Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
30.września: turystyczny rajd samochodowy
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 8:48 am   

:co_jest: Jeszcze raz dziękuję za możliwość uczestnictwa w RAIDZIE. :D
Zabawa była przednia, a i trasa bardzo piękna: Żuławy, krzyżackie zamki, gotyckie kościoły, stare dworce, kolejki wąskotorowe, mosty i wiadukty, przeprawa promowa... Wszystko to sprawiło, że rajd na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci, a zapewne spowoduje udział w następnej edycji... :D

Później może zamieszczę jakąś małą (foto) relację.

Pokaz starych samochodów w Tczewie. "Garbi" i "Zośka" kręcą kilometry

Dziennik Bałtycki napisał/a:
Około 20 starych samochodów można było obejrzeć na kanonce podczas pikniku rodzinnego organizowanego w ramach tczewskiej edycji ogólnopolskiego programu społecznego "Podziel się posiłkiem". I trzeba przyznać był to widok niesamowity.

Najstarsze autko na pokazie, jak mówią właściciele, maskotka zlotów, czyli Framo - Barkas z 1958 roku - robił niesamowite wrażenie.
- To był ostatni rok produkcji tych aut - mówi Maciej Lewandowski z Tczewa, właściciel auta. - Ten Barkas był jeszcze cały na drewnianej konstrukcji, takiej jak w 1932 roku.
To jednak nie była jedyna "maskotka" na czterech kółkach. Tuż obok Barkasa stała sympatyczna "Garbi", jak ją nazwała obecna właścicielka auta. A "Garbi" ot nic innego jak volkswagen garbus z 1963 roku.
- Miałem to autko niedługo - mówi pan Maciej. - Wyremontowałem je i podarowałem swojej narzeczonej Magdalenie.
To ona tak pieszczotliwie nazwała swojego garbuska, który bardzo przypominał zaczarowane auto z polskiego filmu "Wielka, większa i największa".
Urodą obu autom na pewno nie ustępowała jugosławiańska zastava z 29-letnim stażem.
- Ten samochód jest nie do pobicia - mówią Łukasz Trzuskot i Michał "Pióro" Piórecki z Tczewa oraz Piotr Bartnicki z Gdańska, cała trójka należy do Ogólnopolskiego Klubu Zastavy. - To nasza "Zośka". Do tego auta jak człowiek raz wsiądzie to od razu "ginie". Nawet jak próbowaliśmy przesiąść się za kierownicę innego auta, to i tak wracaliśmy do zastavy. Ona kręci kilometry, że hej. Tylko w te wakacje przejechaliśmy nią 7000 km.
Szczytem luksusu na pokazie był nobliwy cadilac z 1973 roku. Przyjechał nim Mikołaj z Gdyni. Jak przyznał, namówili go koledzy z klubu, aby w Tczewie pokazał swoją "brązową strzałę".

Framo-Barkas z 1958 roku był najstarszym autem na tczewskim pokazie. Na zdjęciu Maciej Lewandowski, właściciel auta.

_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 12:39 am   

A ja trzymałam kciuki za powodzenie imprezy. Siedząc pod elektrownią w Bełchatowie :II
_________________

 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 3:09 pm   Relancja w prasie

Nowy "Automobilista" (11/2006) na stronie 53 zamiescił moją relancję z raidu. Czym spieszę się pochwalić oczywiście. Redakcja nieco obcięła mi tekst, ale w duzo mniejszym stopniu niz w relancji z Warcina 2006, wiec i niespójnośc stylistyczna mniej razi. Większym uchybieniem było uznanie mnie za autora zdjęć, mimo że ja podałem Redakcji imię i nazwisko rzeczywistego ich autora.
Zatem prostuję przynajmniej tutaj: autorem zdjęć z Raidu Dolna Wisła 2006 opublikowanych w "Automobiliście" jest pilot planowo Zaporożca a ostatecznie Polskiego Fiata, 15-letni Maciej Kawka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk