Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zwykle... czyli Gdańsk daje ciała
Autor Wiadomość
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 7:39 pm   

Nie widzialem ten wyswietlacz w barze, bo tam nie bylem. A dlaczego on tam jest, a nie w hali?
My mamy 2 WC na 6 osob...
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 9:48 pm   

Dieter napisał/a:
My mamy 2 WC na 6 osob...

Łał! Pozazdrościć. To się nazywa dobrobyt. :haha:
_________________
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 11:43 pm   

Czy ty juz widziales OJCA SIEDMIU DZIECI (jedno zmarlo), ktory w dobrobycie zyje? I ja nie jestem tym pierwszym, ale nie narzekam, choc mam jeszcze czworke jako emeryt w domu...
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:57 am   

Cytat:
Chodzi m.in. o to, że w budynku musi się znaleźć co najmniej 40 check-inów.

A ja się "zapytawowywuję"?
Dlaczego projektowi nowej hali odpraw nie postawić warunku: sine qua non: Nie ma budowy bez zapewnienia: "sześć siusiaków = jeden sraczyk"
We wcześniejszych postach, ktoś groził: wyślę krakowskie bombardiery (tramwajowy odpowiednik czołgu), do Gdańska w celu zrobienia porządków. Jako Krakowiak z nawyku nie zgadzam się!!! My także mamy co rozwalać!!!
Do lotniska w Balicach dochodzi po wielu latach myślenia krakowskich centusiów, szybka kolej. By było taniej przystanek końcowy jest odległy od wejścia do hali odpraw 500m. Trzeba było zaoszczędzić i się zaoszczędziło!
Pasażerowie albo szurają walizkami po ulicy (chodnika sensownego też nie ma) albo wyglądają litości mniej obładowanych współpasażerów.
Tragarze wszystkich portów, oczy na Kraków-Balice!!! Można zarobić!!!
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:32 pm   

adzygmunt napisał/a:

Dlaczego projektowi nowej hali odpraw nie postawić warunku: sine qua non: Nie ma budowy bez zapewnienia: "sześć siusiaków = jeden sraczyk"


Dlatego, że w polskim prawie budowlanym mówi się o "co najmniej 1 misce ustepowej i 1 pisuarze na 30 mężczyzn" dla budynków użyteczności publicznej :wink:

Nie sądzę, żeby ktoś 5-krotnie przeinwestowywał strefę kibelków :wink:
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:38 pm   

A w odwrotnym kierunku można? Przecież czytałaś wypowiedzi korzystających z lotniskowych wygódek!!!
A panie ? radzą sobie jeszcze gorzej. Sam widziałem jak co pewien czas męski klop był "odstępowany" paniom. Następne w kolejce pilnowały "drzwi raju".
Polak potrafi!!!
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
Ostatnio zmieniony przez adzygmunt Sob Lis 03, 2007 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:45 pm   

adzygmunt napisał/a:
A w odwrotnym kierunku można? Przecież czytałeś wypowiedzi korzystających z lotniskowych wygódek!!!


Po pierwsze : jestem kobietą :wink:
Po drugie : cytuję obecnie obowiązujące przepisy, które z pewnością znajdą zastosowanie w projektowanym terminalu. Prawdopodobnie projektantom obecnego budynku zabrakło wyobraźni w kwestii rozwoju gdańskiego lotniska...
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:12 pm   

Cytat:
Prawdopodobnie projektantom obecnego budynku zabrakło wyobraźni w kwestii rozwoju gdańskiego lotniska...

Dokładnie tak. Ten terminal był zaplanowany w czasach gdy nie znano pojęcia "tanich linii"
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:15 pm   

Ale z tego się można tylko cieszyć :)
Bez przesady, kolejka do kibelka w porównaniu do możliwości, jakie pojawiły się dzięki rozwojowi lotniska to naprawdę drobiazg.
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:19 pm   

Za zmianę płci serdecznie przepraszam nie spojrzałem na znaczek.
O przepisach wiem, że istnieją. Wiem także, bo widziałem halę lotniska w Rębiechowie jak one są wdrażane.
Proponuję przekroczyć granicę w Jabłonce - Chyżnem. Pierwsze Słowackie miasteczko Trstena, rynek, pięć domów na krzyż, brzydkie budownictwo. Parking w rynku na 300 samochodów, za darmo!!!, wejść do jedynej restauracji wraz z hotelem. Proponuję dalej wejść do toalety.MIŁO, CZYSTO, PACHNĄCO, PACHNĄCO, PACHNĄCO i za darmo. Tam nie liczono oczek, misek, sedesów. Jest tyle ile trzeba.
Słowak potrafi, oj tak potrafi!
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:20 pm   

parker napisał/a:
Ale z tego się można tylko cieszyć :)
Bez przesady, kolejka do kibelka w porównaniu do możliwości, jakie pojawiły się dzięki rozwojowi lotniska to naprawdę drobiazg.

Jak widać nie wszyscy są tak optymistycznie nastawieni i wyszukują tylko braki.
Polecam toalety na piętrze.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:22 pm   

Cytat:
tanich linii"

A nie wadomo tym tam, z administracji lotniska nic o toy toyach? Niech napiszą do Tośka z :Plebanii" On im doradzi!!!
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:22 pm   

Owszem, Słowak potrafi.
Polak też się nauczy.
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 5:50 pm   

Lotnisko sie caly czas rozbudowuje, stad sa pewne niedogodnosci. Jak juz wspomniano wyzej - hale budowano przed eksplozją tanich linii, nikomu sie nie snilo, ze o jednym czasie bedzie lądował pełny boeing z Londynu i pełny airbus z Dortmundu, i ze tych samolotow z ludzmi bedzie tyle :-)
Ja mam tylko jedno zlosliwe spostrzezenie dotyczace naszego portu lotniczego - kaplica znalazla sie od razu :evil:
O reszcie nie dam zlego slowa powiedziec. Narzekactwo i roszczenia doprowadzaja mnie do bialej goraczki. To MOJE lotnisko, w MOIM Miescie i jest najpiekniejsze i najlepsze na swiecie. Rozbuduje sie i bedzie lepiej. ZAWSZE MOZNA JECHAC AUTOBUSEM! Zawsze jest jakies wyjscie.
Jesli komus nie pasuje stawianie sie na dwie godziny przed odlotem (wymóg tanich linii), niech lata liniami zwyklymi-wystarczy godzina. Toalet na lotnisku jest wiecej i sa one dobrze oznakowane-mozna korzystac do woli. Kazde wyjscie na plyte ma elektroniczny wyswietlacz, tablica ZE WSZYSTKIMI lotami, rowniez elektroniczna, znajduje sie w hali odlotów w widocznym miejscu. Na Gdanskim lotnisku jestem co najmniej 12 razy w roku. Ono caly czas jest w przebudowie.
I nie denerwujcie mnie wiecej, tak? :OO
Na lotnisku w Dortmundzie jest jeden sklep wolnoclowy i jeden bar, nie ma kantoru .Zapowiedzi w jezyku angielskim (miedzynarodowym) sa od pol roku dopiero (moze kursy dlugo trwaly,nie czepiam sie), wczesniej byly tylko po niemiecku (i nie mowie tu o lotach krajowych niemieckich). A jak jest w Luebeck? Pasaz handlowy i pasaz toaletowy, piec kantorów, supermarket i plaża? ;-)
No.
:<>
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 7:23 pm   

Nie wiem o jakich lotniskach ty mowisz, w kazdym razie to nie moze byc Rebiechowo i nie Lübeck. Lübeck ma w hali odlotowej dwa duze WC, gdzie KOLEJKI NIGDY NIE MA. W glownej hali jest jeden kantor (a nie piec!). Sklepy z "roznosciami" (a nie supermarket) sa w glownej hali i hali odlotowej.

Rebiechowo ma po JEDNYM WC w hali przylotowej i odlotowej - tak dlugo jak lotnisko istnieje. A te tanie linie leca tam juz od lat. I TO MA TAK ZOSTAC JESZCZE DWA LATA!!! TAM W TYM KIERUNKU NIC SIE NIE ROZBUDOWUJE!. Ty jako kobieta chyba juz czesto stalas w kolejce, ale jak "to jest najpiekniejsze i najlepsze na swiecie" lotnisko dla ciebie, to mnie (i innych pasazerow) smiech ogarnia, ale nie chce cie "doprowadzic do bialej goraczki"...

Czasy autobusow na takie odleglosci dawno minely, bo potrzebuja 13 godzin i sa dwa razy drozsze od lotu. :roll:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk