Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Blokada miasta
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 1:13 pm   Blokada miasta

News nie jest może szczególnie ważny, ale malo mnie szlag nie trafił przed chwilą za sprawą naszych (lub jakichś zagranicznych)
kochanych oficjeli - otóż jechałem sobie z Sopotu do Gdańska, gdy nagle Grunwaldzką/Niepodległości zablokowano w obu kierunkach na wysokości wylotu ul. Czyżewskiego (granica Sopotu i Oliwy).
Zablokowano również ul. Czyżewskiego i Spacerową - to wiem od miłego starszego szeregowego ŻW, któremu najwyraźniej było strasznie głupio, ze musi robic to co robi (a oczywiście blokował jezdnię)
Wszystko dlatego że na/z jednej imprezy obchodów na druga mieli przejeżdżać jacyś oficjele. Po paru minutach Grunwaldzką odblokowano bo.... doszła informacja, ze oficjele dopiero wyjeżdżają z Ołowianki.
Oczywiście cała Grunwaldzka zdążyła się już pożądnie zakorkować (oczywiście Spacerowa i Czyżewskiego nie zostały odblokowane).
Wynika z tego, że oficjele z Olowianki jechac będa najprawdopodobniej przez Armii Krajowej - Obwodnicę - Spacerową - Czyżewskiego do Sopotu. Ciekawe czy za chwilę nie zostnie (lub już nie jest) zablokowana również obwodnica, bo w to że zablokują Sopot, to nie wątpię :II
No i pytanie retoryczne - dlaczego u nas jak przejeżdża ktos ważny, całe miasto musi zostać zablokowane na kilka godzin?
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 1:21 pm   

Ty mi w ogóle nic nie mów, bo Śródmieście jest odcięte całkiem i tylko co jakiś czas przejeżdża mi pod oknem na sygnale jakaś Lancia z obstawą i śmigłowce krążą :II

Stopery do uszu by się przydały...
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:35 pm   

A co myślicie ? Władza musi pokazać że jest władzą - w szczególności że dla wielu to ostatnia okazja aby się Lancią z "kogutem" powozić :)
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:40 pm   

ale jak władza przejdzie wreszcie w ręce ludu, to wszyscy lanciami będziemy się rozbijać, nieprawdaż? :hihi:
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:44 pm   

seestrasse napisał/a:
ale jak władza przejdzie wreszcie w ręce ludu, to wszyscy lanciami będziemy się rozbijać, nieprawdaż? :hihi:


Raczej kogutami...
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:46 pm   

A po co wszyscy ? Lepiej jak nikt - np. w Szwajcarii samochód z kierowcą przysługuje tylko najwyższym urzędnikom szczebla federalnego - reszta jeździ na własną rękę...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:48 pm   

Hanemann napisał/a:
- reszta jeździ na własną rękę...


O tym właśnie mowa. Wszyscy beda jeździc na własną rękę własnymi Lanciami, kiedy lud przejmie władzę, czyz nie? :haha:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:52 pm   

to w Szwajcarii jest komunizm? 8O :hihi:
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 2:53 pm   

Zoppoter napisał/a:
O tym właśnie mowa. Wszyscy beda jeździc na własną rękę własnymi Lanciami, kiedy lud przejmie władzę, czyz nie? :haha:


Trochę powagi - czy ja coś takiego obiecywałem ? Gdyby poprawić system komunikacji publicznej to ludzie będą jeździć nim chętniej niż samochodami...

P.S
Wątek trochę jakby zbaczał :)

P.S 2
A ja pisałem że w Szwajcarii jest komunizm ? Pomysł jest dobry, nieważne skąd...
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 3:22 pm   

Och, chyba nie ma już Lancii, delegacja Niemiec przemknęła mi pod oknem w ślicznych BMW. Takim mogę jeździć :wink:

Stado polskich VIPów wsadzili do autokarów :hihi:
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 3:27 pm   

Niemcy by do Lancii nie wsiedli - honor nie pozwala :)
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 3:35 pm   

A ja mogę jeszcze ścierpieć drogie limuzyny - w końcu trudno żeby prezydent czy premier jeździli polonezami.
Mogę nawet ścierpieć koguty - raz na jakiś czas mogę im w końcu ustąpić pierwszeństwa, korona mi z głowy nie spadnie - w końcu dużo częściej muszę ustępować pogotowiu czy policji.
Tylko dlaczego jak gromada vipowskich dupków gdzieś jedzie to zamykane jest pół miasta???
Przeciez jesliby jechali "in coguto" to i tak płynnie przemieszczaliby się przez ulice - nie jest do tego konieczne uniemozliwianie poruszania sie normalnym ludziom (pomijam już fakt, że to my te bandę dupków utrzymujemy i to oni nam mają służyć).
W normalnych krajach dygnitarze jeżdżą sobie limuzynami, ale nie zamyka się z tego powodu ulic. :evil:
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 3:48 pm   

O ile mnie pamięć nie myli, to cała sprawa w sierpniu'80 miała na celu mniej więcej to, żeby władza nie mogła robić co się jej podoba... Gratuluję efektów...
 
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 3:50 pm   

danziger napisał/a:
A ja mogę jeszcze ścierpieć drogie limuzyny - w końcu trudno żeby prezydent czy premier jeździli polonezami.


A dlaczego by nie mieli jeżdzić ? Są przedstawicielami narodu - nie powinni się wywyższać...
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 4:02 pm   

Hanemann napisał/a:
A dlaczego by nie mieli jeżdzić ? Są przedstawicielami narodu - nie powinni się wywyższać...

Po pierwsze dlatego, że biorąc pod uwagę co jeździ po naszych drogach, sądzę że akurat jazda polonezem byłaby wręcz jazdą czymś znacznie poniżej sredniej.
A po drugie właśnie dlatego, że są przedstawicielami to muszą jakoś wyglądać - niestety tak to już jest, że jak Cię widzą tak Cię piszą.

A drogą uzupełnienia - teraz się dowiedziałem, że Spacerowa była zamykana przez cały dzień, tyle, że z krótkimi przerwami :|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk