Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
A Conradinum ???
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 11:31 pm   A Conradinum ???

Ciekawy budynek wraz z otoczeniem i wnetrzami. I ,,Dzwonem Maturalnym,, -he he-specyficzna tradycja...nawet istnieja wydawnictwa wewnetrzne na temat historii fundacji , takze zjazdy absolwentow i kapitalne archiwalia, wystawiane z tej okazji.Moze warto kiedys niedzielny spacer-tam ??? i do willi PCK na Al Zwyciestwa 27...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 11:14 am   

Cytat:
Moze warto kiedys niedzielny spacer-tam ???

Ja tam spaceruje pięc razy w tygodniu po kilka godzin :?
_________________
Peter von Danzig
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 11:45 am   Re: A Conradinum ???

bassa napisał/a:
Ciekawy budynek wraz z otoczeniem i wnetrzami. I ,,Dzwonem Maturalnym,, -he he-specyficzna tradycja...nawet istnieja wydawnictwa wewnetrzne na temat historii fundacji , takze zjazdy absolwentow i kapitalne archiwalia, wystawiane z tej okazji.Moze warto kiedys niedzielny spacer-tam ??? i do willi PCK na Al Zwyciestwa 27...


Tak, tak, pamiętam, dzwonić można było dopiero jak się zdało maturę. Zadzwonienie przed maturą przynosiło pecha. A jak już sie zdało, to przywiązywało się krawat do serca dzwonu i dzwoniło się aż do zerwania krawata.
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 4:05 pm   

Cytat:
i do willi PCK na Al Zwyciestwa 27...

Niektórzy z nas już tam byli... :D

pck01.JPG
Plik ściągnięto 34918 raz(y) 28,59 KB

pck02.JPG
Plik ściągnięto 34918 raz(y) 28,3 KB

_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 8:03 pm   

Czy to chodzi o tą willę ? :wink: :wink:
Ładny mają tam piec, ale schody też są niczego sobie... :)

1.jpg
Plik ściągnięto 34911 raz(y) 47,18 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 34911 raz(y) 42,25 KB

 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 9:22 pm   Conradinum

Niesamowite...czy zauwazyliscie, ze wiekszosc ciekawych ludzi miala w zyciorysie zwiazki z Conradinum ??? Poczawszy od Jasko Pawlowskiego, szefa legendarnego lokalu -gdzie spotykaja sie Wszyscy i rodza pomysly....lista jest dluga, jak sobie poczytalam wydawnictwa Conradinum to ho ho...historia Polski rodzila sie wsrod absolwentow lub kadry akurat tej szkoly.Dobre bioprądy ????

Marcinie, Marku Z ! piekne fotki ! ale powiedzcie cos- cokolwiek o historii tego budynku ! Fakt, lekko mnie szokowalo niegdys ogladanie rozlozonego sprzetu do szkolen pierwszej pomocy- na antycznych mebelkach...Skad tam w ogole PCK ? To chyba budynek admin przez Politechnike ? Aaaaa..aaaa moze...takie ciche marzenie...moze by nas przygarnal pan Sarzala raz w mcu ? dajac adres kontaktowy ??? na spotkanka klubowe i wymiane płyt z fotkami....raz w mcu ??? A my w rewanzu..hmmm- nie wiem, co moze byc potrzebne PCK ( to tez Stow!)
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek 


Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 56
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 3:25 pm   

W dniu dzisiejszym,zrobiłem kilka fotek Conradinum.Dwie z nich zamieszczam.

Herb Gdańska.jpg
Plik ściągnięto 34866 raz(y) 44,35 KB

Herb Conradich.jpg
Plik ściągnięto 34868 raz(y) 66,65 KB

 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Wto Lip 26, 2005 10:36 pm   

Witam
Też miałem przyjemność ukończyć Conradinum w zamierzchłej przeszłości bo w 1989 roku :) Do dziś też utrzymuję kontakty z kumplami z klasy, spotykamy się, wspominamy,śpiewamy, wygłupiamy,imprezujemy i robiąc to czuję się jakbym miał nadal naście lat :) Nie wiem jak jest teraz lecz w czasach gdy ja się tam uczyłem uważana była za szkołę z tradycjami, o wyjątkowo wysokim poziomie i nieźle wyposażoną. Sam fakt, że wszyscy absolwenci bez problemów dostali się na studia (wtedy zdawało się egzaminy) mówi wiele... Gdybym miał ponownie wybierać to wybrałbym na mą szkołę średnią właśnie Conradinum!
Pozdrawiam wszystkich absolwentów!
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Lip 26, 2005 11:23 pm   

:P No proszę! :== dla Absolwenta Conradinum!A gdzie fotki i wspominki ????Realia wrzeszczanskie z lat szkolnych ???
(Jacek,bassa ma hopla na tle Wrzeszcza i tych negatywów prywatnych,ktore niszczeją w piwnicach i na strychach...masz takie foty ???)
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Lip 27, 2005 9:57 pm   

Fotek z czasów szkoły jest cała masa lecz trzeba by je zeskanować. W planach razem z kumplami mieliśmy zrobić własną stronkę o Conradinum i naszej klasie lecz jak znam życie troszkę to potrwa :)
Mam sporo też obecnych zdjęć Gdańska (chwała temu co cyfraki wymyślił :) ), może nie udzielam się tak jak inni w necie ale też interesuję się moim miastem, jego historią i teraźniejszością, zwłaszcza mą dzielnicą czyli Wrzeszczem :) Parę moich zdjęć można zobaczyć na stronie Wojtka http://www.pieknygdansk.gda.pl gdyż uważam, że wspaniale promuje Gdańsk i chciałem się choć symbolicznie przyczynić do tego dzieła.
Jeśli tylko w najbliższym czasie starczy mi samozaparcia i chęci i wyskrobię jakąś stronkę samemu to napewno zareklamuję ją na forum :) Pozdrawiam gorąco!
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Lip 27, 2005 9:59 pm   

Conradinum obecnie......

conradinum.jpg
Conradinum obecnie...
Plik ściągnięto 34780 raz(y) 51,06 KB

 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 6:35 pm   

Wątek dla Conradinum!Tu wiecej fot i historii koleżeńskich by się zmieściło.Gdyby Sabaoth przekopał swoje przepastne kufry i skarbce,to by może nawet historia Fundacji Conradiego (nadal istniejacej?!) się znalazła :P
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 6:56 pm   

bassa napisał/a:
Gdyby Sabaoth ... :P

Niestety Sabaoth nie posiada w swoich zbiorach ani jednego zdjęcia Conradinum, czy to sprzed wojny, czy też z czasów gdy uczęszczał do tej szkoły (jeśli nie liczyć kilku zdjęć osobników, którzy uczęszczali z Sabaothem do tej samej klasy :^^ ). Chociaż... :hmmm: kiedyś miałem kilkanaście albo dziesiąt zdjęć z lat bodajże 60-tych. Na pewno zostały w Gdańsku, ale gdzie to nie wiem. Może przy następnej bytności poszukam.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 10:12 pm   

Od jutra biorę się za skanowanie (o ile czas pozwoli), wrzucę parę fotek z czasów szkolnych.
Nie myślcie jednak, że będą to jakieś "dzieła sztuki". Po prostu zdjęcia osób z mojej klasy w szkole i przed nią. Wtedy nie myślało się o uwiecznianiu budowli i jak już ktoś pstrykał zdjęcia to ważniejsze były wygłupy osób na zdjęciach niż inne sprawy :)
Dziś byłem u serdecznego przyjaciela ze szkoły (Sławka) i dał mi parę zdjęć które mi zagineły i nawet takich których nie miałem do dziś. Materiału jest sporo...
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 10:23 pm   

:hihi: To tak jak u nas! A tu część mojej klasy w sali od KIWKO. Kto zgadnie co oznacza ten skrót :^^ Wygląda na to,, że ja już napisałem tą klasówkę.

kiwko.jpg
Plik ściągnięto 34690 raz(y) 31,82 KB

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk