Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wspólczesne napisy na płocie przy wejściu do Stoczni Gd.
Autor Wiadomość
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 11:12 pm   Wspólczesne napisy na płocie przy wejściu do Stoczni Gd.

Kochani, występuję z deklaracją zrobienia zdjęć listów umieszczonych na płotach przy wejściu do Stoczni Gdańskiej i zamieszczenia ich na forum jeśli tylko zyskam Waszą aprobatę. Moim zdaniem warto je uwiecznić dla potomności. Wyrażają żal robotników, którzy stracili pracę i smutek z powodu stoczni która popadła w ruinę. Sam parę lat temu byłem na festynie w stoczni razem z mym tatą (pracuje ciągle w Stoczni Gdynia) z okazji przejęcia jej przez Stocznię Gdynia S.A. Było piwo (jak dobrze pamiętam to po dwa na głowę) oraz grill i ogólnie wielka feta (nawet SKM jadąc i mając zaproszenie nie trzeba było płacić za bilet)! Specjalnie postanowiłem wtedy zrobić jeszcze sobie fakultet na PG Wydz. Mech. bo chciałem pracować na stare lata w stoczni, fascynowało mnie to gdyż ukończyłem Conradinum, a pracę dyplomową robiłem w CTO. Stocznia niestety obecnie jest w stanie rozkładu i jak tak dalej pójdzie to wspomnienie po niej pozostanie. Już są plany aby na poststoczniowych terenach urządzić dzielnice mieszkalne :(

listy na płocie stoczniowym2.jpg
Plik ściągnięto 12634 raz(y) 49,14 KB

listy na płocie stoczniowym.jpg
Plik ściągnięto 12634 raz(y) 67 KB

_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 11:25 pm   

Uwiecznienei tych listów to praca Iwony Zając, ciekawe rzeczy dziewczyna robi. Miejsce na taką dokumentację zawsze się znajdzie. Przy okazji trzeba by też zarchiwizować te dachowe napisy, choćby "stocznia była jest i będzie, a Kaczmarek na psy zejdzie". :roll:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 11:53 pm   

Jacku, pewnie uznasz to za żart - ale od kiedy Planetobus jeździ Jana z Kolna/Marynarki Polskiej, a ja w nim - chodzi mi po głowie dokładnie ten sam pomysł. tak więc ode mnie masz :== oraz duże :piwo:
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 12:27 am   

Dziękuję za miłe słowa!
Zdjęcia tak czy owak zrobię jutro. Niestety moja cyfrówka, choć parę lat temu uchodziła za szczyt techniki to nie ma zoom'u optycznego tylko cyfrowy (a tu dochodzi do drastycznej straty jakości). Obecnie przymierzam się do lustrzanki cyfrowej (nikon) i kilku obiektywów (zbieram fundusze bo nie stać mnie obecnie na zakup ot tak za jednym zamachem) więc napisy na dalszych planach pozostawiłbym innym szczęśliwym posiadaczom lepszego sprzętu niż mój obecny.
Jeśli jednak Iwona nie zdąży zarchiwizować do jutra tych listów to wieczorkiem mogę wrzucić fotki na forum. Niemniej nie chciałbym jej psuć pomysłu i jeśli ona wcześniej wpadła na to więc nie chciałbym nic robić na siłę. A chciałem być orginalny :)
Żartuję :) Sprawy stoczniowe są mi bliskie jak pisałem w poprzednim poście. W końcu stocznia i port to kwintesencja naszego miasta.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jacek-gdansk Pią Sie 05, 2005 12:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 12:39 am   

Cytat:
Jeśli jednak Iwona nie zdąży zarchiwizować do jutra tych listów to wieczorkiem mogę wrzucić fotki na forum. Niemniej nie chciałbym jej psuć pomysłu i jeśli ona wcześniej wpadła na to więc nie chciałbym nic robić na siłę

nie nie nie :lol: Iwona to kobieta, która słowa stoczniowców uwieczniła na tym murze.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 12:41 am   

wrzuciłem ją do googla i oto co wyszło:
:arrow: http://www.stocznia.bzzz.net/
jacku, robota już wykonana :hurra:
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 1:00 am   

Dobra robota! Słowa uznania dla Iwony! Łzy same z oczu wychodzą gdy czyta się te listy, obejrzałem przed chwilą stronę Iwony. Taka dawka sentymentu to nawet jak dla mnie stanowczo zbyt wiele jak na raz... Dobranoc...
_________________

 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 3:52 pm   

a widzicie jaki to ja tempy jestem :) nie zrozumiałem po Twej pierwszej odpowiedzi Mikołaju, że to Iwona Zając jest autorką, myślałem, że to ona ma zrobić zdjęcia :)

Dziś tak jak mówiłem zrobiłem fotografie wszystkich jak leci. Uzbierało się w sumie 30 zdjęć przedstawiających to dzieło. Zrobiłem także kilka fotografii najbliższej okolicy.
_________________

 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 2:35 pm   

Sporo tego już dawno zebrałem
fotki1

fotki2
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 12:13 am   

Dario zawsze mnie wyprzedza :) I chwała mu za to!
Im więcej zdjęć, do tego dobrych tym lepiej!
Zresztą ja to jestem początkujący na tym forum.
_________________

 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 2:20 pm   

Idąc za przykładem DariaB wrzuciłem zdjęcia na ImageStation.
Można je zobaczyć klikając tu: Murales Iwony Zając .
_________________

 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 9:30 am   

Dzięki uprzejmości DariaB który wytłumaczył mi jak to zrobić teraz link powinien działać bez konieczności zakładania konta na ImageStation.

Murales Iwony Zając
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk