Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańska zima
Autor Wiadomość
bijouM 
.


Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 291
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 8:17 pm   

groszek napisał/a:
Znów napadało....... :II Szuflując chodnik i obejście(ze tylko czubek kapturka było widać) mówiłam sobie:nic to groszku nic to , dzieki temu szuflowaniu nadal będziesz nosic ciuchy w rozmiarze 36..... :haha:


Groszku, widać Cię w tych zaspach?? może zainwestuj w Red Bulla :haha: to już wolę nosić 40 .. naprawdę :skolowany:
 
bijouM 
.


Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 291
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 11:22 am   

Zabawy na Motławie.

dawniej dzieci miały chyba więcej wyobraźni, do wymyślania dziwnych i niebezpiecznych zabaw, chociaż moim największym zimowym hardkorem, było robienie aniołów na śniegu :haha:



zdjęcie z albumu "Niezwykłe zwykłe zdjęcia" nr 2 fot Kosycarz
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 12:29 pm   

Dowiedziałam się właśnie, że w "centralnej" :wink: dzieci miały podobne zabawy: kto dalej dojdzie po lodzie :hihi: I szkoda, że mój dziadek jest tak strasznie niekontaktowy, bo może coś by opowiedział ciekawego na temat wrzeszczańsko - głównomiejskich zimowych rozrywek :roll:
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
Zdzislaw 


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 532
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 2:34 pm   

Jako Dinozaur pamietam powódź w Gdańsku. kanał Raduni wylał na odcinku pomiędzy Stajennną a Krosną, wzdłuż Rybaków.... Zabawa na krach to był standard.
A, tak na marginesie.... nie wiem co się stało z tzw. oszołomstwem, czyli specjalistami od ocieplenia klimatu.... może ktos mi powie co się dzieje - wymarzli czy co? Zoma jest zimą. Za szczenięcych lat tuż po świetach Bożego Narodzenia standardowo woźny w mojej szkole wylewał wodę na szkolne boisko i lodowisko trwało i trwało.... ech.... społeczeństwo się rozmiękczyło....
_________________
Pozdrawiam Zdzisław

Vivere est cogitare
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 3:56 pm   

Zdzislaw napisał/a:
A, tak na marginesie.... nie wiem co się stało z tzw. oszołomstwem, czyli specjalistami od ocieplenia klimatu.... może ktos mi powie co się dzieje - wymarzli czy co?

Według mnie się przyczaili. Zaatakują jak przyjdzie wiosna, narobią wtedy dużo szumu, że się ociepla i śniegi topnieją więc ludzi należy obłożyc dodatkowymi podatkami itp.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:11 am   

Zdzislaw napisał/a:
A, tak na marginesie.... nie wiem co się stało z tzw. oszołomstwem, czyli specjalistami od ocieplenia klimatu.... może ktos mi powie co się dzieje - wymarzli czy co?

Jakie tam wymarzli. Przecież wszystkie serwisy zawalone są szokującymi niusami pt. zima. :hihi: No śnieg się pokazał w styczniu i temperatury ujemne. Cud mniemany. Katastrofa prawie. :rwie_wlosy: Pora umierać. :II
_________________
Poldergeist
 
Grażyna M.L 
Sapere aude


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 77
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 8:56 am   

Zdzislaw napisał/a:
A, tak na marginesie.... nie wiem co się stało z tzw. oszołomstwem, czyli specjalistami od ocieplenia klimatu.... może ktos mi powie co się dzieje - wymarzli czy co

Polecam piątkowe (29.01.10) wydanie D.B. - Rejsy - artykuł pt. "Picowanie w cenie"
:D
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 11:51 pm   

groszek napisał/a:
Zapraszam do Redłowa...w ramach "siłowni" do odśnieżania chodnika przed moim domkiem :jezyk: opłat nie pobieram.
Cóż, okazuje się Groszku, że być może robisz błąd i do sprawy należy podejść zupełnie inaczej :haha: .
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=897049350
Śnieg podobno gdański...
_________________

 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 10:59 am   

No to sprawozdanie z zimowego Redłowa:2XM niestety nikt nie chce kupic śniegu mimo że vatu nie liczę.....rano potknęłam się o białego niedżwiedzia , leżał na schodach. :hihi: W ogrodzie w nocy rodzina eskimosów zbudowała sobie igloo, ogólnie sceneria jak z książki Dukaja.... :wink: .
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:14 pm   

Wy tak się tym śniegiem i odśnieżaniem podniecacie, a śnieg usypane w ładne górki w centrum Gdańska nie jest żadną nowością. Jak widać na tym zdjęciu zimy w Gdańsku były czymś normalnym :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:25 pm   

Zasypana ul. Św. Ducha
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Fasola_Gdańsk 

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 111
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 12:27 pm   

Sabaoth napisał/a:
Zdzislaw napisał/a:
A, tak na marginesie.... nie wiem co się stało z tzw. oszołomstwem, czyli specjalistami od ocieplenia klimatu.... może ktos mi powie co się dzieje - wymarzli czy co?

Według mnie się przyczaili. Zaatakują jak przyjdzie wiosna, narobią wtedy dużo szumu, że się ociepla i śniegi topnieją więc ludzi należy obłożyc dodatkowymi podatkami itp.


To ze u nas jest zimno (normalnie?) nie ozancza ze wszedzie tak jest. Na poludniowej polkuli podobno jest cieplej niz byc powinno, co daje "globalnie" temeperature wyzsza od sredniej. Moim zdaniem to moze i sie ociepla, ale my ludzie nie mamy na to zadnego wplywu.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:22 pm   

Na półkuli południowej ponad 81% powierzchni zajmują oceany, gdzie, jak podejrzewam, temperatura nie jest tak szczegółowo mierzona, jak na lądzie. Z 18,7% powierzchni, która przypada na lądy, spory kawał zabiera Antarktyda.
Ponadto, o ile wiem, poniżej równika mieszka tylko 10% populacji świata (z tego i tak chyba około 1/4 w Indonezji, zwłaszcza na Jawie). Więc jeśli tam robi się cieplej, to chyba faktycznie nie z przyczyny człowieka, tylko tych krów na pampach :^^
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Fasola_Gdańsk 

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 111
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:48 pm   

Podobno czlowiek i jego dzialalnosc wydziela cale 2% dwutlenku wegla, w czolowce jest plankton i inne bakterie, owady i rosliny. Wg mnie to co dzieje sie z klimatem, o ile sie dzieje, to naturalna zmiana i nic z tym nie zrobimy i niczego nie jestesmy winni. Aczkolwiek nie znam sie, nie jestem biologiem, meteorologiem czy kims tam jeszcze...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:24 pm   

Tak gwoli ścisłości, na półkuli południowej jest teraz lato. A jak jest lato to powinno być ciepło. :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk