Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
moglibyśmy...
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Kwi 19, 2004 9:25 pm   moglibyśmy...

"Moglibyśmy", "a może tak zrobimy", "można by", "a gdyby tak", "powinno się"... obawiam sie, że spora część naszych pomysłów ma szansę trafić do rzygaczowej galerii niezrealizowanych projektów.

Mój apel jest taki: jeśli wpadliście na pomysł zrobienia czegoś ciekawego i jesteście w stanie zrobić to samemu (pstryknąć zdjęcie, napisać tekst, umieścić link, wysłać pismo) to po prostu zróbcie to i się natychmiast pochwalcie.
Jeśli to co wymyśliliście ma szansę być zrealizowane tylko przez wspólne działanie, jako inicjatorzy zaproponujcie plan działania, opiszczie jakiej pomocy potrzebujecie.

Żeby mieć orientację w tym, co nam ciekawego do głowy przyszło i co byśmy chcieli zrealizować umieszczajmy w tym wątku złożone z kilku słów opisy nowych pomysłów i ew. linki do stron (rzygaczowych, tutejszych czy jakichkolwiek innych) gdzie można znaleźć szerszy opis. Pierwszy post będę uaktualniał zmieniając jego treść w miarę napływu i odpływu waszych pomysłów.
Sam mam nadzieję, że zdyscyplinuje mnie to do sprawniejszego działania i w pewnych sprawach sprowadzi na ziemię.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Kwi 19, 2004 9:32 pm   

1. Tablice w lasach na temat WMG
2. Serce Gdańska - to co, ruszymy sprawę, czy Wam się nie chce?
 
gringoi 
ciekawski

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 4:52 pm   

czlowiek ma duzo pomyslow ale trudniej z realizacja.ja mam pomysl aby na starowce wyrzucic wszelkie nowoczesne reklamy i napisy a zastapic je stylizowanymi na lata 20-te.to by dalo specyficzny klimat naszej starowce .
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 6:28 pm   

Przepraszam bardzo, ale jeśli chcesz pogadać o "starówce (300 km>>)" to nie na tym forum...
STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>) jest w Warszawie i starczy. W Gdańsku jest Główne Miasto, Stare Miasto itd...
Domyślam się, że będąc nowym na Forum masz pełne prawo nie wiedzieć o tym, że przestrzegamy tu historycznego nazewnictwa, więc mojej uwagi nie traktuj osobiście - a jedynie jako prośbę o przestrzeganie zasad, które tu sobie przyjęliśmy, a które są o tyle trudne do przestrzegania, że nigdzie nie spisane. Jedyne co można zrobić, żeby je poznać to być tu z nami jak najczęściej, do czego Cię oczywiście zapraszam.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 7:29 pm   

Cytat:
Przepraszam bardzo, ale jeśli chcesz pogadać o "starówce (300 km>>)" to nie na tym forum...

:lol: :lol: ja wiedziałem, że tak będzie, przeczytałem o "starówce (300 km>>)" i czekałem tylko na Gruna ;)
Miałem kiedyś pomysł, aby w opcjach cenzury automatycznie ustawić zamianę tego słowa, tyle że nie bardzo jest na jakie.
Gringoi, absolutnie się nie zrażaj, z czasem przywykniesz, że nic tu nikomu nie umknie.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 7:41 pm   

Cieszę się, że Cię, Mikołaju, nie zawiodłem :) :mrgreen:
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 8:43 am   

Cytat:
Gringoi, absolutnie się nie zrażaj, z czasem przywykniesz, że nic tu nikomu nie umknie.

Gringoi, nic sie nie martw - akurat trafiłeś na antykonika Gruena, jakim jest bardzo często stosowane okreslenie 'STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>)' zamiast 'Główne Miasto' czy 'Stare Miasto'. :wink:
Zaczęłam kiedyś opowiadać o artykule, popełnionym przez naszego wspólnego znajomego na temat starówki (300 km>>). I w tym momencie zobaczyłam oburzony wzrok Gruena oraz usłyszałam jego zbulwersowany okrzyk: PĘTELKA!!! I nawet nie zdążyłam dodać, że... chodzilo o starówkę (300 km>>) warszwską. :lol:
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 8:48 am   

Cytat:
Przepraszam bardzo, ale jeśli chcesz pogadać o "starówce (300 km>>)" to nie na tym forum...
STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>) jest w Warszawie i starczy. W Gdańsku jest Główne Miasto, Stare Miasto itd...

Cytat Grüna ze strony: http://www.forum.dawnygda...der=asc&start=0

(...) bez sensu jest konieczność objeżdżania tego dużego kościoła w środku starówki (300 km>>) - on ma takie duże drzwi po bokach - możnaby przez nie w poprzek kościoła puścić ścieżkę. (...) :D :D
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 10:39 am   

a mówiłem, że że nic tu nikomu nie umknie ;)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 5:00 pm   

Umyka - wyczucie tonu...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 5:23 pm   

wydaje mi się, że widziełem tabliczki wskazujace drogę na "główne miasto" z wersją angielską "old town". jak się na to zapatrujecie?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 5:53 pm   

Tłumacze robią rózne jaja... widziałem takie teksty, w których "Główne miasto" było tłumaczone na niemiecki jako Hauptstadt, co oznacza po prostu stolicę. A w tekście który napisałem do jednego folderka, Bastion Wyskok został po angielsku nazwany "Bastion Freak" :mrgreen:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 5:56 pm   

Bo na angielski to się takich pięknych nazw nie da tłumaczyć. To jest prymitywny język... :mrgreen:
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 8:26 pm   

Szanowny Pan Rektór się czepia nazw od dawna. Kiedyś próbował wmówić mi, że Schwanturm i Fische Bruecke nie istniały, a przynajmniej tak się nie nazywały. A ja mogę podesłać wiele przedwojennych przykładów występowania tych nazw. Więc nie czepiajmy się nazw tylko starajmy się używać ich z głową. STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>) (na ten przykład) może przecież oznaczać cały obszar historycznej zabudowy, czyli Główne Miasto, Stare Miasto, Dolne Miasto, itd. Ale Schwanturm jest Schwanturm!
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 4:43 am   bookcrossing

Moglibysmy....sobie uruchomic taki wewnetrzny obieg ksiazek (kaset z filmami ?) - calkiem legalnie sobie to rejestrujac na stronce bookcrosserow gdanskich...Sens inicjatywki- czasem kolekcjonerzy zdecyduja sie udostepnic jakies biale kruki do takiego rejestrowanego obiegu ... Hmmm ?
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk