Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
---=== STOWARZYSZENIE raz jeszcze ===---
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Cze 30, 2004 9:04 pm   

Pumeksie drogi...BIURO Stowarzyszenia ma ,,przepuscic ,, przez legalny schemat procedur - pomysl (projekt) ktory nalezy do np trzech osob.We Wrzeszczu to - pomysł na wystawe 1000 fotek pryw,wykonana przez speca-kuratora wystawy i zespol z stow..
Zbieranie relacji wrzeszczan, nagranych na dyktafon-archiwizacja i przetwarzanie...Temat- zagospodarowanie pustych obiektow na np muzeum (zywe! robiace co roku trasy festiwalu nauki... i imprezy na bocznicy kolejowej Wrzeszcz!) Prawde mowiac, gdzie nie spojrzysz -we Wrzeszczu-lezy na ulicy temat Projektu... A biblioteka czytelnia archiwum i klub- redakcja ???A gdzie sa gieldy ksiazek i pamiatek ?? A gdzie sie maja spotkac lokalnie mieszkajacy tworcy i plastycy...A kto ma pomysl na budynek Hallera 122 -aktualnie Wydz Nauk Spol UG..bez biblioteki..i wyniesie sie za ok 4 lata...Tu jest robota dla 5 Stow a nie dla jednej grupy...!!! Jaaasne, ze pod patronatem FDG i nadzorem naukowym...;-)) lub- w dyskusji publicznie...pryw osob Projekty sie ,,dociera,,,
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Czw Lip 01, 2004 7:47 am   

Otóż to, biuro, procedury... :II Twój post dobitnie mnie przekonuje, że powinienem się trzymać jak najdalej od wszelkich stowarzyszeń.
 
doraa 

Dołączyła: 27 Mar 2004
Posty: 209
Wysłany: Czw Lip 01, 2004 10:43 pm   

Im więcej czytam pochwał nt stowarzyszenia tym bardziej jestem przeciw.
Juz samo słowo "procedura" kojarzy mi sie jak nastepuje:
:czytaj: , :hmm: , :w_mur: ...........
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Lip 01, 2004 10:56 pm   

no, nie da się ukryć, że ostatnie posty Bassy to niedźwiedzia przysługa dla zwolenników stowaryszania się :hihi:
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 9:19 am   

:hihi:
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 9:52 am   

Cytat:
no, nie da się ukryć, że ostatnie posty Bassy to niedźwiedzia przysługa dla zwolenników stowaryszania się

Bo tak po cichu, w głębi duszy, to Bassa jest po naszej stronie tj. po stronie przeciwników stowarzyszeń. :hiihihi:
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 10:33 am   

Jako przeciwnik zakładania stowarzyszenia mam pytanie: :hmm:
Czy ktoś ze zwolenników założenia stowarzyszenia próbował już jakiś projekt zrealizować i mu nie wyszło - a ze stowarzyszeniem byłyby większe szanse?

Jeżeli tak to proszę o jakieś konkretne argumenty, bo jak dotąd w większości czytałem tylko o przywilejach dla stowarzyszeń...

bassa napisał/a:
...np otrzymanie sali na impreze bez kosztow, otrzymanie gratisow nowej ksiazki z wydawnictwa,wlasnego stoiska kolekcjonerskiego-wymiany i info np na jarmarku Dominikanskim...dostepu do zbiorow lub pomieszczen normalnie zamknietych dla zwiedzajacych...- to wymaga pisemka z pieczatka Stow...
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 10:41 am   

Cytat:
Czy ktoś ze zwolenników założenia stowarzyszenia próbował już jakiś projekt zrealizować i mu nie wyszło - a ze stowarzyszeniem byłyby większe szanse?

To chyba pytanie retoryczne. :hihi:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 11:18 am   

Cytat:
Czy ktoś ze zwolenników założenia stowarzyszenia próbował już jakiś projekt zrealizować i mu nie wyszło - a ze stowarzyszeniem byłyby większe szanse?


Czuję się wywołany do tablicy, choć wiadomo już chyba co myślę o stowarzyszaniu się.

1. postawiłybm kilka tablic w miejscach dawnej granicy - $$$$$

2. oczyściłbym i odnowił wszystkie kamienie z lasów sopockich i oliwskich - $$$$$$
3. odtworzyłbym dawne i oznaczył nowe serce Gdańska - myślę, że list od Mikołaja W na nikim nie zrobiłby wrażenia
4. odtworzyłbym miary myślę, że list od Mikołaja W na nikim nie zrobiłby wrażenia

5. postawiłbym na Górze Gradowej ogromną fontannę-rzygacza - do zrobienia, rzeczywiscie sie nie wykazałem

6. wydałbym albumy:
-fotograficzno-historyczne z naszymi zdjęciami z eksploracji dzielnic Miasta
-z napisami i innymi historycznymi śmieciami $$$$$
7. wydałbym turpistyczne pocztówki z Gdańska - $$$$$

Podsumowując - stowarzyszenie mogłoby pomóc w uzyskaniu funduszy, bez których wiekszości z wymienionych pomysłów nie da się zrealizować. Jakbym miał za zbyciu kilkanaście tysiecy, to z niczym nie byłoby problemu: materiały na tablicę o WMG, album z napisami czy pocztówki są, jest też kamieniarz, który bardzo ładnie odnowił jeden z kamieni.
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 11:46 am   

O :wink:
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 12:02 pm   

Cytat:
2. oczyściłbym i odnowił wszystkie kamienie z lasów sopockich i oliwskich

Ooo.. to miałbyś dużo roboty. Jest ich tam od cho...y :hiihihi: Musiałbyś zatrudnić sporo ludzi. :hihi:
Ostatnio zmieniony przez Marek Z Sro Lip 07, 2004 6:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maciek 
Krzywek

Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 286
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 12:19 pm   

Jak czytam Mikołaja - jestem za. :hihi:
Jak czytam Basse - jestem przeciw. :hihi:
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem !
 
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 12:26 pm   

To mnie niestety nie przekonało... :roll:
Jest tyle stowarzyszeń, i żeby zrealizować te projekty nie trzeba chyba zakładać nowego, wystarczy zostać członkiem jednego z istniejących.

Czy Wy naprawdę myślicie, że zdobycie funduszy dla stowarzyszenia to taka prosta sprawa...? Uwierzcie, wiem coś o tym... Żeby zdobyć jakiekolwiek środki na działalność stowarzyszenia trzeba mieć układy i znajomości z osobami, które te fundusze mogą przydzielić.
Nie chodzi o to, że wszystko opiera się na układach ale akurat w temacie zdobywania funduszy dla stowarzyszeń niestety tak jest.
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 12:57 pm   

Cytat:
To mnie niestety nie przekonało...

OK, a czy Twoim zdaniem są wiiększe szanse na zrealizowanie w/w pomysłów ze stowarzyszeniem czy bez stowarzyszenia (z prywatnych pieniędzy)?
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pią Lip 02, 2004 1:13 pm   

Mikołaj napisał/a:

OK, a czy Twoim zdaniem są wiiększe szanse na zrealizowanie w/w pomysłów ze stowarzyszeniem czy bez stowarzyszenia (z prywatnych pieniędzy)?


Oczywiście ze stowarzyszeniem!

Tylko moim zdaniem nie ma sensu zakładać nowego stowarzyszenia, ponieważ bez znajomości i układów :szept: nie będzie w stanie finansować żadnych projektów.
Zamiast zakładać nowe stowarzyszenie może warto spróbować przyłączyć się do jakiegoś już istniejącego stowarzyszenia?

A może ktoś już rozmawiał z jakimś stowarzyszeniem o proponowanych w tej dyskusji projektach...?
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk