Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
minus dla władz!!!!!
Autor Wiadomość
maly-cinek 
Ciekawski


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 100
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 4:43 pm   minus dla władz!!!!!

witam!!! że tak powiem trochę mnie tu nie było-zaganiany jestem, no cóż takie uroki studiowania :D Dzisiaj byłem na świątecznym spacerku i jestem w szoku, nie wiedziałem ze region Marzęcina jest tak cudny!!! Myślę że to jest jeszcze nieodkryty skrawek Żuław i wogóle nie promowany przez władze gminy Nowy Dwór Gdański a szkoda bo myślę że ten region jest tego wart!!! superek ruiny śluzy, bardzo ciekawy kościółek z muru pruskiego i ciekawe wnętrze, ciekawe drewniane domki. jak się wyjedzie z Marzęcina w stronę północną to wkracza się w inny świat! Świat wody, trzciny wierzby-jakoś o tym nie wiedziałem!! Szkoda tyle tutaj rzek, kanałów, tajemniczych miejsc a gmina nic!! nieładnie!!! Trzeba tu jeszcze wspomnieć o jednej z największych stacji pomp na Żuławach-Osłonce! Nie wiem, ja jestem w szoku że władze nic z takim bogactwem nie robią!!!!1 :evil: Może warto by było coś z tym zrobić??!! Pozdrawiam
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 5:06 pm   

Cytat:
jestem w szoku że władze nic z takim bogactwem nie robią!!!! Może warto by było coś z tym zrobić??!!

przejąć władzę? :hiihihi:
 
malgos 

Dołączyła: 24 Lip 2005
Posty: 89
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 5:20 pm   Re: minus dla władz!!!!!

maly-cinek napisał/a:
(...) Dzisiaj byłem na świątecznym spacerku i jestem w szoku, nie wiedziałem ze region Marzęcina jest tak cudny!!! Myślę że to jest jeszcze nieodkryty skrawek Żuław i wogóle nie promowany przez władze gminy Nowy Dwór Gdański a szkoda bo myślę że ten region jest tego wart!!! superek ruiny śluzy, bardzo ciekawy kościółek z muru pruskiego i ciekawe wnętrze, ciekawe drewniane domki. jak się wyjedzie z Marzęcina w stronę północną to wkracza się w inny świat! Świat wody, trzciny wierzby-jakoś o tym nie wiedziałem!! Szkoda tyle tutaj rzek, kanałów, tajemniczych miejsc (..)


To prawda, miejsca są przepiękne, pozwolę sobie podrzucić jedyną fotkę z Osłonki którą mam (2.04.2006) i Drewnicy - jako kierowca nie zawsze mam możliwość skorzystania z aparatu :hihi:

oslonka.jpg
Plik ściągnięto 14245 raz(y) 75,18 KB

drewnica.jpg
Plik ściągnięto 14245 raz(y) 53,42 KB

_________________
Marienwerder/Westpreussen
 
 
maly-cinek 
Ciekawski


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 100
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 5:28 pm   

to jest okropne że władze tego Skarbu nie wykorzystują!! o tym regionie nigdy nic ciekawego nie słyszałem!! Żałuję!! Naprawdę region bardzo ciekawy! Tyle rzek, kanałów i nic z tego nie jest wykorzystane!! Urzekł mnie pewien "cypelek" :D zlanie się dwóch rzek to była zaraz za Marzęcinem, bardzo urokliwe miejsce! ogromny minus dla władz, naprawdę!! niech się wstydzą!!
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 5:54 pm   

Mikołaj napisał/a:

przejąć władzę? :hiihihi:

:haha:

(i postscriptum: zamiast popularnego hasła "Niech władze coś zrobią!" wolę raczej słowa Wojciecha Młynarskiego: "Róbmy swoje!"... )
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Ostatnio zmieniony przez knovak Nie Kwi 16, 2006 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 6:01 pm   

Maly-cinku, a skąd wiesz, że nic nie robią? Może jednak coś robią, tyle że na miarę swoich możliwości? Z tego co kojarzę, w Nowym Dworze Gdańskim np. jest całkiem silna lokalna działalność samorządu i organizacji pozarządowych, które robia co mogą by ożywić swoją małą ojczyznę. Przykładem choćby kolejka żuławska. Tylko że pieniądze same z nieba nie spadają...
A jeśli naprawdę chcesz poznać Żuławy, przesiądź się na rower - wierz mi, z siodełka więcej zobaczysz i pstrykniesz niż zza kółka...
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
maly-cinek 
Ciekawski


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 100
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 6:09 pm   

skąd wiem że nic nie robią! jako mieszkaniec gminy Nowy Dwór Gd. nie wiedziałem że jest to tak urokliwa okolica! władze nigdzie o tym skrawku nic nie mówią, na żadnej stronie internetowej, w żadnej gazecie-nigdzie! To jest jasne że pieniądze z nieba nie spadają ale jakaś inicjatywa ze strony gminy by się przydała, przecież Nowy Dwór nie może stawiać na zabytki bo takowych nie ma, jedynym skarbem który posiada to ten cały region, który jest jedyny w swoim rodzaju i trzeba go promować jak tylko się da!! Chętnie bym się w coś zaangażował ale nie w pojedynkę-bo z czasem u mnie słabo. Trzeba coś z tym zrobić!!!
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 6:26 pm   

A od kiedy tam mieszkasz? Nigdy Cię nie ciągnęło za miasto?
Nb. nawet na oficjalnej stronie Nowego Dworu da się co nieco znaleźć. No i na internecie świat informacji sie nie kończy. Nie zapomnij też, że małe ośrodki mają o wiele gorszy dostęp do sieci od metropolii...
A w Nowym Dworze jest przecież Klub Nowodworski Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego i Muzeum Żuławskie, które prowadzą także działalność wydawniczą, i to całkiem niezłą - kto wydał jak nie oni wydał słynny album Opitza ?

Zatem jeśli zechcesz coś robić - nie będziesz sam. :D
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
maly-cinek 
Ciekawski


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 100
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 6:45 pm   

he,he...dzięki za radę :)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 10:15 pm   

maly-cinek napisał/a:
he,he...dzięki za radę :)

mam wrażenie, że podobną rozmowę :arrow: odbyliśmy już pół roku temu... :hihi:
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 5:04 am   

Może jej inicjator co pół roku ma przypływ inicjatywy? :hihi:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
tplucinski 

Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 27
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 12:16 pm   

Cytat:
Dzisiaj byłem na świątecznym spacerku i jestem w szoku, nie wiedziałem ze region Marzęcina jest tak cudny!!! Myślę że to jest jeszcze nieodkryty skrawek Żuław


Potwierdzam i odsyłam do opisu: http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/zulawy
tpluciński
 
Touch My Soul 


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:36 pm   

OSŁONKA kiedys dosyc spora wies słyszalem ze przed wojna była tam nawet szkoła do ktorej dzieci z Marzecina dojeżdżały i o wiele wiecej domów a teraz o ile sie nie myle jest ich 5;-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk