Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich
Autor Wiadomość
Federico 


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 155
Wysłany: Wto Paź 04, 2005 8:36 pm   

Latarnia, która nie jest latarnią :wink: istnieje naprawdę i jest elementem nowego centrum handlowego w Rębowie. Fotki niestety nie mam, a i w necie na razie nic się chyba nie znajdzie :II
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Paź 04, 2005 9:01 pm   

jak już otworzą owo centrum handlowe i polecę tam na ciuchy, to "latarnię" sfocę - ostatecznie mam chyba najbliżej :wink:
 
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 5:33 am   

W internecie wszystko jest. :wink:

Ową latarnię znajdziecie tu: Fashion House Gdańsk
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 6:57 am   

Federico napisał/a:
Latarnia, która nie jest latarnią :wink: istnieje naprawdę i jest elementem nowego centrum handlowego w Rębowie. Fotki niestety nie mam, a i w necie na razie nic się chyba nie znajdzie :II


Witam! Hi, hi zajrzałam do podanego linku z wizualizacją tego centrum handlowego i co widzę? Latarnię :wink: ! A więc jednak rozmowa o latarni która nie jest latarnia miała swoje uzasadnienie. Kiedy centrum będzie otwarte? Czy ta latarnia już jest postawiona? Rzeczywiście jest taka jak na tych projektah? Pozdrawiam!
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 7:14 am   

Prawdziwa, czy nie, zawsze można sobie stanąć pod latarnią i zrobić zdjęcie :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 11:30 pm   

latarnia już jest - i świeci mi nocą w oczy :hihi: - ino morza nie ma i raczej nie będzie :wink:
 
Federico 


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 155
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 11:37 pm   

seestrasse napisał/a:
- ino morza nie ma i raczej nie będzie


A jak jeszcze przyjdzie jakieś zlodowacenie? :hiihihi:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 11:40 pm   

dobra - to pójdziemy na łyżwy :wink:
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 11:40 am   

Skoro jest ten wątek o latarniach to chciałabym powrócić bardziej bezpośrednio do tematu i mam takie pytanie do wszystkich wtajemniczonych. Kilka stron wcześniej dyskutowalismy o Nowym Porcie i tamtejszej latarni. Czy ktoś z Was wie co było dokładnie za latarnią - chodzi mi o ten kompleks budynków widoczny na zamieszczonej tutaj pocztówce dokładnie za wieżą. Fabryka? Browar?
Pozdrawiam!

Np.jpg
Plik ściągnięto 11202 raz(y) 36,1 KB

_________________

 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 11:52 am   

Fabryka. A ściślej Zuckerrafinerie :)
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 12:21 pm   

Zbudowana 1889-91, była podobno drugą co do wielkości cukrownią w Rzeszy. 18 listopada 1901 się spaliła, w 1904 r. odbudowana ale już nie w tej wielkości, co poprzednio. Po pożarze z 1901 r. w części dawnej rafinerii istniała fabryka melasy Conrad Meyer GmbH, która też miała pecha i spaliła się w 1908 r. Cukrownia przestała działać chyba w latach dwudziestych, a w 1928 r. obiekty te zostały wykupione przez Radę Portu i Dróg Wodnych i włączone w obręb strefy wolnocłowej.
Dwie pocztówki z latarnią na Lotsenbergu, na których tych wysokich budynków rafinerii cukru nie widać:


 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 12:26 pm   

Cytat:
fabryka melasy Conrad Meyer GmbH, która też miała pecha i spaliła się w 1908 r.


a Conrad nie miał przypadkiem syna Jana urodzonego w 1910? :wink:
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 12:39 pm   

Pumeks! Grün! Dziekuję za informacje, jak zwykle jesteście niezawodni. Rzeczywiście nie miały szczęścia fabryki znajdujące się za latarnią.
A tak przy okazji tomam pytanie, czy te dwie prezentowane tu kartki Pumeks to Twoja własność? Pozdrawiam serdecznie!
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 1:01 pm   

Kotmoniko, czytaj wszystkie watki (np. Aukcje - Pocztowki albo Poszukuje... Pocztowki i zdjecia), a nie bedziesz musiala zadawac takich pytan.

P.S. W watku Pocztowki i zdjecia dodalem piekna litografie Helu z budowla o ksztalcie fall..., eee latarni morskiej :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 1:25 pm   

Sabaoth napisał/a:
Kotmoniko, czytaj wszystkie watki (np. Aukcje - Pocztowki albo Poszukuje... Pocztowki i zdjecia), a nie bedziesz musiala zadawac takich pytan.

P.S. W watku Pocztowki i zdjecia dodalem piekna litografie Helu z budowla o ksztalcie fall..., eee latarni morskiej :^^


Witaj! Staram się w miarę możliwości czytać wszystkie wątki, jednak nie zawsze mam czas byc na bieżąco z wszystkimi nowymi wpisami. Ok, tą piekną sepiowaną kartkę można nabyc na niemieckim ebayu ale nie znalazłam nigdzie tej drugiej kolorowej. Też jest obecnie na jakiejś aukcji? Postaram się na przyszłość być bardziej czujna, ale dzis zupełnie mnie zaskoczyły tak piękne pocztówki z Nowego Portu więc odruchowo zaraz zapytałam.Gydby kogos interesowało to - ta którą wstawiłam nie należy niestety do mnie, znalazłam ją kiedys w inetrnecie. Pozdrawiam! :roll:
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk