Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
A byłaby fontanna
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 3:57 pm   A byłaby fontanna

Fragment artukułu "A byłaby fontanna" z portalu trojmiasto.pl (Głos Wybrzeża)

Wiesławowi Kamińskiemu (PO), przewodniczącemu komisji budżetowej szkoda tych pieniędzy, bo za te sumę mógłby, na przykład, zrealizować swoje marzenie postawienia w Gdańsku fontann.
- Mam nawet własną koncepcję "Wrzeszcz pięciu fontann" - mówi. - Gdańsk powinien zainwestować w fontanny, bo one nadają kolorytu miastu i przyciągają turystów. Przy fontannie przy ulicy Wybickiego we Wrzeszczu (kosztowna, bo ozdobiona rzeźbami z brązu - red.) ciągle są tłumy turystów, zwłaszcza wycieczkowicze z Niemiec upodobali sobie ten zakątek. My jak wyjeżdżamy za granicę to robimy sobie zdjęcia przy fontannach i chętnie przy nich odpoczywamy, bo to naturalne schronienie przed upałem, ale żeby zbudować podobne w Gdańsku, to jesteśmy opieszali. Niestety mam kłopoty z przebiciem się z tym pomysłem przez radę. Zdradzę tylko, że złożyłem wniosek do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego o budowę fontanny w pobliżu restauracji Cristal we Wrzeszczu. Na jej realizację starczy 150 tys. zł, bo ma być skromniejsza od tej na Wybickiego. Po prostu woda padająca w różnym rytmie, a efekt murowany.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683

Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 4:15 pm   

Generalnie, wolę żeby za NASZE pieniądze budowano fontanny, a nie monumenty w rodzaju krzyża na Gradowej Górze.
Tym niemniej, to że w tym kontekście pada nazwa restauracji "Cristal" jednoznacznie kojarzonej z określoną opcją polityczną, budzi moją niechęć do całej koncepcji i do jej autora.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 4:38 pm   

Ja rozumiem, że fontanny są piękne, ale naprawdę są ważniejsze problemy w Mieście. O stelażu na Hagelsbergu już wolę nie wspominać, bo przeznaczenie na to cóś takich pieniędzy woła o pomstę do nieba w kraju w którym zamyka się szkoły, bo nie ma ich za co utrzymać.
 
 
doraa 

Dołączyła: 27 Mar 2004
Posty: 209
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 4:43 pm   

No tak, to by była atrakcja "fontanna cristal", rozumiem, że nastepne fontanny powstaną przy innych lokalach tego samego własciciela.
:evil:
A krzyż może nie postac przy rozwoju "złomiarstwa"
Trudno może sie to nie podobac ale tego bym nie żałowała.....
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 6:22 pm   

To cóś na Hagelsbergu podlega ochronie z co najmniej trzech powodów:
jest nowe
jest brzydkie
i jest to krzyż,
więc jakby mu złomiarze zagrozili to by tam straż miejska warty zaciągnęła.
 
 
doraa 

Dołączyła: 27 Mar 2004
Posty: 209
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 10:57 pm   

Tak, honorowa warta pod honorowym protektoratem (tfuu) miłosciwie nam panującego prezydencika.
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 10:58 pm   

Fontannę przydałoby się postawić przy gdańskim Magistracie, co by niektórzy decydenci mogli ostudzić głowę przed wydaniem kolejnej decyzji zbudowania szklano - betonowego potwora w obrębie Starego Gdańska.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk