Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszcz - rejon Kościuszki i Legionów
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 10:55 pm   

Heh...a ja lubie szalenie :== i chciałabym jak najczesciej uzywac..przy gdanskich tematach..albo wrzeszczanskiech (uklon do Cześka). Gdzie sensowna stronka pamiatek Wrzeszcza ?!!!!
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 7:18 am   

Cytat:
(uklon do Cześka).

Co się tylko do Cześka uśmiechasz ? A inni wrzeszczanie ? :^^ :co_jest:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 12:31 am   

Heh...Roztomiły wrzeszczański krajanie, Marku Z !...Moge sie usmiechac nawet jak dawna pętla ,,8,, na rogu Kosciuszki i Al.Legionow(Dzierzynskiego).
Jeno to Czesiek ma wspaniała strone...znaczy..zrobił ???
Znaczy- potrafi ??? znaczy- kapitan..;-))
(zapłacilam za stronke na onecie na rok - zatem ?? Wrzeszczanie wszystkich epok mozna....;-)) albo co...)
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 7:30 pm   

Cytat:
Jeno to Czesiek ma wspaniała strone...znaczy..zrobił ???
Znaczy- potrafi ??? znaczy- kapitan..;-))
widzę że po mału wkręcam się w forum dzięki za :== ja też lubię Borhardta ( piszę z pamięci) a na dawnej pętli 8 też mogę się uśmiechać, lubiłem i lubię dawną Legionów którą nazywaliśmy Alejką , jeździło się tam rowerami i często z kolegami robiliśmy wyscigi kolarskie. Może ktoś pamięta że przy likwidacji tej pętli wykopano parę niewypałów z II wś. :^^
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 8:53 pm   

A pamiętacie poczekalnię (taka budka pomalowana na szaro) przy pętli? Z tej pętli wiele razy odjeżdżałem 7-ką, z dziadkiem do Brzeźna. Podobna budka przetrwała dużo dłużej na Mickiewicza.

A może ktoś pamięta, kawałek dalej przy bramie lotniska była taka mała fontanna z gipsowymi łabędziami.
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 9:17 pm   

Fontanny nie pamietam ale chodziłam do przedszkola tuż przy lotnisku :D
To było, bardzo, bardzo dawno temu :lol: :evil:
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 9:57 am   

Cytat:
Może ktoś pamięta że przy likwidacji tej pętli wykopano parę niewypałów z II wś.

Pamiętam likwidację tej pętli, dla nas chłopaków to było nie lada wydarzenie ! Wykopy, spychacz i inne maszyny, demontaż torów, ale jakoś o niewypałach nie słyszałem. Natomiast byłem przy znalezieniu niewypału na boisku sąsiadującej z pętlą szkoły 49 do której chodziłem. Przyjechali wtedy saperzy, policja i usunęli to. Ale była gratka !
Cytat:
A może ktoś pamięta, kawałek dalej przy bramie lotniska była taka mała fontanna z gipsowymi łabędziami.

Fontannę też pamiętam, była ona zaraza za bramą lotniska, przy dużej płaczącej wierzbie. Na jej dnie było zawsze pełno monet, które z chłopakami chcieliśmy wyciągać. Obmyślaliśmy nawet stroje nurkowe, żeby zejść pod wodę...
Cytat:
chodziłam do przedszkola tuż przy lotnisku

8O 8O Lucy, ja też chodziłem do tego przedszkola - nr 6 przy Krzemienieckiej.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:08 am   

Marek Z napisał/a:
Fontannę też pamiętam, była ona zaraza za bramą lotniska, przy dużej płaczącej wierzbie.

A ja pamiętam już tylko samą wierzbę :mrgreen: na początku lat osiemdziesiątych wykopano ją i gdzieś przesadzono. Co do pętli przy SP 49, to pamiętam że była i zniknęła. A do przedszkola na Krzemienieckiej odprowadzałem brata :D
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:10 am   

Cytat:
Lucy, ja też chodziłem do tego przedszkola - nr 6 przy Krzemienieckiej


No popatrz Marku :==

Tylko ja trochę wczesniej :hiihihi:
_________________
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 11:04 am   

Cytat:
Fontannę też pamiętam, była ona zaraza za bramą lotniska, przy dużej płaczącej wierzbie.


No, wiec jednak byla, a juz myslalem, ze mi sie przysnila. Nikt z moich znajomych nie pamieta. Czasami dziecko zapamieta cos, na co dorosli nie spojrza.

A jesli chodzi o przedszkole, to mnie wychowywali dziadkowie, mieszkajacy na Pestalozziego, dopiero pozniej poszedlem do przedszkola na Przymorzu (od razu do starszakow :^^ ).
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:05 pm   

Cytat:
A pamiętacie poczekalnię (taka budka pomalowana na szaro) przy pętli? Z tej pętli wiele razy odjeżdżałem 7-ką, z dziadkiem do Brzeźna
za moich czasów jeździło się do Brzeźna 5 z końcowego przystanku na ul.Warynskiego, przez plac Komorowskiego i Chrobrego.
Cytat:
Natomiast byłem przy znalezieniu niewypału na boisku sąsiadującej z pętlą szkoły 49 do której chodziłem.
Marku Z. złapałeś mnie na kłamstwie faktycznie niewypały były na boisku szkolnym, ja też chodziłem do 49 lecz tylko do 8 klasy, natomiast fontannę przy lotnisku pamiętam mgliście :mrgreen:
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 1:39 pm   

Cytat:
Marku Z. złapałeś mnie na kłamstwie faktycznie niewypały były na boisku szkolnym,

Eee... tam, to tylko przysłowiowe parenaście metrów dalej, tak że błąd był w granicach tolerancji. :D
Cytat:
natomiast fontannę przy lotnisku pamiętam mgliście

Chciałem tylko uściślić. Była ona NA terenie lotniska, a właściwie portu lotniczego za bramą wjazdową, mniej więcej przed dzisiejszym wjazdem do ETC z Rzeczpospolitej. jadąc od strony Kościuszki. A w miejscu wierzby stoi dzisaj śmietnik.

A swoją drogą: ciekawe czy Kasia nie ma czkawki ? Temat brzmi przecież: "A nasza Kasia kochana"...
Mikołaju, moze zrobisz z ostatnich kilku postów nowy wątek pt. Wrzeszcz - rejon Kościuszki i Legionów ?
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Cze 09, 2004 10:20 pm   

Ten rejon nawet sie nazywa...to jest wątek matecznik , tak sobie wymyslili ludzie przy dogadywaniu sie ze chcemy siec netowa -spodobalo sie i tak zostalo.nawet stronka jest kupiona na onecie dla matecznik.pl i czeka na Czeska..;-)) I jego tysiac fotek...
A przedszkole na Krzemienieckiej od dwoch lat jest Poradnia Psychologiczna-wybor zawodu dla mlodych, badania i doradztwo dzieciakom z kilku dzielnic Gdanska.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 7:18 pm   

A jak ja próbowałem wejść w necie na ten MATECZNIK to mi się tylko reklamy sekstelefonów pootwierały :evil:
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 8:07 pm   

Fontanna, powiadacie? Nie pamietam zupełnie... Z ktorej strony? Od strony sali odpraw? ja tylko pamiętam strach, kiedy się leciało tymi trzęsącymi się samolotami..
Gdzie ta fontanna była, bo mi teraz spokoju nie da.
a, faktycznie, miałam jakąś czkawkę :hmm:
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk