Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańska zima
Autor Wiadomość
Sbigneus 
wiarus


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 249
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:33 pm   

Czy pamiętacie lata 50-te,60-te. Jak była zima to była zima. Jak było lato to było lato. A teraz wszystkim przeszkadza trochę śniegu więcej.Dla mnie to normalne.U Saba jest zawsze dużo śniegu w zimę i ludzie nie narzekają. Jedynie Eskimosi mają prawo narzekać na brak śniegu a nigdy za nadmiar. :dziadek:
_________________
Pości i pości.Nawet jak nie ma postu.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 4:11 pm   

Sbigneus napisał/a:
U Saba jest zawsze dużo śniegu w zimę i ludzie nie narzekają.

W zasadzie to nie ma dużej różnicy pomiędzy Sztokholmem a Gdańskiem (klimat mam na myśli). Tegoroczna zima jest najzimniejsza od 1987 r. i chyba najbardziej śnieżna (co widać za oknem :mrgreen: ).

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 1:09 am   

Sabaoth napisał/a:
chyba najbardziej śnieżna (co widać za oknem ).
Saab , a odśnieżasz ?
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 3:34 pm   

groszek napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
chyba najbardziej śnieżna (co widać za oknem ).
Saab , a odśnieżasz ?

Niespecjalnie. Większość śniegu usuwają z dróg i chodników odpowiednie służby. Ja tylko odrobinę przed samym wejściem.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 6:27 pm   

Szczęściarz.....ale z drugiej strony zobacz co tracisz---muskuły Saab, możliwość wyrobienia bicepsów, tricepsów itd.... :hihi: W Redłowie niestety chodzą służby,ale chodnika ci nie odśnieżą (i za co ja podatki płacę)...za to mandacik jak najbardziej dowalą.
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 8:43 pm   

Chodnik jest własnościa spółdzielni lub gminy więc nie ja mam obowiązek go odśnieżyć. Gdybym to ja musiał go odśnieżać znaczyłoby, że jest moją własnością i w związku z tym mógłbym go ogrodzić, wysypać kamulcami lub obsadzić kolczastymi krzaczorami. Mieszkając tu od jakiegoś czasu przestaje rozumieć logikę polskich ustawodawców.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 9:27 pm   

Cytat:
Mieszkając tu od jakiegoś czasu przestaje rozumieć logikę polskich ustawodawców.
Ależ ta logika jest bardzo logiczna :hihi: . Chodnik musi być odśnieżony, a przecież wiadomo, że władzuchna nasza kochana ma ważniejsze sprawy na głowie (no i oczywiście zima w styczniu zawsze ją zaskakuje), więc wyznacza "ochotnika", czyli inaczej jelenia. Poza tym jakby to wyglądało gdyby Straż Miejska musiała wlepiać mandaty swoim mocodawcom :wink: .
Nie wiem, jak na Północy, ale u mnie nie dość, że każą odśnieżać, to jeszcze jeżdżąc pługami zgarniają śnieg z jezdni na chodnik. Mnie na szczęście to ominęło, ale sąsiad był mocno wkurzony, gdy zobaczył jak pan z Zakładu Utrzymania Miasta (czy czegoś takiego) ładnie zgarnia ciągniczkiem śnieg z całego skrzyżowania wprost na świeżo odśnieżony przez niego chodnik...
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 12:42 am   

Mam w domu gruuby remont i tymczasowo mieszkam w Sopocie Kamiennym Potoku na ul. Kujawskiej. To co w tej okolicy się dzieje, woła o pomstę do nieba, a przynajmniej o artykuł w gazecie. Sopot robi ankiety dla mieszkańców, płaci miliony za opracowanie "studium wykonalności" a to kilkukilometrowego tunelu, a to sztucznej wyspy z mariną - tymczasem na początek proponowałbym "studium wykonalności odśnieżenia ulicy wraz z chodnikiem i miejscami parkingowymi". Póki co jako tako odśnieżana jest tylko trasa autobusiku 185, reszta osiedlowych ulic tonie w 20 cm śniegowo-piaskowo-solnej brei. Hałdy śniegu tradycyjnie zostały zwalone na miejsca parkingowe, a na tych wolnych zrobiły się takie koleiny i grudy lodu, że już dwa razy urwałem osłonę pod silnikiem. Dziś razem z Asią przez trzy albo i cztery godziny rozbijaliśmy zmarznięte bryły, przerzucaliśmy metrowe hałdy śniegu itp. Oczywiście żadne służby miejskie nie przeszkadzały nam w pracy, wysłuchaliśmy za to sporo dobrych rad i pouczeń od sąsiadów. Choć wszyscy się świetnie znali na odśnieżaniu, jakoś nikt nie chciał pomóc. W ramach tej naszej akcji artystycznej wykuliśmy z lodu pięć nowych miejsc parkingowych, a dwa kolejne zrobiliśmy zdatnymi do użytkowania nie tylko dla terenówek. Wieczorem oczywiście spotkała nas miła niespodzianka - Asia zabrała auto na dwie godziny, a kiedy wróciła, wszystkie miejsca już były zajęte. Polska piękny kraj.
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:57 am   

Całe Dolne Miasto tonie w brei. Ze względu na wąskie ulice, bez choćby najwęższego pasa trawnika między jezdnią a chodnikiem, śniegiem przywalane są auta (jeśli już coś się w temacie odśnieżania dzieje). Auta to rozjeżdżają i od nowa jest cyrk. Ratowałoby nas wywożenie śniegu, ale na to się DM nie załapało. I tak nas przecież zalewa, to po co, nie?
 
Sbigneus 
wiarus


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 249
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 5:28 pm   

Mikołaju. W miejscu wykopanego tunelu trzeba było ustawić tabliczkę "ZAJĘTE" i nikt by nie wjechał.Tak zrobił gościu w moim mieście. / ale na krótko/. :hihi: :mrgreen:
_________________
Pości i pości.Nawet jak nie ma postu.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 6:07 pm   

Nieliczne uroki mieszkania na wsi - odśnieżyć trzeba wprawdzie samemu, ale już odśnieżonego miejsca nikt mi nie zajmie :mrgreen:
_________________
da, da, da...
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 6:19 pm   

Sbigneus napisał/a:
trzeba było ustawić tabliczkę "ZAJĘTE"

"Zajęte. Prokuratura w Gdańsku" :hihi:
_________________
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:48 pm   

a ja opowiem Wam moją historię :hihi:
było to kilka tygodni temu. wracałam z Operetki pierwszym tramwajem o 4.45. wagon ciepły, puściutki, dyskretnie zaciemniony, za oknami łagodnie przesuwały się obrazy miasta, które właśnie budziło się do życia. przyjemnie było na to popatrzeć, zwłaszcza gdy miałam w perspektywie zasłużony wypoczynek nocny, z przyczyn obiektywnych przesunięty na godziny wczesnoporanne oraz popołudniowe. gdy około szóstej kładłam się do łóżka, do snu kołysało mnie delikatne postukiwanie łopat. gdy mnie ocucono, idealnie odśnieżone chodniki głęboko mnie wzruszyły. pokój ludziom dobrej roboty… :wink:
 
Fasola_Gdańsk 

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 111
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:46 pm   

seestrasse napisał/a:
a ja opowiem Wam moją historię :hihi:
było to kilka tygodni temu. wracałam z Operetki pierwszym tramwajem o 4.45. wagon ciepły, puściutki, dyskretnie zaciemniony, za oknami łagodnie przesuwały się obrazy miasta, które właśnie budziło się do życia. przyjemnie było na to popatrzeć, zwłaszcza gdy miałam w perspektywie zasłużony wypoczynek nocny, z przyczyn obiektywnych przesunięty na godziny wczesnoporanne oraz popołudniowe. gdy około szóstej kładłam się do łóżka, do snu kołysało mnie delikatne postukiwanie łopat. gdy mnie ocucono, idealnie odśnieżone chodniki głęboko mnie wzruszyły. pokój ludziom dobrej roboty… :wink:


To jest tak nieprawdopodobne ze spodziewam sie ze posypia sie telefony z redakcji TVNu do Ciebie ;)
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:26 pm   

Hmmm zastanówmy się.... Zesztrasia przebywała na terenie Fisharmonii do czwartej rano? ciekawe, czy stan jej organizmu w trakcie drogi do domu pozwalał na prawidłową percepcję otaczającej rzeczywistości :hihi:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk