Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
---=== STOWARZYSZENIE raz jeszcze ===---
Autor Wiadomość
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 6:26 pm   

Niekoniecznie, np oznaczenie środka miasta, czy odtworzenie dawnego serca miasta, miar itd nie są aż tak znaczącymi dla miasta inicjatywami aby były do tego potrzebne specjalne znajomości. Raczej troche szczęści i odrobina dobrej woli i chęci urzędników - a z tym chyba najtrudniej
_________________
Peter von Danzig
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 6:42 pm   

Nie dam sie wciagnac w te dyskusje...nie dam sie...nie....nie nie nie.....

:co_jest:
Zadne władze do realizacji pomyslu nie sa potrzebne.Jeno- dwoch trzech realizatorow,ktorzy a/opisza pomysl i kosztorys na papierze i zloza w wlasnym spol zarzadzie-otrzymujac zwrotnie do reki PELNOMOCNICTWO-uzywania ksiegowej(konta)i firmowki Stow do SWOJEGO projektu.Np na 3 miesiace...b/musi to byc konto bankowe zalozone dla STOW osoby prawnej, a nie prywatne konto !!!TO jest istota sprawy i jedyny problem !Nie mozemy sie zrzucic na miary,bo -wplaty na czyjes pryw konto to ryzyko tej osoby! skarbowe...
Dowolne NAZWISKO jestem w stanie sciagnac na spotkanie i skojarzyc-ale NAZWISKU trzeba dac kartke z opisem,co mianowicie ma poprzec...na firmowce stow...do podpisu-poparcia...to przygotowuja REALIZATORZY !
Realizatorzy(Koord Proj) to jest praca-na um zlec albo um wolontariatu z centrum Wolontariatu..albo-staz...Zarzad zawiera, nie Prezes zarzadu.Rzecz w tym, ze nie sposob znalezc sensownych Realizatorow-to jest problem jeden jedyny.Pomysly tak- realizatorow nie ma , Zarzad nie ma komu zlecic.... I dokladnie do tego potrzebna uczelnia medialna miedzynar obok twierdzy wisłoujscie...albo gdziekolwiek !

A.... własciwie jak najbardziej mozna przecie pogadac z GTPS....jako klub-grupa,zapisac sie zbiorowo...takze mozna zapisac sie do O/PTTK na Dlugiej 45 -sa gotowe sekcje ochrony zabytkow i foto-imprez-a zapis GRUPY - 10 osob- oznacza malutkie skladki,PTTK przewidzialo takie sytuacje.Przecie drezyny.pl dobre trzy lata org DUZE imprezy + przyjecie darow-sprzetu... wlacznie z stoiskiem na Targach-jako kolo PTTK ! Z ksiegowa na Dlugiej 45 i ksiega inwentarzowa sprzetu grupy...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 7:13 pm   

Bassa nowym odkryciem tzw. literatury strumienia świadomości... :hihi:


Tylko się na mnie nie obraź za to ;)
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 7:14 pm   

Do przekonania władz to faktycznie jet potrzebne nazwisko. Ale musi to być nazwisko typu Karol Wojtyła. Inne tych panów raczej nie przekonają.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 7:30 pm   

Cytat:
Bassa nowym odkryciem tzw. literatury strumienia świadomości...
:haha: :haha:
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Nie Lip 04, 2004 9:04 pm   

Bassa dobrze pisze ! :==
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 11:29 am   

He he...Jarecque, i tak licza sie tylko Ci, co zrobią - a Ty wygladasz na takiego, co zrobi...a nie tylko gada ;-)) Bassa, stety- do gadajacych głów nalezy-choc uparłam sie na kilka inicjatyw wrzesczanskich i na pewno je -w dwa lata-zrobie oraz ehm...podeprę Nazwiskami...;-))Co jest proste, wystarczy pokopac w spisie absolwentow II LO i Conradinum albo w spisie osob zaproszonych na Kongres FOP ...Gorzej z realizatorami, naprawde nie ma ksiegowej orientujacej sie w rozliczeniach Stow i to ,,kładzie,, kazdy Projekt.
Znaczy- trza sie nauczyc samemu, ze stron www.ngo.pl i stron Min Finansow...
A- ze dodam,ze FIFY PG tez sa Oddziałem PTTK..i tak rozliczaja bazune ! jest o czym pomyslec...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 11:35 am   

No tak- chyba najblizej tego co mi sie marzy we Wrzeszczu-jako klub, archiwum, czytelnia, pracownia...jest www.g.grass.dzielnica.pl
Z tym, ze wyszukiwanie nastepnych Wspaniałych Wrzeszczan, to by byl temat ...oraz internetowa wspolpraca w archiwizacji fotek,tekstow...skanow...i w pomyslach, BEZ spotkan gadajacych głow...i bez skladek !
A poki co- moze sekcja Wrzeszczan w Stow GG ??? czemu nie...deklaracja i statut jest na stronie...
Hmmm ???

a Barabasz ma racje-taki cud jak Forum Dawny Gdansk istotnie przekracza granice wszelkich dotychczasowych pomyslow w Stow...
Z reguly- z zasady jest to przecie dzialalnosc opiana w CELE i FORMY w statutach,a statuty sa ,,rzniete,, z lat 60-tych gdzie max operatywnosci to byly WYDAWNICTWA (drukiem) i doroczna impreza-zlot-festiwal.
Zaden statut nie uwzglednia w ,,formy,, spraw internetowych ! Przesylania danych, fotek, skanow i chata...lub telekonferencji (burz mozgow raz w tyg...)- a przecie jak najbardziej dzialania typu -wpisanie bazy danych absolwentow II LO- LEGALNIE-czy
zeskanowanie pryw fotek z komentarzami- do zbiorow historii Wrzeszcza to sa powazne dzialania...i w necie daja sie zrobic ! mało czasu zajmujac i BEZ UPIORNYCH ZEBRAN.. :OO
ze juz nie wspomne ze zero wiedzy o obowiazujacej od 1 stycznia ustawie o org pozytku publicznego-naprawde stow nie slyszaly ! Chyba skseruje i rozesle anonimowo czy co...(emotikon rozpacz w tym miejscu..) Tekst na stronach gov.pl jest !
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 2:45 pm   

Nic dodać, nic ująć - Bassa ma rację :==
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
ISPI 
ISPI

Dołączyła: 25 Lip 2004
Posty: 23
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 11:19 pm   

No wiecie...nie do wiary...miasto i MOPS wzielo sie za organizowanie odruchow obywatelskiej wspolpracy- :== :== :==
http://www.gdansk.pl/gdan...e=2347&history=
Jak najbardziej ! Nareszcie....
Co prawda, moze to wywołac dosc brutalne odegranie sie wydawcow podrecznikow..na bibliotekach i w ogole....ale co tam , wazne ze filie bibl. zaczynaja byc centrum spraw lokalnych spolecznosci...Tylko krok do-zbierania i skanowania pamiatek lokalnych !
_________________
ISPI Wrzeszczanie
 
 
luka 
urbs Gyddanyzc


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 171
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 1:39 pm   

Moi drodzy. Nie wypowiadam się tutaj zbyt często ale pozwólcie, że wyrażę swoją opinię na temat stowarzyszenia.
Nie ulega wątpliwości, że podejmowanie jakichkolwiek działań reprezentując osobę prawną odnosi znacznie lepszy skutek niż gdy próbuje się zdziałać cokolwiek na własną rękę. Potwierdzam też, że powstanie stowarzyszenia może spowodować różnego rodzaju animozje, jednak nie demonizowałbym tego tak bardzo, ponieważ nie musi to być reguła. Znacie się chyba dość dobrze i do stowarzyszenia możecie przyjąć tylko minimum niezbędne do zarejestrowania dobierając sobie niezainteresowanych tematem członków rodzin. To mogłoby was uchronić przed kłótniami i przejęciem stowarzyszenia przez osoby konfliktowe.

Mam też inną propozycję. Działania które samotnie podejmowałem w obronie zabytków zazwyczaj nie odnosiły skutków. Mimo że dzięki mojej interwencji publikowano artykuły o barbarzyństwach jakich dokonywano na zabytkach na tym się tylko kończyło bo Woj. Kons. Zabytków lekceważyli sprawę. Wobec tego uznałem, że należy postąpić inaczej i wstąpiłem do TOnZ. O efektach nie ma co specjalnie pisać ale w każdym razie inaczej wygląda już załatwianie spraw u konserwatora. W każdym razie są wszczynane postępowania i coś się w sprawach dzieje. Proponuję abyście założyli koło i wstąpili do Gdańskiego TOnZ. Zazwyczaj w tej organizacji działają starsi ludzie, którzy jak słyszałem martwią się, że nie będzie miał ich kto zastąpić a aktywność nowych członków nie spotka się u nich z dezaprobatą. Mielibyście też zapewne dostęp do materiałów zgromadzonych przez tą zdaje się 100 letnią organizację. Oczywiście obecni członkowie mają często tytuły prof. ale nie powinniście się tym zrażać :%

Pozdrawiam
Łukasz
 
lukasz996 

Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 306
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 12:12 pm   

Ciag dalszy duskusji o ratowaniu romańskich piwnic
Polecam również ten temat :wink:
villa


Danziger, dziekuję za wyjaśnienia. Sam fakt, że dzieje się to w taki chaotyczny sposób, pokazuje, że forum jest ignorowane. Ale pomińmy to.

Wydaje mi się, że możliwe byłoby pozyskanie sponsora dla Forum (ogólnopolski bank), zapewne podstawowym warunkiem udziału sponsora będzie doporowadzenie do stworzenia z Forum pewnej struktury formalnej np. fundacja czy stowarzyszenie.

Pozyskane dobra od sponsora możnaby przeznaczyć na coś w rodzaju profesjonalizacji Forum. Np. we Wrocławiu to bardzo dobrze działa.
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 2:57 pm   

lukasz996 napisał/a:
Wydaje mi się, że możliwe byłoby pozyskanie sponsora dla Forum (ogólnopolski bank), zapewne podstawowym warunkiem udziału sponsora będzie doporowadzenie do stworzenia z Forum pewnej struktury formalnej np. fundacja czy stowarzyszenie.

Pozyskane dobra od sponsora możnaby przeznaczyć na coś w rodzaju profesjonalizacji Forum. Np. we Wrocławiu to bardzo dobrze działa.


Oho, skądś znam ten temat... :hihi:
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 8:36 pm   

Myślę, że profesjonalistów tzn.znawców i miłośników historii, kultury i samego Dawnego Gdanska jest na tym Forum na tyle dużo ,że niepotrzebne jest "profesjonalizowanie Forum" przez sponsora.

Byłoby to tylko sformalizowanie.

Różnimy się poglądami, wymieniamy czasem i ostre uwagi, ale ten Dawny Gdansk jest zawsze w tle, i zawsze wszak o niego chodzi.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 9:49 pm   

Ad vocem -
cytując klasyka: skoro przez tyle lat nie sprzedaliśmy się za mleczko i serek, to chyba jakoś dotrwamy do końca :hihi:

Co oczywiście nie oznacza, że uzurpuję sobie jakieś prawa do tego, by komukolwiek z forum dyktować, czy ma się organizować, zbierać fundusze i zdobywać sponsorów. Forum nawet może służyć jako medium temu służące, natomiast chcę, by samo w sobie pozostało niezależne.

Jeśli chodzi o skuteczność i aktywność, to przypuszczam (choćby po sobie oceniając), że jest to raczej kwestia braku czasu na osobiste zaangażowanie niż braku sponsora.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk