Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawna stacja Rafinerii Gdansk Morena
Autor Wiadomość
Piotrek86gdansk 

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 7:52 pm   Dawna stacja Rafinerii Gdansk Morena

Witam serdecznie.

mam prosbe..
Czy ktos posiada fotografie starej stacji Rafinerii mieszczacej sie na morenie, jeszcze za czasow jej funkcjonowania ?

Chodzi mi o budynek ktory stoi do dzis dzien , zjezdzajac z moreny w kierunku niedźwiednika po prawej stronie drogi.

I czy ktos wie kto jest teraz wlascicielem tego obiektu ? Prosze o pomoc.
 
Voit 

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 138
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 9:24 pm   

...Zdaję się że ostatnim użytkownikiem tej stacji benzynowej była firma Port-Trans.
http://www.port-trans.com.pl
Wydaje mi się że takie właśnie logo widziałem na tej stacji przed jej zamknięciem.
 
Jerzy Makieła 
Jurmak

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 188
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 9:18 am   

Voit napisał/a:
...Zdaję się że ostatnim użytkownikiem tej stacji benzynowej była firma Port-Trans.


Zgadza się...
 
Piotrek86gdansk 

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 1:23 pm   

a jakies fotki ? i czy ktos zna powody jej zamkniecia ?
 
Voit 

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 138
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 1:31 pm   

...Zapewne w Port-Transie znają.
Napisz.
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 3:48 pm   

Piotrek86gdansk napisał/a:
a jakies fotki ? i czy ktos zna powody jej zamkniecia ?


Nierentowność. Mało kto tam kupował.
 
Wuda 

Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 14
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 7:24 pm   

Witam!
Z tego co wiem to tą stacje od Port-Transu przejął Lotos i dopiero wtedy ta stacja podupadła (wiadomo ceny paliwa poszły w górę) - wiem to bo Lotos zwolnił wszystkich pracowników którzy wczesniej tam pracowali! (pracował tam dobry znajomy moich rodziców) Swego czasu często tam bywałem bo znajdował się tam najbliżej położony całodobowy sklep koło Niedzwidnika! (wiadomo piwko itp.) teraz naszczescie sie to juz zmieniło :)

tu jeszcze Port-Trans


tu macie dowód ze Lotos


Miasto: 80-288 Gdańsk
Ulica: Rakoczego 7
Telefon: (58) 3457895
Fax: (55) 2733661

Pozdrawiam
 
Panbary 
Radek


Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 70
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 11:10 pm   

Wuda napisał/a:
znajdował się tam najbliżej położony całodobowy sklep koło Niedzwidnika! (wiadomo piwko itp.) teraz naszczescie sie to juz zmieniło


Dlaczego na szczęście? Teraz najbliżej jest aż na BP albo do Wrzeszcza.
 
 
Wuda 

Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 14
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 11:34 pm   

Panbary napisał/a:
Dlaczego na szczęście? Teraz najbliżej jest aż na BP albo do Wrzeszcza.


Nie chce rozmywać tematu ale kiedys sklepy na Niedzwiedniku otwarte były max. do 23 a teraz za sprawą "Darana" sprawa znacznie sie poprawiła, to miałem na mysli

Pozdrawiam
 
Fasola_Gdańsk 

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 7:57 am   

Wuda napisał/a:
Witam!
Z tego co wiem to tą stacje od Port-Transu przejął Lotos i dopiero wtedy ta stacja podupadła (wiadomo ceny paliwa poszły w górę) - wiem to bo Lotos zwolnił wszystkich pracowników którzy wczesniej tam pracowali! (pracował tam dobry znajomy moich rodziców) Swego czasu często tam bywałem bo znajdował się tam najbliżej położony całodobowy sklep koło Niedzwidnika! (wiadomo piwko itp.) teraz naszczescie sie to juz zmieniło :)


Miasto: 80-288 Gdańsk
Ulica: Rakoczego 7
Telefon: (58) 3457895
Fax: (55) 2733661

Pozdrawiam


Wg mnie stacja nie wytrzymala konkurenta - BP. Kazdy kto jechal w strone Niedzwiednika tankowal sie na pierwszej stacji jaka zobaczyl (o renomie nie wspominajac) i jechal dalej zatankowany.

Ciekawe rzeczy czasem pojawiaja sie na tablicy z cenami na stacji port-trans`u :)
 
 
Piotrek86gdansk 

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 3:09 pm   

tez kilka razy widzialem te napisy na cennikach ;)

Jesli ktos by posiadal to baardzo bym prosil o fotki.
Ostatnio przejezdzajac zwrocilem pare razy uwage ze w tym jednym budynku pilnuje tego jeden ochroniarz, chyba bede musial raz do niego podejsc i sie wypytac kto wlascicielem jest.

Pytam o to wszystko poniewaz chcemy przeksztalcic ta stacje w stacje samoobslugowa ( tupu Nestea) i 6 stanowisk myjni samoobslugowej bezdotykowej.

Wiec jesli ktos posiada te fotki, bylbym wdzieczny ;)
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 4:06 pm   

Piotrek86gdansk napisał/a:

Pytam o to wszystko poniewaz chcemy przeksztalcic ta stacje w stacje samoobslugowa ( tupu Nestea) i 6 stanowisk myjni samoobslugowej bezdotykowej.

Hmm tylko po co? Jeśli ruszy budowa Kolei Metropolitalnej to w miejscu stacji powstanie wiadukt...
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 1:40 am   

znalazłem u siebie takie zdjęcie - niestety z jakiej strony internetowej ono pochodzi nie pamiętam [skoro nazwa zdjęcia jest adresem to to mógł być jakiś wykaz stacji benzynowych - może Lotosu a może ogólny?]

rakoczego7.jpg
Plik ściągnięto 18535 raz(y) 17,76 KB

 
Viqy 

Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 10:38 am   Stacja

Z tego co pamiętam, jakiś czas temu zmieniły się przepisy dotyczące zbiorników na paliwa. Te zakopane na tej stacji są jednopłaszczowe , bez zabezpieczeń EKO. Nowe uregulowania wymagają zastosowania zbiorników na paliwo dwupłaszczowych, w wannie betonowej .... czujniki wycieku ... i można by tak długo. Czasami taka rewolucja się po prostu nie opłaca, bo koszt zbliżony lub większy od budowy nowej stacji ( remont = likwidacja starego + instalacja nowego ). Ta stacja w obecnym stanie nie przeszłaby żadnej kontroli dozoru technicznego.
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:25 pm   

Pamiętam jak chodziły plotki, że w tej stacji benzynowej miał swoje udziały ks. Jankowski,,,
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk