Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie Dawny Gdańsk
Autor Wiadomość
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Gru 19, 2007 9:39 pm   

Skoro nie chcecie słuchać niczyich argumentów przeciw - róbta co chceta. W końcu to Wasze forum.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Gru 19, 2007 11:56 pm   

tak dla rozluźnienia atmosfery - tam na ścieżce jakiś ogromny wąż uciekł z zoo !!
Cytat:
W końcu to Wasze forum.

Parker, kto to są ci "oni", do których należy forum? bo się trochę zaniepokoiłem...
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 12:26 am   Jestem za

Mnie osobiście o wiele bardziej podobało się Forum sprzed tych 2, 3 lat, kiedy ZDECYDOWANA WIęKSZOść poruszanych tu tematów dotyczyła Gdańska sprzed 1945 roku - i taka też idea, jak rozumiem, przyświecała Mikołajowi, gdy tworzył to Forum.
Rozumiem, że czasy się zmieniają i ilość użytkowników (również zainteresowanych głównie tą nowszą historią Miasta) znacznie wzrosła (co, niestety, nie przełożyło się na jakość dyskusji, ale o tym to nie tutaj), toteż wydzielenie tematów powojennych do osobnej szuflady wydaje mi się pomysłem jak najbardziej sensownym. Tym, którzy tego nie chcą, nie zrobi to szczególnej różnicy (rozumiem, że mają oni własny system przeglądania Forum), całej reszcie jednak znacznie ułatwi to życie.
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 8:27 am   

Mnie to różnicy nie zrobi, ale samo wydzielenie tematów to chyba za mało. W poszczególnych wątkach są posty odnoszące się do czasów przed i po 1945 roku i na tym poziomie może być trudość w rozdzieleniu. Bez poważnej demolki chyba się tego nie da przeprowadzić...
I o to przede wszystkim chodzi.
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 10:22 am   

Forum uczestniczy w życiu dzisiejszego Gdańska i jego okolic, wszak angażuje się w obronę choćby Doliny Radości czy piwnic, kibicuje renowacjom. A tego nie można robić w oderwaniu od historii tej choćby 1945-46 roku.
Każdy czas odciska piętno na tym , co nas otacza.
Historia zabytku zaczyna się w np.17 wieku ale trwa do dziś.

Potrzebny "złoty środek" czyli jak tu już padło <<PROPORCJE >>
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 10:28 am   

Ale Falowce czy gierkowskie plany komunikacyjne nie zaczynają się np. w XIX wieku.
Czy coś ewidentnie powojennego musi być w jednym kotle z Wacławem II z XIV wieku?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 11:46 am   

Fakt, święta racja.
Myślmy więc racjonalnie i działajmy z wyczuciem.
Żadne sztywne ramy np.czasowe rozsądku nie zastąpią. :haha:
 
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 11:57 am   

Można wydzielić Dawny Gdańsk i resztę (a jak rozdzielić te prawie sto tysięcy postów?), tylko że to nie wpłynie na poprawę proporcji na korzyść tego pierwszego. PROPORCJĘ układają przecież użytkownicy, wypada więc zaufać ich wyczuciu i zdrowemu rozsądkowi :wink:
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 12:05 pm   

Proporcji nie da się zagwarantować ustawowo lub jedynie licząc na wyczucie użytkowników. Gdyby tak było - to nie było by obecnego "problemu".
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 1:04 pm   

Trzeciej drogi pomiędzy ograniczeniem administracyjnym a odpowiedzialnością użytkowników chyba nie ma :???:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 2:36 pm   

argument ostateczny: ban dla użytkowników niepasujących :wink:
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 3:18 pm   

:hihi:
I to jest pointa całej tej dyskusji.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 7:12 pm   

villaoliva napisał/a:
Ale Falowce czy gierkowskie plany komunikacyjne nie zaczynają się np. w XIX wieku.

No i co z tego?
Ale odnoszą się do rzeczywistości sprzed 30-40 lat. To może nie tak bardzo dawno, ale przecież nie wczoraj.
1945 rok był 62 lata temu. Początkom epoki Gierka bliżej do roku 1945 niż do czasów obecnych.
Zresztą - tak jak pisałem wcześniej - czas mija. Czy za 100 lat rok 1970 też będzie "zbyt młody", żeby o nim pisać na Dawnym Gdańsku (o ile będzie istniał?)
Poza tym pomijając wtręty interpersonalne, czy niezbyt grzeczną formę wypowiedzi, to Parker i Ponury mają rację - po co bić pianę? Przecież nie ma o czym rozmawiać.
Jeśli coś dotyczy nowszych czasów - będzie w forum ogólnym, jeśli starszych - w tematycznym.
Moderatorzy maja dbać o to, żeby nie było na odwrót. A wątki "graniczne" najlepiej zostawiać w spokoju, żeby nie potęgować bałaganu (zbyt wiele interwencji moderatorskich niestety bardziej przeszkadza niż pomaga - bo wszystko zaczyna się "krzaczyć" technicznie).
A klimat... cóż. Ja też bym wolał, żeby forum było takie jak wtedy, gdy ja się tu zarejestrowałem. Ale to se ne vrati. Wszystko się zmienia, pewnych osób już nie ma... A nawiasem mówiąc -narzekania, ze jest gorzej niż było kiedyś, to pojawiają się tu od kiedy pamiętam. Widać zwolennicy dawnego Gdańska mają to w genach :hihi:
_________________
da, da, da...
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 7:22 pm   

danziger napisał/a:
A nawiasem mówiąc -narzekania, ze jest gorzej niż było kiedyś, to pojawiają się tu od kiedy pamiętam. Widać zwolennicy dawnego Gdańska mają to w genach :hihi:
To się nazywa Genius Loci :hiihihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 9:47 pm   

Wg mnie to rodzielenie wątków historii powojennej nie jest złym pomysłem . Mnie w sumie i ta historia interesuje ( szczególnie początki PRLu ) ale taki podział mógłby trochę uporządkować wątki.
Ale nie jest to nic na co bym szczególnie nalegał , ja i tak przeglądam forum oglądając nie przeczytane wątki i wybierając te które akurat mnie interesują.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk