Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
BAŁAGAN

Bałagan
nie ma problemu
35%
 35%  [ 5 ]
jest problem, ale nie należy ingerować
21%
 21%  [ 3 ]
jest problem i moderator/rzy powinni coś z tym robić
42%
 42%  [ 6 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 11:39 pm   BAŁAGAN

Mam wrażenie, i nie jestem w tym chyba odosobniony, że robi się coraz większy bałagan na forum. Bez pokazywania palcami, bo i sam nie jestem bez winy, proszę wszystkich, żeby trzymali się tematów, a wiadomości dla jednego uzytkownika wysyłali jako "Prywatną Wiadomość" tylko do niego.
Sami pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie o czymś tam była mowa i nie mogliście tego odnaleźć, bo tytuł wątku po trzech postach przestawał się odnosić do jego treści. Przykładowo w kilku wątkach na raz jest mowa o kolejnych spotkaniach, podobnie z tematyką okołowrzeszczańską.

W szczególności proszę o dyscyplinę w wątku powitalnym.

Nie chcę przesadzać z moderowaniem dyskusji, ale jak będzie trzeba to podzielę się uprawnieniami z kimś, kto ma zamiłowanie do porządku i będziemy ciąć.

No chyba że nie widzicie w ogóle problemu.

Proszę o komentarze. Najlepiej na temat.
:!!:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 1:03 am   

Cóż - byłoby bardzo miło, gdyby faktycznie trzymać się tematu. Czasem jest to trudne. Obiecuję się poprawić.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 9:02 am   Re: BAŁAGAN

Mikołaj napisał/a:

Nie chcę przesadzać z moderowaniem dyskusji, ale jak będzie trzeba to podzielę się uprawnieniami z kimś, kto ma zamiłowanie do porządku i będziemy ciąć.

:!!:


A ja myslę, że mozna się tym zająć z dwóch stron. Z jednej strony musimy sie sami pilnować z utrzymaniem tematu. Z drugiej strony moderator przenosić "zboczoną" dyskusję i zrobic z niej nowy wątek. Wszak już było to robione (np. kamień w Steinfliess wyciąnięty z wątku o przejsciach granicznych) i dobrze to funkcjonowało.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 12:03 pm   

Cytat:
Z drugiej strony moderator przenosić "zboczoną" dyskusję i zrobic z niej nowy wątek. Wszak już było to robione i dobrze to funkcjonowało

o to głównie chodzi
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 3:31 pm   

Cytat:
No chyba że nie widzicie w ogóle problemu.

Wiem co masz na myśli Mikołaju :D - ostatnio bezskutecznie poszukiwałem pewnego wątku. :hihi: Ja widzę problem - szczególnie gdy dziennie opojawia się nawet do 100 postów.
Cytat:
a wiadomości dla jednego uzytkownika wysyłali jako "Prywatną Wiadomość" tylko do niego.

Ja już od dawna to stosuję. :mrgreen:

Jeśli chodzi zaś od odbieganie od tematów wątków w trakcie dyskusji - to już taka jest natura rozmów - ewoluowanie tematu, dygresje... I nie zawsze można nad tym zapanować. Ale obiecuję więcej już nie grzeszyć. 8))

Ale o wiele groźniejsza wydaje się inna rzecz (przy takiej ilości postów dziennie). Chodzi mi mianowicie o rozpoczynanie nowych wątków w kompletnie nieodpowiednich działach i doklejanie swoich wypowiedzi do losowo wybranych wątków.
Cytat:
Nie chcę przesadzać z moderowaniem dyskusji, ale jak będzie trzeba to podzielę się uprawnieniami z kimś, kto ma zamiłowanie do porządku i będziemy ciąć.

I tu się z Tobą zgadzam - linijką po łapach za takie praktyki. :hihi: :haha: I nie zapominaj, że dysponujesz jako administrator poważnym straszakiem dla osob, które nie będą przestrzegać "zasad porządkowych". :wink:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 3:59 pm   

Szczerze mówiąc od początku pisanie nie na temat leżało mi na wątrobie. Pisałem o tym w wątku tutaj. Uważam, że powinno się móc wypowiedzieć w sposób odbiegający od tematu - wynika to po prostu z przebiegu rozmowy, czasami nie da się inaczej, jednak posta powinno zakończyć się zdaniem na zadany temat. Howgh ! :juhu:
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 6:19 pm   

Ja obawiam się, że taka kontrola może czasami krępować użytkowników.


Cytat:
W szczególności proszę o dyscyplinę w wątku powitalnym.

Tu się zgadzam w 100%
_________________
Peter von Danzig
 
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 7:57 pm   

Pietrucha napisał/a:
Ja obawiam się, że taka kontrola może czasami krępować użytkowników.


Zgadzam się!

Na znanym mi forum (www.forum.oknonet.pl) gdy moderator wprowadził "kontrolę" liczba postów i forumowiczów zmniejszyła się o ponad połowę, a forum jest coraz rzadziej odwiedzane...

Dlaczego nie zamienimy "kontroli" w prośbę do forumowiczów o pisanie na temat.
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 8:06 pm   

Prośba była - a kontrola to jest groźba w przypadku notorycznego niestosowania się do prośby - dobrze rozumiem Wielki Architekcie?
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 8:14 pm   

Kurcze, będę bała się odezwać :???:
_________________
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny...
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 9:06 pm   

I słusznie :)
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:23 pm   

Cytat:
dysponujesz jako administrator poważnym straszakiem

wszyscy są tak okropnie mili i kulturalni, że nawet nigdy tam nie zajrzałem :hihi:
Cytat:
Prośba była - a kontrola to jest groźba w przypadku notorycznego niestosowania się do prośby - dobrze rozumiem Wielki Architekcie?

Tak właśnie, Wasza Magnificencjo.
I oczywiste jest dla mnie, że rozmowa może płynąć w różne strony. Chodzi mi o to, żebyście w sytuacji, kiedy coś, co Wam się skojarzyło ewidentnie nadaje sie na nowy wątek, nie obawiali sie go rozpocząć. I żeby było jasne, kasować nic nie mam zamiaru. A z powodu podzielenia jakiegoś tematu mam nadzieję nikt się na mnie nie obrazi.
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 10:14 am   

Cytat:
Ja obawiam się, że taka kontrola może czasami krępować użytkowników.

Hmmm.... ja też ostrożnie podeszłabym do 'wielkich porządków'. Fakt, że trochę pobałaganiło sie na forum i czasami trzeba mocno przekopać myśli i wątki, aby trafić na interesujący nas aktualnie temat/post, ale dzięki temu forum jest bardziej żywe i naturalne. :) Toż bezpośrednia rozmowa najczęściej też meandruje w taki sposób, że czasami trudno przypomnieć sobie: 'a od czego w zasadzie zaczęliśmy?'. :wink:
Zgadzam się, że wątek powitalny powinien być zostać potraktowany wyjątkowo - ostatecznie jest to wizytówka dla nowoprzybyłych, którzy nie znają jeszcze ludzi/układów/specyfiki forum. Natomiast w wypadku pozostałych tematów nie przesadzajmy - owszem postarajmy się 'pisać na temat', ale bez przymusu zastanawiania się, czy akurat ta dygresja to już wykracza poza temat czy jeszcze nie.
Acha! W ankiecie brakuje mi punktu: 'jest pewien problem, ale moderator/rzy powinni reagować tylko w skrajnych przypadkach' - i pod takim punktem podpisałabym się najchętniej. :lol:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 10:38 am   

Cytat:
ja też ostrożnie podeszłabym do 'wielkich porządków'.

ale kto mówi o wielkich porządkach??
głównie chodziło o to, byśmy dostrzegli pewną na dłuższą metę niekorzystną tendencję...
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 10:54 am   

Cytat:
ale kto mówi o wielkich porządkach??

Dlatego ujęłam je w cudzysłów. :wink:
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk