Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie Dawny Gdańsk
Autor Wiadomość
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 8:25 am   

Widzę, że villaoliva zaczął cięcie wątków. I już widać pierwsze efekty, jakie zabawne jest komentowanie wypowiedzi sprzed kilku lat, bez kontekstu...

Fajnie, że zacząłeś od moich ze świeżym zapałem, dzięki temu będę najbardziej "uporządkowanym" użytkownikiem FDG :wink:
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 12:20 pm   

danziger napisał/a:
po co bić pianę? Przecież nie ma o czym rozmawiać.


Skoro parę osób opowiedziało się za 'posprzątaniem' to jednak chyba jest o czym, nie uważasz?
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 9:29 pm   

Yarecque napisał/a:
Skoro parę osób opowiedziało się za 'posprzątaniem' to jednak chyba jest o czym, nie uważasz?

Po pierwsze uważam, że nie potrzeby porządkowania, nadmierne porządkowanie będzie nawet szkodliwe..
Po drugie - widzę, ze ewentualne uporządkowanie sprowadziłoby się do przenoszenia wątków do "odpowiednich działów" - to można zrobić bez żadnej dyskusji.
Chyba, że na prawdę wszystko sprzed 1945 r. będą wywalać do "stosownych działów" - ale to nie jest ani potrzebne, ani możliwe bez zrobienia kompletnego bajzlu (bo to już nawet bałagan nie będzie) na forum. A więc sądzę, że do tego nie dojdzie.
_________________
da, da, da...
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 9:42 pm   

danziger - głos rozsądku na Twoim forum :wink:
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 10:03 pm   

Wybory się jakoweś zbliżają czy co... :wink: :lol:
Plakaty z hasłami wyborczymi z ulic już poznikały, a na FDG dopiero sie pojawiają.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 10:15 pm   

jako moderator, zawsze możesz je zerwać i wrzucić do kosza :hihi: :wink:
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 10:32 pm   

Niezła dyskusja...czyli rozumiem że mam tylko czytać...oki...parę postów zamieściłem ale teraz widzę że nie na temat... :co_jest: :co_jest: nie mam zdjęć z przed 1945 ani pocztówek...odwiedzę chyba "wybacz mi" w tvn... :II :OO

Czyli smierć kogoś z mojej rodziny niedawno też jest bee?

Odeszła moja ciocia,gdańszczanka,Maria Kubiak de domo Grimsmann...córka redaktora naczelnego Gazety Gdańskiej...

Ludwik Jabłoński zm.1958 prawnik w Polskiej Kolei do wybuchu wojny i po zakończeniu też,czynny działacz klubu "Sokół"-dziadek mojej żony

jeszcze jest wśród nas wspaniała gdańszczanka :Budzimira Wojtalewicz-Winke(de domo Muzyk-85lat)która czynnie bierze udział w propagowaniu wśród młodzieży niemiecko-polskiej historii Miasta Gdańsk...(polecam-"Jak pogoniłam Hitlera"-Dieter Schenk)

O TYM MAM NIE PISAć?

Bo to jest po 1945...rety ludzie,zagalopowaliście się...ale jak coś to szacunek i tak dla was...nie zapominajcie o tych co odeszli...bo oni też tworzyli Gdańsk...DawnyGdańsk... :co_jest:
_________________

 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 11:45 am   

A skąd wywnioskowałeś, że nie wolno Ci o tym pisać? :wow:

Rozmowa dotyczy uporządkowania Forum, wydzielenia wątków 'dawnych' od 'nowych'.
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 12:57 pm   

Co chwila ktoś próbuje nam wmówić, że planowany jest zakaz pisania o tym co po 45 roku. A przecież nie o to tu chodzi.
Czyżby i do nas dotarło to smutne zjawisko :???:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 3:22 pm   

Odniosę się do pewnych wyrażonych poglądów, iż jakoby układ forum zdefiniowany przez "założycieli" był tak przemyślany i elastyczny, że nie wymagał żadnych rewolucyjnych zmian.
Otóż, osoby tak twierdzące delikatnie mówiąc (w końcu Święta idą :P ) mijają się z prawdą. FDG już wielokrotnie było miejscem gdzie dyskutowało się na temat zmian jakie należałoby może wprowadzić. Czasami były to krótkie dyskusje, czasami jeszcze bardziej zażarte niż teraz. Jednakowoż zmiany te zazwyczaj wprowadzano (chociaż zawsze była jakaś grupa malkontentów) - czy to dotyczyło nowych działów, układu forum, grup dostępu, itd. I jak się okazuje te zmiany były potrzebne - i co więcej, po pewnym czasie były wręcz "niezauważalne" i logiczne - co tylko dobrze o nich świadczy, skoro oponenci "obecnych propozycji" nie zauważają, iż kiedykolwiek jakieś zmiany nastąpiły.
Ja rozumiem - człowiek ma niechęć do zmian. Łatwiej czasami połapać się we własnych bajzlu, a perspektywa porządków wręcz przeraża. Ale "niestety" porządek też jest konieczny.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 7:35 pm   

baaardzo dziękuję Nieznanemu Moderatorowi za błyskawiczną reakcję i przeniesienie tego oto mojego posta do wątku życzeniowego. i tak oto działa mechanizm, któremu na imię "ja, mod, wiem lepiej, gdzie Wasze posty powinny być". nie ma lekarstwa na niektóre przywary :mrug:

a sernik się piecze i nic tego nie zmieni, jak również nie zmieni się szczerość moich życzeń dla grzeszących nadgorliwością :kumple:
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 11:12 pm   

hmm czemu się sprzeczaci? czy nie dość wszędzie kłótni :II ktoś kiedyś napisał"robotnicze bloki z renesansową fasadą"(o odbudowanych kamienniczkach)i w pewnym sensie miał rację Miasto to nie tylko budynki ale przedewszystkim ludzie ( nastąpiła prawie 100% wymiana )(jak to wyszło wystarczy popatrzyć na Wrzeszcz czy Brzeżno jak wyglądają te kiedyś tak piękne dzielnice).Kiedyś Gdańsk był tętniącym życiem portowym- handlowym miastem dziś to skansen dla turystów (banki knajpy i bursztyniarze muzea)tylko patrzeć jak młodzi anglicy zaczną traktować Gdańsk jak Kraków.Szkoda i żal dlatego dobrze że są takie stronki jak ta że można sobie....... 8)) i nie ma znaczenia ile forumkowicz ma wiosen :P Nie ma co się obrażać życie jest takie krótkie :haha: :hihi:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 11:15 pm   

:oops: chyba znów zrobiłam jakieś błędy :mrgreen: to po tatusiu mam :hihi: (znów oberwę od moderatora) przyjmę to z pokorą :roll:
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 11:20 am   

Cytat:
.nie zapominajcie o tych co odeszli...bo oni też tworzyli Gdańsk...DawnyGdańsk...

Właśnie , to ludzie tworzą historię, ich marzenia budują domy, ich pragnienia je ozdabiają.
Najciakawsze są historie towarzyszace powstawaniu dawniej tego, co my dziś nazywamy zabytkiem lub dziełem sztuki.

Pozdrawiam światecznie :miko:
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 3:00 pm   

Cytat:
danziger - głos rozsądku na Twoim forum


No właśnie.
_________________
Poldergeist
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk