Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przebijanie aukcji innych forumowiczów
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 11:24 pm   Przebijanie aukcji innych forumowiczów

Ongi ustaliliśmy, że nie będziemy przebijać aukcji innych forumowiczów... Chyba najważniejszym powodem było to, że skoro tworzymy tu na forum pewnego rodzaju społeczność, grupę dobrych znajomych (i tych znanych jedynie wirtualnie, i tych jak najbardziej "realnych") - nie ma sensu walczyć między sobą o licytowane przedmioty, oraz sztucznie podbijać cenę tychże "gedaniców". Wówczas zmieniłem taktykę licytacji - zrezygnowałem ze "snajperskich strzałów" na kilka sekund przed końcem, na rzecz "zaklepywania" aukcji poprzez licytowanie od razu.
Sprawdzało się to - a odstępstwa od tych ustaleń były jedynie "wypadkami przy pracy" czy zwykłym gapiostwem. Pozytywem było również to, iż nieraz od innych forumowiczów otrzymywałem linki do aukcji o których wiedzieli, że zainteresują mnie; a i ja wielokrotnie informowałem na priv'a o aukcjach o których wiedziałem, że są "mrocznymi przedmiotami pożądania" pewnych osób...

Ale sielanka się skończyła - przynajmniej w moim przypadku...
Ponad tydzień temu przebił "moją (zaklepaną)" aukcję Marek Z (o ironio moderator "Aukcji internetowych"). O tym, iż nie wiedział kogo przebija nie może być mowy (zna mojego nicka - kiedyś odbierał wylicytowaną przeze mnie książkę i wówczas podałem mu moje aukcyjne dane). Pomimo, iż upłynął już tydzień od moich wiadomości do niego nie raczył na nie odpowiedzieć...

Przyznam szczerze, że w zaistniałej sytuacji zastanawiam się nad moim "odpuszczaniem" w aukcjach które mnie interesują (a biorą w nich udział forumowicze), gdy równocześnie nie mogę liczyć na to samo ze strony innych forumowiczów...
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:57 am   Re: Przebijanie aukcji innych forumowiczów

Trochę licytuję i mi też zdarzało się, że przebijali mnie forumowicze, ale wstrzymanie się przed podbijaniem aukcji, w których licytują inni uczestnicy FDG traktuję jako dżentelmeńską umowę i mam nadzieję, że wszyscy dżentelmenami będą. Przymusu tu jednak nie ma.
Ja nie mam zamiaru niszczyć tego układu, bo wydaje mi się dobry.
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:05 am   

Zgadzam sie z Corzano, jest to dzentelmenska umowa, chociaz czasem trafiaja sie wpadki. W wielu przypadkach zadowalam sie dobrej jakosci skanem i jestem sklonny odpuscic licytacje jesli komus bardzo na konkretnym przedmiocie zalezy (Uwaga! Generalnie nie dotyczy to ksiazek). Mysle, ze w podobnych przypadkach mozna sie dogadac na privie.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 11:45 am   

Po pierwsze - zgadzam się w pełni z Corzano - ja również zamierzam dotrzymywać nadal tego "gentelmans agreement". To, że ktoś łamie swoje "zobowiązanie" nie daje mi jeszcze przyzwolenia na rzucanie słów na wiatr (bez wzgledu na to, czy przedmiotem licytacji jest książka, pocztówka, czy co innego).

Po drugie - to do tych, którzy jak Marcin zastanawiają się nad sensem porozumienia - przecież ono się nam wszystkim opłaca!
Nigdy nie przebiłem (przynajmniej świadomie) innego forumowicza. Czasem odpuszczałem (widząc innego licytującego forumowicza) z duzym żalem - zwłaszcza, gdy na koniec okazywało się, że wygrywał ktoś trzeci. Dzięki temu nie stałem się właścicielem kilku fajnych rzeczy - ale gdy się głębiej zastanowić - to ile z nich realnie mógłbym wygrać? Przecież i tak nie stać mnie na kupno wszystkiego, co chciałbym mieć.
Z drugiej strony - mam wrażenie, że od kiedy "wszedłem" w ten układ - dużo łatwiej wygrywa mi się aukcje, które "przyklepię" - jakoś mniej ludzi podbija mi cenę w aukcjach z gedanicami - może to przypadek, ale może... po prostu układ działa? :% Jakaś "wpadka" od czasu do czasu nie powinna tego niszczyć.
_________________
da, da, da...
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:25 pm   

Poza tym wszystkim, o czym napisali dostojni przedmówcy będący za utrzymaniem gentleman's agreement, z czym się zgadzam, mam również wrażenie, że przed podaniem do publicznej wiadomości namiarów osoby, która dopuściłą się świadomie bądź nie jakiegoś naruszenia umowy. To że Marek nie odpisuje, nie znaczy, że nie raczy, a to natomiast znaczyć może, że jest bardzo zajęty. Także sugerowałbym nieco ostrożniejsze upublicznianie takich spraw, bo potem powstają niesnaski a po co nam one.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:31 pm   

Układ jest dobry, to chyba oczywiste. A Markowi może po prostu wydarzył się "wypadek przy pracy". Marek ostatnio rzadko zagląda na forum, może nie odebrał pw (sprawdź u siebie folder "do wysłania"). Najlepiej zadzwoń do niego, nie wątpię, że się dogadacie. :zrowko:
 
lusinek1 
Młodzież,a co!


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 722
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:35 pm   

Mój szanowny przedmówca Gruen napisał to, co sam chciałem napisać :)
Rozumiem, że emocje czasami biorą górę... cóż... ale przyznaję, że zdziwiło mnie takie publiczne piętnowanie Marka Z.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin (II)
============================
Z dwóch kaczorów wybieram Donalda :)
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:36 pm   

danziger napisał/a:
Dzięki temu nie stałem się właścicielem kilku fajnych rzeczy

Ja tez sporo zaoszczędziłem - to kolejny plus tego układu. :hihi:

Btw. Marcin, na jakiej książce Ci tak zależało, jeśli to nie tajemnica?
_________________
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 4:34 pm   

Cytat:
ostatnio rzadko zagląda na forum, może nie odebrał pw (sprawdź u siebie folder "do wysłania")

Odebrał. Gdybym nie był tego pewien, to nie rozpoczynałbym tego tematu.
Cytat:
To że Marek nie odpisuje, nie znaczy, że nie raczy, a to natomiast znaczyć może, że jest bardzo zajęty.

Rozumiem, można być bardzo zajętym, ale od 27 września można było skreślić chociaż kilka słów...
Cytat:
ale przyznaję, że zdziwiło mnie takie publiczne piętnowanie Marka Z.

Piętnowanie? Nie. Po prostu chcę wiedzieć, czy ze strony innych forumowiczów nadal mogę liczyć na przestrzeganie "umowy".
Cytat:
Btw. Marcin, na jakiej książce Ci tak zależało, jeśli to nie tajemnica?

Jasne, że nie. :wink: Pudło - to nie książka tym razem, a butelka. Zamierzam ja "zrekonstruować" (wiem, za duże słowo :D ) - kilka dni temu dokupiłem do niej już "porcelanki".
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 9:36 am   

W zwiazku z powyzszym tematem chcialbym zwrocic sie z prosba o podanie nickow na ebay bo nicki na allegro to co niektorych juz znamy. :LL:
Moj nowy to :"holland-dexter"
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
Ostatnio zmieniony przez gargoyle dfl Czw Paź 20, 2005 9:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 9:41 am   

Mój to galerikon.
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 10:52 am   

gargoyle dfl napisał/a:
Moj nowy to :"holland-dexter"

A ja sie zastanawialem, co to za nowy :%

Moje (bez zmian):
e-bay: wojtek69
Allegro: danziger69
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 11:49 am   

Sorry Grünciu (jesli to do mnie masz pretensje), ale w momencie kiedy licytowalem byles juz przebity przez dernichtnurmitdemgeldtanzt (ktorego zreszta nie przelicytowalem) i nie zauwazylem Ciebie, a na e-bayu zeby zobaczyc innych licytujacych musze zrobic jeden dodatkowy klik, ktory wynosi mnie ze strony aukcji do listy licytujacych. Zreszta i tak ta Adressbuch stoi teraz 101 Euro (niejaki wallplatz).

W Allegro jest o tyle lepiej, ze na glownej stronie aukcji widac wszystkich licytujacych.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 11:53 am   

Nie byłem przebity, tylko moja pierwsza oferta - właśnie taka, żeby było wiadomo, że to licytuję była przebita. Nie Tobie oceniać ile jestem a ile nie jestem w stanie za coś zapłacić. Albo się stosujemy do umowy albo nie.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 11:55 am   

Cytat:
w momencie kiedy licytowalem byles juz przebity

Umówmy się w takim razie, że w takiej sytuacji najpierw pytamy, czy osoba przebita przez innych rezygnuje z licytacji, czy będzie dalej walczyła, ew. do jakiej kwoty.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk