Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieistniejące trójmiejskie kina
Autor Wiadomość
Jozek77 
Jozin z ZG


Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 37
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 9:39 pm   

Czy pamięta ktoś z zacnych forumowiczów kino "Zawisza"? :???:
_________________
..Nie każdy śmiech się zbudzić da! Nie każda łza się da powtórzyć!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 10:04 pm   

W Gdańsku..? No pewnie. Wpisz w google, sporo wyników, np. http://wrzeszcz.info.pl/w...a-kina-zawisza/
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 11:32 pm   

Zawisza, Bajka i Znicz. Często w nich bywałem. Podobnie jak i w innych. Ale o dawnych kinach jest osobny wątek, nie ma sensu zakładać nowego.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
roko 


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 132
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 9:22 pm   

Smutny ten wątek o kinach w Trójmieście ale z drugiej strony w czasach McDonaldyzacji, kiedy w domu można nie tylko usiąść a wręcz leżeć przed TV o przekątnej od 40" wzwyż, z dźwiękiem 5.1 albo 7.1.
Kiedy można zrobić stopklatkę podczas oglądania ... bo akurat Ktoś na komórkę zadzwoni.
I jak tradycyjne kina mogły przyciągnąć publiczność ?.
Multikina z kolei przyciągają stada opojów-fascynatów kwasu ortofosforowego i gryzaczy popcornu, dla których w zasadzie film jest tylko taką przerwą pomiędzy jednym a drugim kontenerem prażonej kukurydzy lub cysterną coli.

Na koniec żeby już zupełnie się pogrążyć, zdjęcie neonu kina ATLANTIC ... widać że pies z kulawą nogą się tym nie interesuje.

P.S. W kinie "Przyjaźń" czyli sali klubowej Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej (był taki naród ... Radziecki!!!) na I piętrze jak były mniej ciekawe filmy, znaczy z mniejszym zainteresowaniem, to siedziało się przy stoliczku z herbatą, kawą itd (z tym też :wink: ) ale jak był film bardzo, bardzo ciekawy i robił sie tłum czyli zamiast 20 osób było 50!!!, to trzeba było przynieść sobie z dołu krzesło :hiihihi:

atlantic.jpg
Bez komentarza !!!
Plik ściągnięto 18682 raz(y) 49,05 KB

 
No1 

Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 8:43 pm   

lusinek1 napisał/a:
Sorki za ten gdyński wtręt, ale czy ktoś jeszcze pamięta, że tym portowym mieście były też inne kina, niż "Silwerskrin"... :(


kino Atlantic.. obejrzałem w nim "Planetę małp" jako 10 latek. szok! ale przeżyłem i do filmu wracam.
_________________
stąd jestem
 
No1 

Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 8:48 pm   

ronin33 napisał/a:
dago napisał/a:
Kino "Marynarz" było przy rozwidleniu dróg Oksywie Dolne-Oksywie Górne, na północnym skraju Obłuża, a na Oksywiu Dolnym było jeszcze kino "Grom".
Pozdrawiam
Dago,nie wiem czy kojarzysz gdzie to bylo, ale opowiem Tobie historie; lata chyba 86, 87 poznalem pewne dziewcze, ktore bardzo chcialo obejrzec sobie 'CK dezerterzy". wiec zaczalem wertowac "liczne" na owczesne czasy trojmiejskie gazety codzienne (glos i wieczor), no i trafilem. Zaznaczam , ze bylem tam 1 raz. Wiec wchodzimy do salki z miejscami na ok. 30 osob, :hmmm: , rozgladam sie uwaznie, na wprost mnie potezny kaflowy piec, mysle juz sobie, obciach, to nie "Warszawa'. Zaczyna sie film, trwa moze 15 min. a do sali wchodzi sobie starsza pani taszczac weglarke i jakies lopatki, otwiera ten piec dosypuje przez 5 min. ten wegiel, miesza tym pogrzebaczem w tych rusztach, dym sie niesie po sali, ludzie nic. Mysle sobie starzy bywalcy, wiec tez nie reaguje. Po 5 min. ogladalem film przez "zapocone" oczy, ale wytrwalem do konca :== Czy znal ktos to kino?


Cudo! zazdroszczę. kina i może dziewczyny...
_________________
stąd jestem
 
No1 

Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 8:57 pm   

Hanemann napisał/a:
Kochani, ja nie mogę. Jak Europa długa i szeroka wspiera się małe kina, kina studyjne, powiedzcie mi dlaczego do k.... n.... u nas się tego nie robi. W chwili obecnej kina przy Długiej 57 to jedyne normalne kina w Gdańsku (powiecie Żak, Żak nie ma klimatu)... jestem ciekaw kto sobie w Urz.Woj. kupił za ten przetarg merca.


z Żakiem nie jest może najgorzej - sala dawnego warsztatu, adaptowana, wiec nie taka nijaka. ale faktycznie, niewiele więcej. NUMER JEDEN to Helikon. salka jak duży pokój u przyjaciół, fotel autentycznie klubowe, parkiet i zasłony. No i dobre filmy, żadnej mielonki, żadnego popcornu i klejącej buty do podłogi coli.. Pytanie - jak długo jeszcze...
_________________
stąd jestem
 
kosmonauta 
Jacek Zygmunt

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: Sro Lis 14, 2012 9:52 pm   kino "Kosmos"

bliźniaczo podobne do "Kosmosu" w Gdańsku - Orunii
_________________
Jacek Zygmunt
Ostatnio zmieniony przez kosmonauta Sro Lis 14, 2012 9:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
kosmonauta 
Jacek Zygmunt

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: Sro Lis 14, 2012 9:53 pm   

kino "Kosmos" w Kaliszu (Wielkopolska) miało dokładnie ten sam kształt!

kosmos_miniatura.jpg
Plik ściągnięto 17951 raz(y) 7,62 KB

_________________
Jacek Zygmunt
 
kosmonauta 
Jacek Zygmunt

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: Sro Lis 14, 2012 10:07 pm   

stary szkot,
kino "Kosmos" w Kaliszu (Wielkopolska) miało dokładnie ten sam kształt jak kino "Kosmos" w Orunii!
_________________
Jacek Zygmunt
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 8:48 am   

Pamiętam jak kupowało się jeden bilet ,ktoś wchodził i otwierał drzwi z tyłu.Pamiętam też ,że nie zawsze był ten film na który wykupiło się bilet. Za to na ,,Wejście Smoka '' dopchać się nie można było.
Jako małolat lubiłem oglądać te piękne plakaty.Potem przez lata kino stało puste......jak do tego doszło,że tyle kin zniknęło.Jako,że temat to Trójmiejskie Kina dołączam z Gdyni Czarodziejkę , nie wiem czy juz była,ja lata naszukałem sie jakiegoś jej zdjęcia.

kinoteatru CZARODZIEJKA 3 maja i 10 lut-okolo r30go.jpg
Plik ściągnięto 17293 raz(y) 89,6 KB

 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 8:51 am   

Nie napisałem w poprzednim poście na temat wchodzenia od tylu do kina ,że chodziło mi o kino Kosmos.
_________________
GRAWEK
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 8:55 am   

Może ktoś potrafi zdobić coś z tym napisem na zdjęciu??? ja nie potrafię dlatego wstawiłem wyżej Czarodziejkę z aukcji.Mam jeszcze jej plan ,ale za duża więc jeśli chcecie mogę komuś przesłać kto go wstawi.
_________________
GRAWEK
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 8:57 am   

lido

Lido (1937r.), po wojnie Atlantic przy ul. 3 Maja 28..jpg
Plik ściągnięto 17289 raz(y) 65,11 KB

_________________
GRAWEK
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 10:16 am   

hmm... jakiś napis wychodzi spod tego górnego Lido, po prawej jakby POLSKA
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk