Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
No to mamy Euro 2012! :-)
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 6:15 am   

jayms napisał/a:
– Dzisiejsze plany gdańskiego stadionu to lekki przerost formy nad treścią – powiedział wczoraj minister Lipiec.

Niepotrzebnie się martwi, bo obserwując, co się wokół EURO dzieje, nie ma szans, by stadion zdążyli zbudować. O kolejach, autostradach i innych cudach na kiju nawet nie wspominam.
Przez moment miałem nadzieję, że w obliczu ogromnej szansy na wzrost prestiżu i jeszcze większego zagrożenia gigantyczną kompromitacją 'klasyczna polska organizacja prac' pójdzie w odstawkę. Myliłem się.
_________________
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:49 am   

Po prostu A1 bis.
Jakoś nie jestem zaskoczony... :|
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Baltazar 

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 11:20 pm   

Corzano napisał/a:
A czy Baltic Arena nie przypomina Wam trochę tego: http://commons.wikimedia.org/wiki/Allianz_Arena ?


Witam
Różnica pomiędzy stadionami jest taka, że Alliznz Arena może świecić na kilka kolorów (tak jak nowy biurowiec Lotosu) a nasz Stadion będzie podświetlony tylko na bursztynowo.
_________________

 
Jurek Plieth 


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 38
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:45 pm   

Corzano napisał/a:
jayms napisał/a:
– Dzisiejsze plany gdańskiego stadionu to lekki przerost formy nad treścią – powiedział wczoraj minister Lipiec.

Niepotrzebnie się martwi, bo obserwując, co się wokół EURO dzieje, nie ma szans, by stadion zdążyli zbudować. O kolejach, autostradach i innych cudach na kiju nawet nie wspominam.

Już się zaczyna zbiorowy narodowy pesymizm :roll:
_________________
http://plieth.com
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 6:17 am   

Jurek Plieth napisał/a:
Już się zaczyna zbiorowy narodowy pesymizm :roll:

O którym narodzie piszesz?
_________________
 
Jurek Plieth 


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 38
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:45 am   

Corzano napisał/a:
Jurek Plieth napisał/a:
Już się zaczyna zbiorowy narodowy pesymizm :roll:

O którym narodzie piszesz?

Hmmm..., jeśli dobrowolnie "wypisujesz się" z tej nacji do której ja się przyznaję, to raczej Twój problem, a nie mój. Mnie osobiście jednakże Twoje problemy tożsamościowe mało obchodzą, toteż proponuję zakończyć ten niczego nie wnoszący do tematyki Forum wątek.
_________________
http://plieth.com
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 11:05 am   

Jurek Plieth napisał/a:
Hmmm..., jeśli dobrowolnie "wypisujesz się" z tej nacji do której ja się przyznaję, to raczej Twój problem, a nie mój.

Ja nie mam tego problemu, który próbujesz mi wmówić, a jedynie próbuję zrozumieć to, co piszesz.
_________________
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 10:07 pm   

Idzie na noże :II
Obrady, plena, komisje.... już to gdzieś słyszałem :hmmm:
Tarcia w komitecie organizacyjnym
Cytat:
Pierwsze posiedzenie pomorskiego komitetu organizacyjnego do spraw Euro 2012 doprowadziło do ostrego zgrzytu między politykami PiS a samorządowcami z PO

Pełniący obowiązki wojewody Piotr Karczewski (PiS) kilka dni temu powołał komitet i stanął na jego czele, a w poniedziałek zorganizował pierwsze spotkanie tego gremium. Oprócz szefów służb mundurowych zaprosił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO) i marszałka województwa Jana Kozłowskiego (PO) oraz - "dla politycznej przeciwwagi" - posłów PiS Jolantę Szczypińską i Jacka Kurskiego, a także wybranego głosami PiS wicemarszałka Senatu Macieja Płażyńskiego.

Komitet ma koordynować na Pomorzu przygotowania do Euro 2012. Zajmie się zapewnieniem bezpieczeństwa i przygotowaniem inwestycji niezbędnych do organizacji mistrzostw, ma czuwać m.in. nad budową stadionu Baltic Arena.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy komitet wzniesie się ponad partyjne podziały, pozbył się ich już na wstępie, gdy miejsce za stołem tradycyjne przysługujące szefowi komitetu (a więc Karczewskiemu) zajęła posłanka Szczypińska. Chwilę przed spotkaniem ta dwójka rozdzieliła w zaciszu gabinetu role w komitecie. - Pani poseł pełni tu bardzo ważną rolę wspierającą - argumentował Karczewski.

Na spotkaniu p.o. wojewoda odczytał, że komitet składać się będzie z pięciu komisji, a podział zadań wygląda następująco: komisją strategii, odpowiedzialną za opracowanie harmonogramu prac, pokieruje Paweł Adamowicz, a zastępować go będzie Jan Kozłowski; na czele komisji ds. sportu stanie były reprezentacyjny piłkarz Janusz Kupcewicz, bezpieczeństwem zajmie się Ryszard Sulęta - dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego u wojewody, zaś jego podwładnym zostanie komendant wojewódzki policji, promocją i polityką informacyjną zajmie się Joanna Strzemieczna-Wielczyk - szefowa gdańskiego ośrodka telewizji publicznej, a przewodniczącym komisji koordynacyjnej sam Karczewski, który zaprosił do niej parlamentarzystów PiS.

Prezydent Adamowicz nie krył zaskoczenia przebiegiem spotkania: - Zaprosił nas pan do lokalnego komitetu, a już wszystkie role pan rozdał. Współpracowałem z sześcioma wojewodami i nigdy nie było takich sytuacji. Przypominam, że to nasz samorząd, a nie rząd złożył wniosek w sprawie organizacji w mieście mistrzostw i to na nas ciąży odpowiedzialność.
- Zadania zostały podzielone, bo mamy dobrego organizatora -
tak w imieniu p.o. wojewody odpowiedziała Szczypińska.

- Dlaczego nie mówimy tu o sprawach kluczowych: ile rząd przeznaczy na stadiony. Bez tego nie sposób rozpisać przetargu na budowę Baltic Areny. Przed rozdzieleniem zadań i nazwaniem komisji warto zastanowić się, co mamy do zrobienia.
Karczewski odparł: - Podział na komisje wynika z zarządzenia nr 42, wydanego przez premiera.

- Nie ma co dyskutować, skoro sam premier tak wskazał
- dodał poseł Kurski.

Marszałek Kozłowski namawiał, aby jednak uznać wiodącą rolę Gdańska w tym projekcie: - Wszyscy powinniśmy pełnić wobec miasta rolę służebną i pomocniczą.

Jacek Kurski zaproponował, aby komitet rozstrzygnął, czy Baltic Arena ma mieć 35 tys., czy 44 tys. miejsc. Adamowicz zaprotestował, przypominając, że we wniosku przyjętym przez UEFA Gdańsk napisał o 44 tys.: - Kwestionowanie tego zapisu jest dziś sprawą niepoważną, widzę, że muszę dostarczyć państwu stosowne dokumenty.
- Chciałbym, żeby przedstawiciele rządu zaczęli traktować prezydenta Adamowicza jak partnera - skomentował po spotkaniu Jan Kozłowski. - Winą za nieporozumienia obarczam brak doświadczenia pana wojewody.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 11:41 pm   

to jest poprostu żałosne, a tekst z "równowagą polityczną" to... brak słów
_________________
Peter von Danzig
 
 
jm6941 


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 11:25 am   

Jurek Plieth napisał/a:
Corzano napisał/a:
jayms napisał/a:
– Dzisiejsze plany gdańskiego stadionu to lekki przerost formy nad treścią – powiedział wczoraj minister Lipiec.

Niepotrzebnie się martwi, bo obserwując, co się wokół EURO dzieje, nie ma szans, by stadion zdążyli zbudować. O kolejach, autostradach i innych cudach na kiju nawet nie wspominam.

Już się zaczyna zbiorowy narodowy pesymizm :roll:


co sie matwicie, przecie B. A. już prawie na ukończeniu :hihi: :hihi: :hihi:

moderator przypomina - wklejamy foty, których dłuższy bok ma max 600 piksów. zdjęcie zostało zmniejszone

b_a_1_a_1.jpg
Plik ściągnięto 12707 raz(y) 20,73 KB

b_a_2.jpg
Plik ściągnięto 12732 raz(y) 40,5 KB

_________________
jest dobrze, nawet bardzo dobrze i moze byc jeszcze gorzej
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:25 am   www.e2012.gdansk.gda.pl

Jest już gdańska strona Euro www.e2012.gdansk.gda.pl
_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 10:57 am   Wirtualnie budowa stadionu w Letniewie już się rozpoczęła.

Euro 2012 odbędzie się w realu, ale stadion powstaje wirtualnie.
Ruszyła budowa pierwszego stadionu - niestety, tylko w Internecie
Cytat:
Rozpoczęliśmy budowę pierwszego stadionu piłkarskiego potrzebnego na Euro2012. Szkoda tylko, że każda cegła użyta do jego budowy, to cegła wirtualna. :II Stadion powstaje bowiem tylko w internetowym świecie gry Second Life. Przygotowania do mistrzostw w rzeczywistości posuwają się zdecydowanie wolniej. :%

Wolne tempo tych prac w Polsce zdenerwowało budowniczych wirtualnego stadionu z agencji reklamowej FFCreation.com.
- Mamy nadzieję, że stworzenie pierwszego stadionu na Euro 2012 pobudzi dodatkowo władze Polski i Ukrainy do intensywnych działań, a w wielu z nas rozbudzi na nowo nadzieję zrealizowania tego wspaniałego projektu - wyjaśnia Marek Piotrowski, dyrektor zarządzający agencji FFCreation.com.

Pomysł budowy wirtualnego stadionu przypadł do gustu Michałowi Brandtowi, pełnomocnikowi prezydenta Gdańska do spraw organizacji Euro2012.

- To fajny projekt, jednak UEFA będzie odbierać prawdziwy stadion w Letniewie, a nie ten w Second Life - śmieje się Brandt.

Wczoraj w mediach pojawiły się niepokojące informacje, o możliwych opóźnieniach w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Warto zatem przyjrzeć się stopniowi zaawansowania prac w Gdańsku. Na razie w miejscu, w którym stanąć ma Baltic Arena, działkowcy zbierają śliwki. Michał Brandt jednak uspokaja.

- Stadion zostanie wybudowany. Prace ruszą pod koniec przyszłego roku, a obiekt będzie już stał w 2011 roku. Opóźnienia, o ile będą, będą niewielkie - zapewnia Brandt.

Na razie najważniejsze pod kątem organizacji Euro2012 w Gdańsku jest rozstrzygnięcie przetargu na firmę doradczą, która we współpracy z urzędnikami przygotuje dwa największe przetargi.

- Chodzi o projekt budowy stadionu i wyłonienie jego budowniczych. Nazwę firmy doradczej, która pomoże nam to wszystko przygotować, poznamy za kilka tygodni - Michał Brandt. - Poza tym wciąż trwają prace na Krakowcu. Najpóźniej w marcu wprowadzą się tam działkowcy z Letnicy. Szczegóły rekompensat ustaliliśmy już z niemal wszystkimi z nich - dodaje Brandt.

Drugie życie, czyli
"Second Life" to istniejący od czterech lat, częściowo płatny wirtualny świat trójwymiarowy, w którym każdy z jego klientów może prowadzić drugie życie. W tej grze stajemy się mieszkańcami konkretnego państwa i normalnie funkcjonujemy w jego społeczeństwie. Jednak świat wirtualny dość mocno miesza się tu z otaczającą nas rzeczywistością. W Second Life otwierają swoje przedstawicielstwa już pierwsze polskie firmy i magazyny. Niedługo będziemy mogli zamieszkać tu w Gdańsku lub Sopocie. Teraz przyszedł czas na stadion.

Maciej Pawlikowski - Dziennik Bałtycki

A od kilku dni Elektrociepłownie Wybrzeże ogrzewają wirtualny świat w Second Life... :roll:
_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 11:45 am   Re: Wirtualnie budowa stadionu w Letniewie już się rozpoczęł

Gdynka napisał/a:
Euro 2012 odbędzie się w realu, ale stadion powstaje wirtualnie.

Lepszy rydz, niż nic. :haha:
_________________
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 11:42 pm   

Euro 2012 wg Manna http://miasta.gazeta.pl/w...62,4389681.html
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 12:02 am   Euro 2012 - losowanie

Oficjalnego maila jeszcze nie dostałem, ale w swoim profilu już widzę -
faza grupowa, czwartek, 14 czerwca: Mecz nr 14: C1 - C3 (Gdańsk, 20.45)
4 najlepsze miejsca po 120 euronów
teraz to będę miał kumpli bez liku :hiihihi:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk