Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieża Bartosa
Autor Wiadomość
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 2:18 pm   

danziger napisał/a:
Taki "klabzdron" byłoby bardzo łatwo zniszczyć, a w każdym razie bardzo łatwo by się w niego celowało.

to chyba dobrze... :hihi:
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 6:27 pm   

Corzano napisał/a:
Mikołaj napisał/a:
strzałki widoczne w Brzeźnie. Do czego i komu służą?

Poważnie pytasz? Obie "strzałki" to elementy nabieżnika.
(U mnie a avatarze wersja nocna :P )

fritzek napisał/a:
Na tych "strzałkach" kiedyś były zamontowane światła

Cały czas są. Nabieżnik jest w pełni sprawny i jest wymieniany w Monitorze Polskim w zarządzeniu stosownego ministra.


Dzięki za dokładne objaśnienie ciemnej masie (znaczy się mi), co to, po co i dlaczego :D
Znowu człek sięczegoś dowiedział. Fajnie :)
_________________

 
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 1:23 pm   

Poniższe zdjęcie powinno sporo wyjaśnić w kwestii tej zagadkowej wieży.


Wieża jest wyraźnie widoczna na lewo od mostu kolejowego, nad samym brzegiem Martwej Wisły. Wersja kolejowa chyba wygrała :)
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 2:30 pm   

Faktycznie to mogla byc wieza zsypowa do napelniania parowozow lub nawet wagonow weglem. Jej usytuowanie pozwalalo na latwy przeladunek wegla (lub innych materialow sypkich) z barek na wagony.

Na starej mapie jest nawet zaznaczony ten tor:

Strohdeich.jpg
Plik ściągnięto 18282 raz(y) 68,61 KB

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:16 pm   

Wracam do zdjęcia:


Zoppoter napisał/a:
Na dole to ma cos w rodzaju bramy? takiej na przestrzal? Czy tam byly kiedys tory kolejowe?

To mogloby byc urzadzenie do naweglania parowozow, albo jakis silos do ladowania zboza lub innych towarow sypkich.


Wielu już się głowiło nad tym obiektem i nie wymyślono wiele.

1. raczej nie służyło to do nawęglania parowozów (parowozownia była na pobliskiej Przeróbce), obok była malutka stacja towarowa Grobla/Strohdeich (nie posiadała lokomotywowni, więc urządzenie do nawęglania odpada), a bocznica miała jednostanowiskowy garaż (i chyba lokomotywę akumulatorową lub parowóz bezogniowy)
2. znajduje się to na terenie nie-kolejowym, przez jakiś czas portowym, a obecnie diabli wiedzą :)
3. tory:
a) po wojnie tam nie docierały na pewno
b) według planu bocznicy z 1934 roku znajdowały się w tamtym rejonie 4 tory, w odległości ok. 140, 130 i 80 m od kanału (czekam na zejście śniegu by to w końcu zmierzyć w terenie)
c) układ torowy podczas wojny nie uległ prawdopodobnie zmianom, gdyż na tym samym planie naniesiono poprawki po wojnie (polegały jedynie na skróceniu torów)
d) w 1934 zarządcą bocznicy była firma Bergford handlująca drewnem, po wojnie zawiadywały tym prawdopodobnie (nie potwierdziłem jeszcze tych informacji): Dyrekcja Lasów Państwowych, Pomorskie Zakłady Obróbki Drzewa N 17, Gdańsko-Gdyńskie Zakłady Przemysłu Drzewnego Nr 2 (ale ich mam też w drugim końcu ciągu bocznicowego i nie wiem czy to nie były jedynie plany aby korzystali z tego terenu).
e) w 1970 roku zlecono opracowanie dokumentacji, a kilka lat później zbudowano złomowiec (ale wieża już nie weszła na teren złomowca)


Tak więc raczej był to obiekt służący przemysłowi drzewnemu, tudzież kolejowemu.

Jak ktoś chce się przyłączyć do archiwizacji stacji i bocznicy lub ma jakieś materiały (nawet te najświeższe!) - zapraszam :)

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 3:59 pm   

Pomiary w terenie nie wyszły najlepiej, ale za to dotarłem do mapy geodezyjnej z lat 60-tych na którym jest zaznaczona wieża. Po nałożeniu na mapę z 1940 roku (z http://www.forum.dawnygdansk.pl/portal.php) wyszło coś takiego:



Czerwone - budynki istniejące pod koniec 1960 roku
W - wieża
Pomarańczowe - fundamenty
zielone - rów
niebieskie - leje po bombach (ale to okres po wojnie, zaznaczone miejsca przerwania torów, jeden tor rozerwany na 24 m)
numery torów zgodne z planem z 1934 roku (tam gdzie są dwa numery oznacza że były dwa tory)

Teraz spostrzeżenia:
1. już wiadomo na pewno że obiekt nie służył bezpośrednio kolei (funkcja portowa też odpada - za daleko od wody)
2. tor nr 4 (najbliższy wieży) mam po wojnie opisany jako zniszczony (o ile dobrze odszyfrowałem), natomiast tory 2 i 3 mają leje po bombach - można chyba wnioskować że było to miejsce bombardowania
3. wieża i obiekty obok musiały pełnić ważną funkcję skoro połączone zostały rowem (zapewniał prawdopodobnie komunikację pomiędzy obiektami podczas bombardowania/ostrzału), nie wiem tylko czy bombardowanie było ze względów gospodarczych (zakład), czy znajdowało się tu stanowisko obrony.

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
Ave 

Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 15
Wysłany: Pią Lut 03, 2006 10:51 pm   

A ja uslyszalem wersje, iz podobno sluzyc ta wieza miala do suszenia drewna.
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 1:05 pm   

Ave napisał/a:
A ja uslyszalem wersje, iz podobno sluzyc ta wieza miala do suszenia drewna.


Całkiem możliwe, przecież stała na terenie potężnego składu drewna.

I być może funkcje obronne pełniła tylko w 1945...

Zasysam z murki.pl:



oraz zbliżenie:


Na szczycie coś się musiało znajdować - ten okrągły otwór nie powstał przez przypadek (wieża ma przekrój kwadratu). I być może to coś na szczycie było obrotowe - dźwig?

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 2:03 pm   

A może była to wieża obrony przeciwlotniczej z zainstalowaną na szczycie armatą. :hmmm:
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 8:24 pm   

jayms napisał/a:
A może była to wieża obrony przeciwlotniczej z zainstalowaną na szczycie armatą. :hmmm:


Bardzo cieniuteńkie ściany (zresztą jest kilka dziur po pociskach). W środku pusta komora za wyjątkiem idącej wzdłuż jednego rogu drabinki.

I dziś buszując po planach na podkładzie pod jakąś niezrealizowaną inwestycję znalazłem coś takiego:


Taką linią (jak ta przebiegająca przez wieżę) __ .. __ .. __ na reszcie tego planu zaznaczano tory... Ale raczej PLANOWANE, a nie zrealizowane.
Być może ten obiekt miał jednak służyć kolei, ale nie zostało to zrealizowane (bo budowla chyba nie została ukończona).

Chyba wróciliśmy do punktu wyjścia :)

Przy okazji te wystające pręty to pozostałości po barierkach.
W którym roku mogła powstać ta budowla?

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
Paramedic 
Chosse.rox.pl


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 104
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 8:52 pm   

Jest coraz więcej pytań niż odpowiedzi... :% A odpowiedzi są coraz bardziej zaskakujące niż zadawane pytania... :hiihihi:

Może warto grupą się wybrać do tej wieży... Zabrać mapy (plany) i poszukać razem odpowiedzi na miejscu ... Zrobić taką "wizje lokalną" miejsca i budowli... A może i odpowiedzi gdzieś są w okolicy... :wink:

I to jest moja propozycja... By wspólnie się wybrać w jakiś weekend do Wieży Bartosa w poszukiwaniu rozwiązania zagadki (rozwiazań)... :^^
_________________
EKIP WYJAZDOWYCH PRAWO DYSTANSU I CZASU: Miejsce, z którego wzywają karetkę, jest tym dalej od miejsca stacjonowania im bliżej jest końca dyżuru.
UZUPEŁNIENIE: Najkrótsza droga jest zakorkowana lub jest w remoncie...

Moje zdjęcia na www.chosse.rox.pl
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 9:11 pm   

Paramedic napisał/a:
I to jest moja propozycja... By wspólnie się wybrać w jakiś weekend do Wieży Bartosa w poszukiwaniu rozwiązania zagadki (rozwiazań)... :^^


Jestem tam teraz prawie codziennie :)
Teren splantowany, były tam ogródki działkowe i teraz niewiele pozostało. Może coś się pokaże jak zejdzie śnieg.
Więc wyprawę proponuję jak zejdą śniegi. Chyba że "rekreacyjnie" szybciej :)

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
Paramedic 
Chosse.rox.pl


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 104
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:40 pm   

Mówi się, że noc i TV przynosi rozwiązania różnych zagadek...
I tak oglądając w nocy jakiś program w TV i teraz przeglądając zdjęcia Wieży Bartosa na forum wpadłem na dwa pomysły, które daje pod Wasz osąd. Może owa budowla była podstawą pod dużą wieże ciśnień lub może jest to podstawa pod żuraw - proponowana rekonstrukcja na zdjęciu... :wink:

Wieża Bartosa dźwigiem.jpg
Może Wieża Bartosa to podstawa pod żuraw??
Plik ściągnięto 18017 raz(y) 77,88 KB

_________________
EKIP WYJAZDOWYCH PRAWO DYSTANSU I CZASU: Miejsce, z którego wzywają karetkę, jest tym dalej od miejsca stacjonowania im bliżej jest końca dyżuru.
UZUPEŁNIENIE: Najkrótsza droga jest zakorkowana lub jest w remoncie...

Moje zdjęcia na www.chosse.rox.pl
 
PLASER 
Holmbahn

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 184
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 12:44 pm   

Paramedic napisał/a:
Może owa budowla była podstawą pod dużą wieże ciśnień lub może jest to podstawa pod żuraw - proponowana rekonstrukcja na zdjęciu... :wink:


Wieża ciśnień? Po co w tamtym rejonie?

A rekonstrukcja, ja bym raczej optował za obrotowym żurawiem już na szczycie wieży. Bo to co przedstawiłeś za wysokie trochę się wydaje.

Pozdrawiam
PLASER
_________________
Podpis padł na wojnie...
 
 
Paramedic 
Chosse.rox.pl


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 104
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 7:56 pm   

No troszkę za duże mi wyszło, ale zamiar był chyba dobry. Widziałem w TV dźwig portowy/stocznoiwy (żuraw) w Gdyni. Konstrukcja kratownicuwa była identyczna jak ta betonowa Wieży Bartosa. Więc kto wie. Może był na niej obrotowy żuraw. W tym okręgu na szczycie mogło mieścić się koło zębate a w środku budowli cała maszunownia ktora teraz jest gdzieś złomem... Taka jest moja koncepcja :P
_________________
EKIP WYJAZDOWYCH PRAWO DYSTANSU I CZASU: Miejsce, z którego wzywają karetkę, jest tym dalej od miejsca stacjonowania im bliżej jest końca dyżuru.
UZUPEŁNIENIE: Najkrótsza droga jest zakorkowana lub jest w remoncie...

Moje zdjęcia na www.chosse.rox.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk