Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
A Conradinum ???
Autor Wiadomość
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 10:35 pm   

Ja wiem co to KIWKO :)
A inni niech się głowią :)

Swoją drogą Sabciu chodziłeś jednak nie do klasy "C" lecz do "B" lub "A", mam rację ?

Albo, że bojkotowałeś tą klasówkę :)
:==
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 5:34 am   

Do A chodziłem, do bezkonkurencyjnej A :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 6:38 am   

Sabaoth napisał/a:
sali od KIWKO. Kto zgadnie co oznacza ten skrót

Konstrukcji i Wytrzymałości Kadłubów Okrętowych?
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 7:06 am   

:== A skąd Ty to wiesz?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 7:09 am   

Kombinowałem zaczynając od Okrętu, choć w pierwszej chwili skojarzyło mi się z "kiwaniem", czyli pomiarami stateczności statku.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 7:57 am   

Cytat:
w pierwszej chwili skojarzyło mi się z "kiwaniem"

To byl inny przedmiot, Hydrodynamika zwana tez Teoria Okretu, prowadzony przez cooltowa postac nazywana przez nas Jazzem :^^ Mozna go bylo spotkac popoludniami na kawie w Olimpie. To byly czasy.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 9:14 am   

Dokładnie tak samo go nazywaliśmy i faktycznie nie raz spotkałem go w Olimpie.
Pisałem u niego pracę dyplomową: "Projekt śruby okrętowej".

Powracając do tematu zdjęć, obrobiłem kilka z nich.

10 lecie Łapino.jpg
Taka mała komparystyka. Zdjęcie pochodzi ze zjazdu klasowego z okazji 10 lecia ukończenia szkoły.
Plik ściągnięto 14718 raz(y) 54,68 KB

5b na schodach.jpg
Plik ściągnięto 14718 raz(y) 31,18 KB

3b przed conradinum 2.jpg
Plik ściągnięto 14720 raz(y) 34,73 KB

_________________

 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 9:22 am   

A widzicie! Ja też znalazłem znajomą postać mimo że z Conradinum nie miałem nic wspólnego. NA zdjeciu archiwalnum górny lewy róg a na jubileuszowym prawy dolny róg. Z tym gościem studiowałem na Hydro na PG. On Budownictwo Morskie ja Śródlądowe.
Co znim teraz?
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 12:22 pm   

Świat jest mały jednak. Także studiowałem na PG Hydro :) Z mojej klasy kilku nas poszło na ten kierunek, chcieliśmy się po prostu trzymać razem. Na drugim semestrze doszedłem do wniosku, że nie była to przemyślana decyzja i odszedłem. Podobnie uczynili inni i tylko Jacek Olkowski skończył ten kierunek. Obecnie mieszka pod Warszawą i prowadzi swoją firmę: Dedal-Konsulting . Przed chwilką zatelefonowałem do niego, dalej się przyjaźnimy i nawet po ubiegłorocznym zjeździe klasowym zatrzymał się u mnie. Do późnej nocy siedzieliśmy na balkonie i sącząc piwko wspominaliśmy dawne czasy.
_________________

 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 12:31 pm   

jacek-gdansk napisał/a:
Także studiowałem na PG Hydro

A ja prawie tam studiowałem. Papiery złożyłem, ale przeniosłem je później na Iowa. :mrgreen:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 12:54 pm   

Zaraz się okaże, że same tu hydranty :%
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 7:50 pm   

oj nie same hydranty, zmagałem się też z moimi kompleksami później na dwóch innych fakultetach. Wieczny student ze mnie :) Pocieszę cię jednak, jestem już zbyt wygodny i nie zamierzam dalej się męczyć :) A o takim luksusie jak doktorat czy inne zboczenie naukowe (to żart) to nawet nie myślę bo od myślenia to mnie głowa boli, i jak mam byś szczery się do tego tak naprawdę nie nadaję i nie mam predyspozycji :) Nie potrafię się po prostu skupić na jakimś zagadnieniu dłużej niż uważam to za coś interesującego. Jedyne co mnie zafascynowało na zawsze to Gdańsk i ten urok trwa od wielu lat do dziś.........

PS
Jak chcesz Wojtku to mogę ci dać do Jacka nr tel. na prv. Daj znać, albo wyślij mu e-maila :) Stronę z namiarami podałem...
_________________

 
Paramedic 
Chosse.rox.pl


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 104
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 7:03 am   

Marek Z napisał/a:
Czy to chodzi o tą willę ? :wink: :wink:
Ładny mają tam piec, ale schody też są niczego sobie... :)


Niestety piec się strasznie sypie i nie spełnia już dawno swojej pierwotnej funkcji jaką powinien spełniać piec :cry: .

Z tą funkcją reprezentacyjną też bywa coraz gorzej. Potrzeba na jego remont (ewentualnie zabezpieczenie) pieniędzy ale niestety PZO PCK, który się mieści w tym budynku ciągle mówi, że nie ma kasy (lub kasy nie da) i piec niszczeje, a pęknięcia są coraz większe. Podobnie sprawa się ma z elementami dekoracyjnymi na suficie. Ich stan również jest coraz gorszy :cry: .

Czarne ozdoby na schodach są "rozbierane na pamiątkę :^^ " przez osoby, które przychodzą w różnych sprawach do PCK oraz są niszczone przez osoby niezadowolone z oferowanej pomocy przez PCK.

Jedyną rzeczą, jaka ostatnio została zrobiona w sprawie ochrony to zainstalowanie domofonu, który nie działa poprawnie oraz zamontowanie podglądu na dole, który również nie spełnia swojej funkcji. Szkoda, że piecem nie ma czasu zająć się konserwator zabytków. Może on na PCK wymusi jakiś remont i większą ochronę...

Trzeba coś zrobić w tej sprawie, bo piec się sypie coraz bardziej a z dekoracji na schodach znika coraz więcej części, a konserwacja zarówno pieca jak i schodów jest zerowa...

PZO PCK w Gdańsku jest przy al. Zwycięstwa 27. Budynek czynny od poniedziałku do piątku od 8:20 do 15:30.
Sekretariat jest na pierwszym piętrze. Jeśli chcecie zobaczyć piec to trzeba pytać właśnie tam...
Pozdrawiam... :^^

BUDYNEK PCK NOCĄ.jpg
Szkoda że budynek przy Al.Zwycięstwa 27 prezentuje sie tak dobrze tylko nocą...Za dnia jest inaczej =(
Plik ściągnięto 14614 raz(y) 69,43 KB

 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 10:08 pm   

:hmmm: Właśnie piszę tekst o Conradinum i czuję jakbym się porwał z motyką na słońce.
Informacji mam niby sporo ale trochę mi brakuje danych na temat choćby okresu 2 wojny światowej.
Skoncentrowałem się jak na razie na genezie powstania fundacji Conradiego, następnie otwarciu szkoły w 1801 w Jankowie. Czy ktoś ma może informacje czy coś przetrwało do dziś z zabudowań szkoły? Wybieram się tam tak czy owak w przyszłym tygodniu, może coś ustalę, przynajmniej zdjęcia okolicy zrobię.
Nie wiem jak mi to wyjdzie ale temat sam w sobie jest fascynujący. Próbka mych wypocin: "Conradinum odzwierciedla wszystko to czym Gdańsk się szczycił przez wieki. Przyjmowano tam uczniów nie patrząc na ich wyznanie, status społeczny czy narodowość. Jeśli ktoś był biedny to uczył się za darmo i nawet ci najuboższi otrzymywali stypendia. Najważniejsze było czy ktoś chce się kształcić i jak pilnym jest uczniem. Oczywiście musiał być chłopcem, dziewcząt nie przyjmowano do tej szkoły."
Jeśli ktoś zna jakiekolwiek żródła z których mógłbym skorzystać to byłbym niewymownie wdzięczny za pomoc w zbieraniu materiałów.
_________________

 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 9:28 am   

w biblotecej szkolnej moze mógł byś coś znaleść, ini tam mieli jakąś literature na temat Conradiego i Conradinum.
_________________
Peter von Danzig
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk