Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
GPS na 1942
Autor Wiadomość
dago 


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 155
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 2:12 pm   GPS na 1942

Może znacie... Na stronie http://www.garmin.pl/inde...faq_1942&lm=faq są podane współczynniki przeniesienia dla układu 1942 które po wprowadzeniu do mojego eTrexa dały super wyniki zarówno w trybie dł/szer jak i na siatce kilometrowej. Testowałem na 25-tkach.
Pozdrawiam
_________________
"śmieciarz historyczny to brzmi dumnie"..:-)
 
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 7:59 pm   

Ja polecam również stronę dawnego ministra Tadeusz Syryjczyka. Jest tam mnóstwo przydatnych informacji również na interesujące Cię tematy. http://www.syryjczyk.krak...Polskie_GPS.htm

Miło na forum spotkać GPs-owca. Na najbliższy tydzień planuję wyjście z GPSem w teren (niestety to ciągle GPS kolegi). W programie OZIEXPLORER skalibrowałem niektóre arkusze map WIG w układzie WGS 84. Moją ambicją jest wyliczenie datum mapy dla starych map WIGowskich okolic Gdańska w układzie BG 1925. W tym celu potrzebuję dokonać jak największej ilości pomiarów punktów w terenie . Ściągnąłem z internetu programik do obliczenia DX, DY DZ na podstawie porównania współrzędnych punktów w WGS 84 i BG 1925.
Chętnie podzielę się elektroniczną mapą Polski, w której można odzczytać współrzędne interesujących Cię punktów w najczęściej używanych w Polsce ukł. wsp.
Pozdrawiam
 
 
dago 


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 155
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:01 am   

Dzieki za adresy, dopiero w to wchodzę stąd entuzjazm :-). Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale coś tam o rowach i nasypach na granicy Gdańska napisałem w temacie "kamienie graniczne.."
Pozdrawiam
_________________
"śmieciarz historyczny to brzmi dumnie"..:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk