Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zwykle... czyli Gdańsk daje ciała
Autor Wiadomość
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 7:45 pm   

Cytat:
Czasy autobusow na takie odleglosci dawno minely, bo potrzebuja 13 godzin i sa dwa razy drozsze od lotu

Ale nie trzeba lądować na wioskowym lotnisku i stać kolejce do WC. Może jednak warto autobusem?
A wogóle, jak jest tak źle i strasznie w Gdańsku to po co wogóle przylatywać czy przyjeżdzać. Szkoda nerwów.

Niestety nie mamy na stanie dmuchanych terminali lotniczych by szybciej zadowolić Ciebie niż za dwa lata.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
barbarencja 

Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 10:09 pm   

Post przeniesiony z tematu Wodny tramwaj

I co, wszyscy sie smiali ze gdynia w roli tramwajow bedzie puszczac "jakies tam" katamarany i prosze to funkcjonuje jakos - bylam tego lata na helu takim tramwajem i zabralem w roli turystow znajomych z poludnia Polski.... a Gdansk? - dalej nic nie potrafi zoorganizowac i z nikim sie dogadac. Wspolczuje mieszkancom Gdanska takich wladz (sobie tez bo szkoda ze nie bedzie podziemnego tunelu z Gdyni do Gdanska wlasnie ze wzgledu na Gdansk). Mozecie teraz wszyscy mnie zganic za takie opinie o Gdansku ale to prawda!!! W historii Gdansk byl preznym, nowoczesnym i postepowym miastem ktoremu inne miasta mogly tylko pozazdroscic. Dzis Gdansk coraz bardziej spada w rankingach gospodarczych i turystycznych polskich miast. Spojzcie jakie korki kilometrowe tworza sie CODZIENNIE o 15-18 wjezdzajac do miasta z trasy Warszawa-Gdansk na ulicy Elblaskiej. Z roku na rok coraz gorzej a miasto nic nie robi. Spojzcie na miejskie autobusy na ullicach - brudne i sprzed 50 lat!!!! Gorzej niz na Ukrainie, Chinach (bylam, mam zdjecia) i gdzie kolwiek na swiecie. Spojzcie na rozpadajace sie chodniki i szare (poza starowka) ulice. Spojzcie na najbrzydszy, obsikany i pelen narkomanow dworzec PKS w polnocnej Polsce!!!!
WSTYD I HANBA!!!!

Przepraszam ze tak pesymizmem ode mnie wieje - chcialam sie odniesc tylko do tramwaji ale im wiecej zaczelam myslec o Gdansku tym wieksza rosnie we mnie gorycz i rozczarowanie tym miastem i musialam sie tym podzielic.
 
TOMB 


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:35 am   

Odeprę część zarzutów....
Co do dworca, to nawet moi znajomi z Gdyni twierdzą że bardziej śmierdzącego i brudnego niż ich dworzec PKP nie ma w całej chyba Polsce. Potwierdzam. Bywam tam regularnie, czasem w godzinach późno-wieczornych. Nie sposób przejść między kałużami moczu w pasażu między dworcem dalekobieznym a SKM. Nie wspomnę o ciemnościach tam panujących i związanym z tym bezpieczeństwem. Co się tyczy tramwaju wodnego, to mylisz się. Płynąłem w tym roku też z Gdyni (ze względu na znajomych) i jakież było moje zdziwienie kiedy na Helu spotkałem drugi katamaran jako tramwaj wodny na lini Gdańsk-Hel. Co się tyczy korków... To prawda. Gdynia jednak ma o tyle lepszą stuację, że jest miastem młodym, nie ma w newralgicznych punktach zwartej zabudowy, często zabytkowego charakteru. Tam między terenami przemysłowymi a upadłymi ogródkami działkowymi jest mnóstwo miejsca na rozbudowę infrastruktury drogowej.
_________________
"(...) lecz ta jedyna której strzeże
liczba najbardziej pojedyńcza
jest tutaj gdzie cię wdepczą w grunt
lub szpadlem który hardo dzwoni
tęsknocie zrobią spory dół"
Ostatnio zmieniony przez TOMB Sob Lis 10, 2007 1:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:38 am   

Odnośnie postu barbarencji.
To się wyprowadź na Ukrainę.
No jeśli Gdańsk ma takich obywateli którzy bez przerwy srają we własne gniazdo to się nie dziwię, że jest tak strasznie. :evil:

Mam jednak wrażenie, że mieszkamy w dwóch różnych miastach. A co do tramwaju to z Gdańska też kursował :%

Kultura wymaga wchodzenia :arrow: drzwiami i przedstawienia się
Fajnie też by było gdyby jednak trzymano się głównego tematu będącego w nazwie forum a nie zaczynania bytności na FDG od wiadra pomyj i inwektyw na swoje miasto. :głupi_ty:

Sam założyłem ten wątek w bla bla by jednak na poziomie dyskutować o współczesnym rządzeniu Gdańskiem, jego szansach i zaniechaniach oraz o konkurencji i jej stylu władania za dawną granicą w Kolibkach.

Cytat:
Przepraszam ze tak pesymizmem ode mnie wieje - chcialam sie odniesc tylko do tramwaji ale im wiecej zaczelam myslec o Gdansku tym wieksza rosnie we mnie gorycz i rozczarowanie tym miastem i musialam sie tym podzielic.


To nie jest miejsce do wylewania swoich frustracji lub szerzenia nienawiści. Wampiryzmowi energetycznemu stanowcze dość!
Kolejne posty z tekstami typu "wioska" czy "gorzej niz na Ukrainie, Chinach" będą skutkować ostrzeżeniami a w dalszej kolejności :ban:
Za obrażanie Gdańszczan, Ukraińców, Chińczyków i mieszkańców wsi.

Swoją krytykę rzeczywistości można ubrać w mniej populistyczne zwroty.a i warto wcześniej przemyśleć co się napisze i czy kogoś to interesuje (rosnaca gorycz, kolejka do WC itp.)
Genaralnie to forum nie jest od tego :%
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
Ostatnio zmieniony przez villaoliva Sob Lis 10, 2007 1:43 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
TOMB 


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:39 am   

Brawo! :==
_________________
"(...) lecz ta jedyna której strzeże
liczba najbardziej pojedyńcza
jest tutaj gdzie cię wdepczą w grunt
lub szpadlem który hardo dzwoni
tęsknocie zrobią spory dół"
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:48 am   

:== za słówko "sranie"
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:51 am   

To najlepiej opisuje te wybuchy rosnącej goryczy czy chęci pouczania innych że już, natychmiast nie ma nowego lotniska.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 9:56 am   

barbarencja napisał/a:
Spojzcie jakie korki kilometrowe tworza sie CODZIENNIE o 15-18 wjezdzajac do miasta z trasy Warszawa-Gdansk na ulicy Elblaskiej.


Akurat tak się składa, że w drodze z pracy do domu, z Gdyni do Gdańska, codziennie o tej porze, tracę godzinę czasu na stanie w korkach W GDYNI. Mam wrażenie, że w Gdańsku po otwarciu świeżo wyremontowanych dróg zrobiło się o wiele lepiej, przynajmniej tam, gdzie zdarzyło mi się przejeżdżać. Takie rzeczy jak nowe drogi i lotniska nie powstają z dnia na dzień, cierpliwości.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 11:05 am   

Do jasnej cholery! Ostatnio 90% dyskusji ma z dawnym Gdańskiem tyle samo wspólnego co z mitologią Nordycką! LUDZIE! Są inne fora, gdzie można podyskutować na tego typu tematy.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 11:40 am   

Może wszystko o dawnym Gdańsku już przez te 4 lata zostało powiedziane i tematy się skończyły? :wink:
W przeszłości nic więcej się nie wydarzy :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 11:57 am   

Po części zapewne tak. Wiele zostało już powiedziane i napisane.
Ale sądzę, że jest jeszcze wiele tematów do przegadania i tych starych i nowych, wiążących przeszłość z teraźniejszością ( np. cmentarz krematoryjny).

Ale nawet jeśli rozmawia się o teraźniejszości tylko (dlatego jest też taki temat chociaż w bla bla) to niech to będzie oparte na kulturze i przede wszystkim na wiedzy. Np. o tym że tramwaj wodny zarówno z Gdyni jak i z Gdańska wypływał w tym i ubiegłym roku oraz to że nie ma u nas autobusów z 1957 roku. :evil:
Z 1967 też nie ma a z 1977 może kilka gdzieś by się znalazło.

Dla zwykłego pieniactwa opartego na niewiedzy i ignorowaniu prawdziwej rzeczywistości nie ma tu miejsca.
W dawnych czasach, zanim uczono bycia "pewnym siebie" obowiązywało przysłowie Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
Ostatnio zmieniony przez villaoliva Sob Lis 10, 2007 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 11:57 am   

parker napisał/a:
Może wszystko o dawnym Gdańsku już przez te 4 lata zostało powiedziane i tematy się skończyły? :wink:
W przeszłości nic więcej się nie wydarzy :wink:

W takim razie proponuję zwrócić sie do Mikołaja o zmianę nazwy Forum. Ale na "nowe" ja się nie piszę. A ponieważ to forum w dalszym ciągu dotyczy dawnego Gdańska to prosiłbym osoby, które nie mają na ten temat nic do powiedzenia o niezabieranie głosu, szkoda miejsca na serwerze i czasu użytkowników na czytanie wątków bla bla bla.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 12:15 pm   

Sądzę, że jest granica której przekroczyć nie można.

I uderzmy się wszyscy w pierś, gdyż każdy wziął udział w dyskusji o blokach Żabianki, falowcach czy szkołach PRL, które nie są w bla bla a z dawnym Gdańskiem nie mają nic wspólnego prócz położenia i pochodzenia z nich autorów części postów.
A jednak dyskusje się rozwijają.
Tak samo temat lotnisk, pojawił sie w kontekście budowy nowego w Gdyni i po to by pokazać istnienie psychologicznej granicy i ściany niechęci między dawnym WMG a Gdynią.

Ale jest cienka granica w dyskusji.
Temat ten nie pojawił sie jednak po to by roztrząsać szczególiki jak brak toalet, śliska podłoga, wąchać smrody i oceniać wygląd "50 letnich autobusów" czy tego że kogos boli głowa.

Masz problem z WC? To napisz do dyrekcji lotniska albo na forum o portach lotniczych.
Nas to nie obchodzi.
Masz problem z informacją co się dzieje w mieście (czy są tramwaje wodne) i że jest brudno?
To kup gazetę, czytaj w internecie albo zmień to i zostań radnym.

Do roboty. A nie zatruwać innym humory swoimi żalami :evil:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 12:42 pm   

Odzywam się w tym wątku nie po to, żeby dla rozrywki dyskutować o toaletach, tylko po to, żeby bronić Gdańska przed tymi, którzy go bez sensu krytykują. I staram się, żeby moje wypowiedzi nie polegały na narzekaniu i blablaniu, tylko przedstawiały konkretne argumenty.
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 1:19 pm   

villaoliva napisał/a:
Tak samo temat lotnisk, pojawił sie w kontekście budowy nowego w Gdyni i po to by pokazać istnienie psychologicznej granicy i ściany niechęci między dawnym WMG a Gdynią.

... e tam, ja bym nie uogólniał kompleksów i fobii kilku osób... tysiące osób dzieli swoje życie pomiędzy Gdynię i Gdańsk (coby daleko nie szukać weźmy na przykład Mikołaja). A "psychologiczną granicę" i.t.d. pozostawmy dla kibiców :wink:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk