Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kamienie graniczne
Autor Wiadomość
dago 


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 155
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 12:50 pm   Kamienie graniczne

Mam namiar na kamień graniczny WMG, w sobotę sprawdzę. Przy okazji dowiedziałem się, że były między kamieniami "dużymi" (to znaczy z napisem) kamienie pośrednie bez inskrypcji, jeden taki mi pokazano twierdząc że to właśnie to. Czy ktoś może potwierdzić tę informację?
Pozdrawiam
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 4:32 pm   

Sporo już o tym rozmawialiśmy, ale temat został wrzucony do zamkniętej części forum, bo nie wszyscy chcą publicznie dzielić się swymi odkryciami. Co do kamieni "pośrednich", to zostały już przez forumowiczów poklasyfikowane i opisane.
Ciekawi jesteśmy Twojego nowego odkrycia. Szkoda, że nie zechciałeś się nam przedstawić w przeznaczonym do tego m i e j s c u , bez tego niestety nie zaprosimy Cię do zamknietej części forum.
 
dago 


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 155
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 6:43 pm   

Mokołaj, dzięki :wink: Przeanalizowałem temat kamieni i mam wątpliwosci czy kamienie o których wspomniałem to kamienie graniczne WMG. W sobotę dotre do obu i podeślę fotki oraz dokładne położenie, teraz powiem ogólnie ..okolice Skrzeszewa.
Pozdrawiam
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 7:03 pm   

masz już pełen dostęp do tematu o kamieniach, zapraszam tam. Posty z tego tematu też tam przerzucę, żeby był porządek.
Czekamy na rezultaty!
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 9:51 pm   

Gościu o nicku aqualung rozpoczął temat o kamieniu granicznym.W pierwszym momencie wyrazy:"Matarnia","obwodnica" i "kamienie" nasunęły mi skojarzenie ze Skansenem Drogownictwa znajdującym się tamże ale po jakimś czasie dotarło do mnie, że autor artykułu w Gościu Niedzielnym pisał wyraźnie o słupie z literami FD i P. Zaintrygowany zadzwoniłem pod numer parafii i rozmawiałem z księdzem, który twierdzi, że ...faktycznie znajduje się tam kamień graniczny 8O
Jestem umówiony na jutro na godzinę 16, przy okazji pstryknę również fotki -"jednych z nielicznych, zachowanych tutaj średniowiecznych kafli gdańskich (?piecowych?), które jeszcze do niedawna były umieszczone na murze kościoła"-(cyt.z artykułu). Zdjęcia wieczorem. :D
PS.Nie podaję tej informacji na ogólnodostępnej części forum ponieważ nie wiadomo kto to będzie czytał, a pamiętamy co stało się np. z kamiennym drogowskazem w Dolinie Samborowo... :II
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 5:34 pm   

Obiecane
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk