Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdansk - Berlin koleja
Autor Wiadomość
jeziu1976 

Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 9
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 3:54 pm   Gdansk - Berlin koleja

Witajcie. Czy ktos z Was ma moze jakies wiesci na temat ewentualnych nowych bezposrednich polaczen Gdanska z Niemcami? Obecnie miedzy Trojmiastem a Berlinem kursuje zaledwie jeden wagonik sypialny, w sezonie dodatkowo kuszetka. Wyslalem zapytanie do PKP, brak reakcji. Kiedys byl pociag "Mare Balticum" i nocny pospieszny Berlin-Gdynia, komu to przeszkadzalo? Na najblizsze 2 weekendy nie ma juz miejsc w sypialnym... Ktos mowil mi o jakims bezposrednim pospiesznym z Kaliningradu do Berlina przez Gdansk, ale to chyba bajki - w internetowych rozkladach jazdy nie ma sladu po takim polaczeniu. Pozdrawiam z Magdeburga.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 4:08 pm   Re: Gdansk - Berlin koleja

jeziu1976 napisał/a:
Czy ktos z Was ma moze jakies wiesci na temat ewentualnych nowych bezposrednich polaczen Gdanska z Niemcami?


Nie żartuj... żadnych nowych połączeń nie ma i nie będzie, a istniejące zostaną prawdopodobnie wkrótce zlikwidowane, po czym tory zostaną przez niewykrytych sprawców zdemontowane i sprzedane na złom... :yyy:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 5:09 pm   

Jeździ taki pociąg, jednak ma charakter stricte turystyczny. Nie znam dokładnego przebiegu trasy, ale podróż trwa około tygodnia, pociąg większośc czasu wozi niemieckich "sentymentalnych turystów" po Mazurach. Ja będziecie bardzo ciekawi, to spróbuję dowiedzieć się wiecej.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 8:11 pm   

Nazywa się "Steinbach Express"
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 8:48 pm   

albo "Steinbahn"
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 9:05 am   

Mikołaj napisał/a:
Jeździ taki pociąg, jednak ma charakter stricte turystyczny. Nie znam dokładnego przebiegu trasy, ale podróż trwa około tygodnia, pociąg większośc czasu wozi niemieckich "sentymentalnych turystów" po Mazurach. Ja będziecie bardzo ciekawi, to spróbuję dowiedzieć się wiecej.


To po prostu forma wycieczki, z reguły kursuja w tym pociągu zabytkowe albo prawie zabytkowe wagony (kiedys jechał TransEuropaExpress z lat 50-ych, w zeszłym roku widziałem doskonale utrzymane "standardowe" wagony z lat 60-ych). Te pociagi maja status specjalnych, raczej nie ma ustalonego rozkładu jazdy i trasy raz na zawsze. To jest ustalane indywidualnie przed każdą jazdą. Jest to zabawa raczej dla zamożnych ludzi...
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 9:10 am   Re: Gdansk - Berlin koleja

jeziu1976 napisał/a:
Witajcie. Czy ktos z Was ma moze jakies wiesci na temat ewentualnych nowych bezposrednich polaczen Gdanska z Niemcami? Obecnie miedzy Trojmiastem a Berlinem kursuje zaledwie jeden wagonik sypialny, w sezonie dodatkowo kuszetka. Wyslalem zapytanie do PKP, brak reakcji. Kiedys byl pociag "Mare Balticum" i nocny pospieszny Berlin-Gdynia, komu to przeszkadzalo?


Mare Balticum, nocna Gedania i jeszcze bodaj dwa inne dzienne pociągi bezpośrednie między Prusami i Berlinem na odcinku Szczecin - Berlin woziły powietrze. Wiem to, bo sam nimi dojeżdżałem do szkoły do Szczecina, wysiadając na granicznej stacji Szczecin Gumieńce. Pełne obłozenie miały te pociągi tylko na polskim odcinku trasy. Co wiecej, było to obłozenie przez polskich pasażerów, co oznacza szybko postępującą dewastację wagonów. A Mare Balticum był zestawiony z nowych wagonów DB.
Reasumując zarówno DB jak PKP zrezygnowały z tych bezpośrednich pociagów, bo po prostu ich utrzymanie było nieopłacalne.
 
jeziu1976 

Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 9
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 2:32 pm   

Cytat:
Mare Balticum, nocna Gedania i jeszcze bodaj dwa inne dzienne pociągi bezpośrednie między Prusami i Berlinem na odcinku Szczecin - Berlin woziły powietrze.

Hmmm... Moze tak faktycznie bylo dawniej? Teraz kiedy jezdze przez Szczecin pociagi sa dosc oblozone... A moze wynika to po prostu z tego ze jade w okresie swiat, dni wolnych. Pewnie masz racje. Martwi mnie to wszystko, bo przejechanie tych 700 chyba kilometrow do domu zajmuje mi minimum 12 godzin :( Dzieki za informacje. Pzdr.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Maj 18, 2004 3:10 pm   

jeziu1976 napisał/a:
Cytat:
Mare Balticum, nocna Gedania i jeszcze bodaj dwa inne dzienne pociągi bezpośrednie między Prusami i Berlinem na odcinku Szczecin - Berlin woziły powietrze.

Hmmm... Moze tak faktycznie bylo dawniej? Teraz kiedy jezdze przez Szczecin pociagi sa dosc oblozone... A moze wynika to po prostu z tego ze jade w okresie swiat, dni wolnych. Pewnie masz racje. Martwi mnie to wszystko, bo przejechanie tych 700 chyba kilometrow do domu zajmuje mi minimum 12 godzin :( Dzieki za informacje. Pzdr.


Ale jakie to pociągi? Autobusy szynowe dla kilkudziesięciu pasażerów albo polskie składy zestawione z dwóch lub trzech wagonów. Najlepszy i największy z tych pociągów to niemiecki spalinowy zespół trakcjny, 3- lub 4-wagonowy, ale on jeździ między Szczecinem a Schwerinem, to Tobie chyba nie pasuje. Żaden z tych pociągów nie jest nawet w weekendy całkowicie wypełniony, zawsze są jeszcze wolne miejsca.


Ja do Szczecina jeździłem regularnie do lata ubiegłego roku, więc moje obserwacje sa stosunkowo swieże.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk