Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Drewnica - Nowi sąsiedzi
Autor Wiadomość
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 11:27 am   Drewnica - Nowi sąsiedzi

Temat wydzielony z wątku "Drewnica – zagroda holenderska"

Witam wszystkich szalonych zapaleńców, odkrywców magii tej okolicy :))
Chciała bym się pochwalić iz oficjalnie od pazdziernika a praktycznie od kwietnia jestem szczesliwa posiadaczka starej zagrody z drewnianym domem z 1820 r w Drewnicy. Pisze praktycznie bo pod koniec kwietnia przejmujemy klucze od obecnie zamieszkujących tam byłych włascicieli. Z racji tego ze mieszkam w Poznaniu i nie mam mialam mozliwosci odrazu sie przenieść i byli wlasciciele pozostali na miejscu przez zimę, Teraz zaczynamy swoją przygode z tym domem, okolica odrazu nas urzekła, zakochalismy sie w tym domu sadzie, przestrzeni, poprostu nas wryło. Co dwa weekendy przyjezdzalismy i rozmarzeni łazilismy po sadzie, ogladalismy dom, siedzielismy na strychu i snulismy plany co tu zrobic , jak przywrocic ten cudny dom spowrotem do orginalnego wyglądu wewnątrz i zewnątrz. Mam nadzieje ze nadal dzielicie sie na tym forum doświadczeniami, i jako przyszla brac sąsiedzka:) mozna sie wspierac, bo przypuszczam ze to nie lada wyzwanie bedzie i ogromnia przygoda. złączam zdjecie ( jak mi sie uda dopiąc:)) pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony przez Dostojny Wieśniak Czw Mar 05, 2009 5:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 11:53 am   fotki

domek

dreawnica3.jpg
Plik ściągnięto 22869 raz(y) 60,12 KB

drewnica 2.jpg
Plik ściągnięto 22869 raz(y) 71,01 KB

drewnica 1.jpg
Plik ściągnięto 22869 raz(y) 62,31 KB

 
 
zdenka 

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 27
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:27 pm   

pogratulować ! nie widać co prawda tego sadu, ale można się domyśleć, że jest ciekawie.
w takim razie byle do wiosny i powodzenia :)
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 2:14 pm   fotki cd

zobaczymy jak tej wiosny bedzie :)

komin.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 4,3 KB

sad5.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 5,79 KB

sad4.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 5,35 KB

sad3.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 5,29 KB

sad2.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 4,65 KB

od północy.JPG
Plik ściągnięto 22855 raz(y) 3,6 KB

 
 
luanda 
lubię tu wpadać


Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 289
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 4:18 pm   

Gratulacje!!!
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 4:50 pm   

Witamy na Żuławach :== :D :==
_________________
Poldergeist
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2657
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 6:24 pm   

Witam :wink: ale z pomniejszaniem, tych zdjęć to, trochę przesadziłaś 8))
 
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 7:05 pm   

NO troche , sorki sorki, tak jakos wyszło :)
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 7:53 pm   

Uwaga techniczna – po kliknięciu edycji można poprawiać własne posty. Spróbuj to poćwiczyć z maleńkimi zdjęciami. Jak nie wyjdzie wstaw je w nowym poście, maluchy usuniemy. :wink: Fajna ta chata. :)
_________________
Poldergeist
 
pi 

Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 106
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 11:04 pm   

Serdecznie witam nowych sąsiadów :) i gratuluję przepięknego domu. Domek to mam raczej ja :) . Czuję, że razem niedługo opanujemy Drewnicę. Ha ha!.Maja zasadnicza remontowa przygoda też rusza w kwietniu, więc bedziemy się podpatrywać na bieżąco. Jestem wścibska sąsiadka to zapytam - zamierzacie się przenieść do Drewnicy na stałe? Z zauroczenia okolicą wylewajacego się z postów czuję, że tak, co? :) Zresztą mam nadzieję, że już niedlugo nastanie wiosna radosna i omówimy to i owo z kubkiem kawy w ręce w Waszym sadzie, albo w naszym sadzie :)
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 11:27 pm   

Hej Pi
My na pierwszej majowce w Drewnicy zamierzamy zaczac od porzadkow, i przegladu, dopiero wtedy bedziemy wiedziec od czego zacząc i jak to rozplanowac, czas mamy:)
No i oczywiscie zamierzamy sie tu osiedlic , Na kubek kawy i lampke wina serdecznie przyszlych sąsiedów zapraszam , wiosna tuz, tuz
 
 
zdenka 

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 27
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:35 am   

ostrożnie z tymi zaproszeniami ;) bo inni miłośnicy Żuław też się mogą poczuć zaproszeni ;)
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 10:07 am   

Spoko :)
jak sie troche zorganizujemy i uporzadkujemy, zrobimy w jakis weekend tzw drzwi otwarte :) Dam znać.
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 1:20 am   

coda napisał/a:
jak sie troche zorganizujemy i uporzadkujemy, zrobimy w jakis weekend tzw drzwi otwarte Dam znać.
Czekam i trzymam za słowo :wink: :hihi: A tak poważnie to gratuluję nabytku .Dom jest cudowny z tzw." duszą" no i macie drzewa opiekuńcze. Zyczę szczęścia przy przywracaniu go do dawnej świetnosci.ACH JAK GO BĘDZIESZ URZĄDZAC... no podstępna zawiść wkrada się do mojej duszyczki :hihi: :haha: :wink: Mam nadzieję że sąsiadow macie albo spoko albo daleko.
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
coda 


Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:34 pm   

Hej Groszek
co do sasiadow, to i w miare daleko i spoko :) co do urzadzenia, to napewno kontrowersyjnie dla niektórych, zostawimy to co w dobrym stanie w srodku ale skansenu nie bedziemy robic, nie ma co udawac ze zyjemy 200 lat temu, na bank drewniane podlogi odnowimy i wewnetrzne sciany z bali zostana calkiem odsloniete ,oczyszczone do żywego, jakies detale co pozostaly, klamkim okucia ,portale czy jak tam sie nazywa to nad drzwiami :) poza tym troche dobrego nowoczesnego designu wpuscimy do srodka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk