Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Oceanarium w Gdyni :(
Autor Wiadomość
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 4:59 pm   Oceanarium w Gdyni :(

Witam wszystkich. Właśnie wróciłem z oceanarium gdyńskiego i muszę się podzielić wrażeniami i przestrzec wszystkich, którzy się tam chcą wybrać. Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś w rodzaju "wodnego" ZOO oliwskiego (oczywiście nie chodzi o powierzchnię), a trafiłem do dużego sklepu zoologicznego, który można spotkać w każdym pasażu handlowym co większych hipermarketów. I cóż możemy zobaczyć w tymże oceanarium?- kilkanaście akwariów (dwa z nich fakt, wyglądają jak prawdziwa rafa koralowa) w których pływają rybki jak w ekspozycji wystawowej lepszego sklepu akwarystycznego (no może w innych kolorach) ,kilka wypchanych eksponatów, jakieś gabloty dydaktyczne. Z fauny, której można by się spodziewać po OCEANARIUM a nie MAŁYM ZOO ,zobaczymy dwa rekiny "wielkie" jak moja ręka pływające w akwarium którego szyby są zabezpieczone(?) dwiema sztabami które skutecznie ograniczają pole widzenia, jest żółw wodny (jeden!!!), piranie, jakaś płaszczka i... to właściwie wszystko. Porównując to co widziałem z fotografiami zamieszczonymy na stronie internetowej, jakoś wydaje mi się że zdjęć było więcej. Pamiętam, gdy za małolata (lata 70 chyba) było więcej do zwiedzania, żółwi wodnych pływał cały tłum, było więcej "dziwnych" gatunków(np straszne dziwadło o nazwie Skrzypłocz). Jedno co cieszy ale tylko najmłodszych, to "mokra sala" gdzie do odkrytego akwarium można wsadzić łapę i spróbować złapać rybę :P Podsumowując - 12 zeta normalny i 8 ulgowy, to zdecydowanie za dużo jak na taki "wysyp atrakcji". Zdecydowanie odradzam, szkoda czasu i kasy.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 6:31 pm   

im mniej tam zwierząt tym lepiej
jak dla mnie trzymanie np. ogromnego żółwia w kilkumetrowym akwarium to barbarzyństwo
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 12:21 am   

Szkoda pieniedzy...faktycznie OCEANARIUM swietnosci czasy juz minely.
Zenada........
Mam nadzieje ze ktos zbierze kaske i kupic ciekawe okazy ...
Bo tak wychodzi sie z niesmakiem i niedosytem...
Kiedys kilkanascie lat temu to bylo OCEANARIUM....
Teraz BIEDA AZ PISZCZY!!
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 9:01 am   

Może dlatego dawne Oceanarium nosi teraz nazwę Akwarium Gdyńskie . Sama nazwa wiele sugeruje.
A co do żółwi to podobno bardzo źle znosiły koncerty na skwerze, które bez litości dla zwierząt nadal są tam organizowane.
Scena i nagłośnienie zawsze stoi na wysokości dawnego oceanarium :II
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
pothkan 
gente gdynianus


Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 7:22 pm   

Nędza oceanarium jest związana nie tylko z brakiem finansów. W okresie PRL-u istniała potężna (szczególnie w latach 1970/80-tych) polska flota rybacka, z której statków wiele ciekawych "zdobyczy" trafiało (za free!) do MIR-u, i dalej czasem do oceanarium. Zresztą statki PLO też miały w swój udział w takich "ochotniczych" dostawach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk