Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszczanie - Langfuhrterzy
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 9:33 pm   

No własnie...najciekawszym Sylwestrem byłby taki zorganizowany w budynku Centrum Edukacji Nauczycieli-czyli przedwojennej szkole na ul. Hallera 14.O ile dadzą też klucze do pracowni komputerowych i dostep do archiwaliów Woj Bibl Pedagogicznej w tym budynku...

Marzenie, nie sylwester---- w scisłym gronie !!! :OO
Spanie nieco zgrzebne, ale za to w JAKIM-wrzeszczanskim - budynku...;-))http://www.cen.gda.pl/oferta/noclegi.htm
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 10:16 am   

Jakby specjalnie dla Rosemary ten wątek...ale tez z nadzieja,ze dołożycie zdjęcia aktualne i starsze,zanim nowa ściezka rowerowa i totalne światłowodowanie oraz inwestycja "na" Fazerze/Bałtyku całkowicie rozkopią Kościuszki.Nie ma fotek Parku Kuźniczki!!! A gdzie browar ?!!!
FDG taką siłą foto i wiedzy dysponuje,a tu..... :P
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 1:28 am   

Czy nie czas przypomnieć ten ---> TEN wątek ???Gdzie foty starowrzeszczańskie ?????
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wrzeszczak 


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 222
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 7:56 pm   

Przepraszam, urodzilem sie tez w Pepku Swiata. O co wlasciwie chodzi?
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 10:00 pm   

Chodzi o publikowanie fot "jak było", czyli skanowanie fragmentów rodzinnych archiwów.Mam na myśli to,że jak wyglądała okolica widać w tle fot rodzinnych-oryginalny chodnik na Kościuszki jak wygladał ?A budka Ruchu??? A lampy gazowe ???A może sie ktoś dokopie negatywów z KKS Gedania...Przy czym do okresu "jak było" należy czas budowy mieszkaniówki od 1925-7 i Dolny Wrzeszcz aż do lat 90-tych... :P
Generalnie serce boli,ludzie stare negatywy wywalają na śmietnik przy okazji przeprowadzek i czystek w piwnicach,bo nie wiedzą,że można nie robic(kosztownych)odbitek,jeno skanowac z negatywu!
Wprowadził sie fotograf cyfrowy do lokalu po ksero Waligóra na rogu Kościuszki/al Legionów-juz go zaczełam uwrażliwiać na temat starych negatywów... :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 12:55 am   

Cytat:
,ludzie stare negatywy wywalają na śmietnik przy okazji przeprowadzek i czystek w piwnicach,
NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 2:21 pm   Swieżutkie,pachnace łupy i zdobycze piwniczne:Dolny Wrzeszcz

Nieustajace wyrazy zachwytu dla zdobywcy Albumu Hoffmanna,Sabaotha!!!Od Wrzeszczan! :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
stumar 
lorbas

Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 299
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 3:00 pm   

File0011.jpg
A gdzie zrobiono to zdjęcie? :hmmm:
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 5:22 pm   

gargoyle dfl napisał/a:
Cytat:
,ludzie stare negatywy wywalają na śmietnik przy okazji przeprowadzek i czystek w piwnicach,
NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gdzie??? Ja mogę w poszukiwaniu negatywów grzebać w śmietnikach. Mam wprawę :wink: Niejedno ze śmietnika przywlokłam do domu.
_________________

 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 6:41 pm   

Cytat:
specjalnie dla Jarecque -za komparystyke matecznika


A masz to zdjęcie w lepszej jakości? Nijak nie mogę skojarzyć... :hmmm:
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:13 pm   

Nie mam w lepszej jakości! To w ogóle cud,ze sie z posklejanej i ponadgryzanej kliszy choc tyle wyciagnęło-przecie podkreśliłam,że swieżutka zdobycz po-piwniczna!
Mam tego okolo pól kilo...;-))To uśmiech do Fritzka,najlepiej od meneli skupować,na kilogramy...
Moim zdaniem 1947 to widok na Politechnikę z okolic aktualnej Moreny(Piecewskiej?)
A fotka dedykowana Jarecque...Gdziez to klony rosną w dwóch rzędach ???Hih,się dobrze przyjrzeć,to nawet poprzecznie ul.Roosevelta widać...daleko w tle.
Sposobem na niektóre negatywy moze być zrobienie odbitki chyba-i dopiero z tego skan ???Uprasza się o wątek "jak ratowac stare negatywy" w Techniczne!Ponoć nawet ostatnio się pokazał podręcznik do tego,coś o kolekcjonowaniu starych fot i negatywów.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:53 pm   

bassa napisał/a:
A fotka dedykowana Jarecque...Gdziez to klony rosną w dwóch rzędach ???Hih,się dobrze przyjrzeć,to nawet poprzecznie ul.Roosevelta widać...daleko w tle.


Sugerujesz, że to ul.Kościuszki? Też o tym myślałem, ale trochę ona jakby za wąska... :hmmm:
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 11:28 pm   

Yarecque napisał/a:
ale trochę ona jakby za wąska... :hmmm:
na moje, to szerokość jest akurat
_________________
da, da, da...
 
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 6:46 am   

bassa napisał/a:
Nie mam w lepszej jakości! To w ogóle cud,ze sie z posklejanej i ponadgryzanej kliszy choc tyle wyciagnęło-przecie podkreśliłam,że swieżutka zdobycz po-piwniczna!
Mam tego okolo pól kilo...;-))To uśmiech do Fritzka,najlepiej od meneli skupować,na kilogramy...
Moim zdaniem 1947 to widok na Politechnikę z okolic aktualnej Moreny(Piecewskiej?)
A fotka dedykowana Jarecque...Gdziez to klony rosną w dwóch rzędach ???Hih,się dobrze przyjrzeć,to nawet poprzecznie ul.Roosevelta widać...daleko w tle.
Sposobem na niektóre negatywy moze być zrobienie odbitki chyba-i dopiero z tego skan ???Uprasza się o wątek "jak ratowac stare negatywy" w Techniczne!Ponoć nawet ostatnio się pokazał podręcznik do tego,coś o kolekcjonowaniu starych fot i negatywów.


Faktycznie jest książka Zenon Harasym "Stare Fotografie Poradnik Kolekcjonera" wydana przez ARKADY kupiłem ją w Empiku w CH Matarnia cena 65 zł.
Z braku czasu będę się z nią dopiero zapoznawał.

Temat konserwacji starych materiałów fotograficznych w tym negatywów potraktowany jest w powyższej książce bardzo powierzchownie. Nie taki jest jej cel. Trzeba szukać gdzie indziej.
Z. Harasym podaje odpowiednie wydawnictwo:
M.Hansh "Fruhe Photographien ihre Technik und Restaurierung" Kabinett Verlag Uve Scheid, Uberherrn/Saar 1985
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 10:32 pm   

A! Dziękuję Siedleckiemu,to ważne i konkretne wskazówki.
I może ktoś przeczyta niemiecki tekst i streści jakies podstawowe uwagi ?Mam na myśli głownie info, czy wyrzucać klisze,których skaner "nie łapie" bo prawie czyste-czy też jest jakieś genialne chemikalium przywracajace im obraz...Ja wyrzucę,a ktoś wpisze w Techniczne że zdobył środek i odzyskał kontrast i fotki-no to przecież :burn:

Ad fotki 0011:tak,to Kościuszki z widokiem na wjazd w Deotymy...;-)) Do kiedy tam były gazowe latarnie?A bruk bez asfaltu?Taki,jaki Jarecque ma w awatarze...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk