Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszcz - rejon Kościuszki i Legionów
Autor Wiadomość
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Czw Lip 15, 2004 5:03 pm   

szukałem przed chwilą w internecie i google nic nie znalazły poza wzmiankami o NKN, ale wiekszego info nie ma... :/
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 10:02 pm   

Niewatpliwie byłby to miły gest, gdyby Rispetto odbieral nasze 10-czasem uda sie 15 egz.Nowego Kuriera Nadbaltyckiego - z portierni CKU.Pozostaje z nadzieja...!!! :==

Słuze tez dostepem do egz Gazety Swietojanskiej wydawanych drukiem.Szczegolnie do tekstow publikowanych w rubryce Dawna Gdynia...Owszem, mozna je przejrzec na stronce www.gazeta.razem.pl -po kliknieciu w okładke w prawym górnym rogu mozna dotrzec do tekstow.Ale mi jakos wygodniej -z drukowanym egz.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Nie Lip 18, 2004 11:54 pm   

Witam,
Jak macie problem z wrzeszczańskimi zdjęciami, to podsyłajcie je do mnie a ja je umieszczę w jednej wielkiej galerii (oczywiscie w miarę dochodzenia nowych będzie je można dorzucać).
Będzie to wygladało mniej wiecej tek:
Stare Cmentarze
Zielonka
Kocham Gdańsk cz.1.

A tak przy okazji szukam usilnie starych zdjeć z okolic Reja, Kochanowskiego, Mickiewicza.
Kiedyś podczas wystawy pocztówek w Sieni Gdańskiej natknąłem się na kilka pochodzących z tych okolic, a dokładniej na widok Kochanowskeigo od strony Reja i od strony Mickiewicza (autor jednak nie zgodził się na jej zeskanowanie). Będę wdzięczny za pomoc jeśli ktoś dysponuje przedwojennymi zdjęciami z tych okolic.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
Ostatnio zmieniony przez DarioB Nie Lip 18, 2004 11:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 2:39 am   

Cytat:
Stare Cmentarze
Zielonka
Kocham Gdańsk cz.1.

Galerie to świetny pomysł. Na Forum już jest mnóstwo zdjęć z Gdańska (szczególnie tego mniej znanego. Przejrzałeś już je ?) a następne będą sukcesywnie dodawane.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 7:56 am   

No Dario... Moje uznanie. Fotki przepiękne. Widzę, że masz podobne do naszego podejście do fotografii miejskiej i robisz wszystko :)
Trochę bym na Twoim miejscu popracował nad podpisami pod obrazkami, ale to tak tylko, zebyś nie osiadł na laurach piszę :) wybacz tę zgryźliwość, ale trafiłeś właśnie do grona o upierdliwości znacznie ponad przeciętną, zwłaszcza jeśli chodzi o Miasto.
Sądząc z obrazków z cmentarza krematoryjnego, byłeś tam na moment przedtem, zanim z Marcinem ustawiliśmy kilka płyt w pionie i na miejscu.
No nic - tylko tak dalej. :==
 
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 8:20 am   

Z miłą chęcią zmienię podpisy, tylko będę wdzieczny za wskazanie które i na co zmienić. Galerie wrzucałem na szybcika i nie miałem czasu więcej poszperać i poszukać nazw, a moja wiedza jest skromna ;(. Co do galerii jest tego oczywiści więcej, muszę w końcu zrobić stronkę gdzie wszystkie zbiorę, bo co chwila powstają nowe. I będą powstawać jeśli czas pozwoli bo pomysłów mam trochę w zapasie :)
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 8:27 am   

Hm... musiałbyś powiedzieć, jaką przyjmujesz koncepcję podpisywania zdjęć. Czy współczesną czy historyczną - a może mieszaną...
Tak na przykład zdjęcia banków przy Bramie Wyżynnej - wszystko jest ok, ale aż się prosi dać nazwy oryginalnych użytkowników. Ale to mi sie prosi - Ty możesz się skupić na aktualnych nazwach.
W paru miejscach - zwłaszcza przy detalach i pojedynczych budynkach proponowałbym w przypadku, jeśli da się obiekt bardziej szczegółowo opisać, to właśnie zrobić. Na przykład portal ze złotym reliefem - na Domu Ławy i okienko od panienki w tymże. Informacje na ten temat znajdziesz na www.rzygacz.friko.pl/akademia/muz/nimfa.html
Zresztą jak tu z nami pobędziesz to się szybko z szczegółowymi nazwami oblatasz.
Fakt - warto by z tych pięknych fotek zrobić jakąś stronę koncepcyjną... Masz jakiś pomysł?
 
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 8:52 am   

Pomysł mam oczywiście. Ale to będzie głównie zbiór moich wszystkich galerii (rodzinne, Lechia, śluby, okazjonalne, Gdańsk) , czyli nie tylko tematyka Gdańska.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 9:18 am   

No i pięknie. Czekamy na realizację :)
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 9:37 am   

Witaj Dario! Bardzo fajne zdjęcia. :D Tylko Zielonka nie chce mi sie otworzyć i każe zajrzeć później. :II
A te drzewa wrośnięte w płoty... byl tutaj wątek o 'powrastanych' drzewach i te fotki pasowałyby do niego jak ulał. :)
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 12:39 pm   

Piękne zdjecia, brawo!!!! :==

Tylko Zielonka dalej się nie otwiera :II
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 12:53 pm   

Cytat:
A tak przy okazji szukam usilnie starych zdjeć z okolic Reja, Kochanowskiego, Mickiewicza.


No proszę... to szukamy ich razem! ;)

A tak w ogóle to witaj :) Ładne robisz zdjęcia :)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 2:47 pm   

super fotki, Dario, :==
a poza tym jaki ten nowy Forumowicz mily i sympatyczny, prawda? :wink:
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 6:16 pm   

Yarecque napisał/a:


No proszę... to szukamy ich razem! ;)


Najgorsze że ja te widokówki widziałem, ale nie udało mi się ich wypożyczyć. Miały być wydane później w albumie. Album był i owszem ale bez tych widokówek na których mi zależało :(. Szukałem nei raz już na jarmarku, ale bez rezultatu.

A tak przy okazji dodałem właśnie kolejną małą galerię: Ruiny Na Wyspie Spichrzów
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Lip 20, 2004 9:01 pm   

Suuuper ! tez sie ciesze, Yarecque, z pracowitości DariaB - zostaje tylko pozbierac zgody pisemne włascicieli fotek na publikacje...i maile kontaktowe do nich..;-)) Szczegolnie do Absolwentow II LO - bo juz np Conradinum to ma wszystko starannie pozbierane , udokumentowane , wydawnictwa nawet sa...kontakt Absolwenci utrzymuja a Szkola w tym bardzo pomaga...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk