Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 12:46 pm   

olaf napisał/a:
Do Gruena,
Musze szczerze przyznac, iz forma Twego przywitania mej osoby na forum nie budzi mego entuzjazmu. Wytykanie komus (w pierwszym poscie) bledow ort. (nawet jezeli ten ktos je faktycznie popelnil) nie jest chyba najlepszym sposobem, by komus powiedziec: "Fajnie, ze do nas wpadles!"
Mysle, ze w Twoim wieku (deklarowane 94 lata) wypadaloby juz zakceptowac fakt, nie wszyscy sa tak swietni w pisowni jezyka polskiego jak Ty.
Zycze wiecej tolerancji dla ludzkich ulomnosci i wiecej dystansu w stosunku do swojej doskonalosci.

Pozdrawiam "gdanszczanin" olaf


A ja myslę Olafie, że się mylisz. Z ortograficznego punktu widzenia "gdańszczanin" winien byc pisany małą literą. O czym Grün doskonale wie. Używane przez Grüna określenie "Gdańszczanin" przez duze G jest wyrazem uznania, my tu w ten sposób honorujemy ludzi, którzy kochaja Gdańsk niekoniecznie zreszta w nim mieszkając. Przez małe g byłbys po prostu mieszkańcem Gdańska. Przez duże G jesteś miłosnikiem Gdańska. Jeżeli okreslamy Cię Gdańszczaninem przez duże G, to jest to wyraz naszego szacunku za to, że Ty wybrałeś Gdańsk.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 1:01 pm   

Witaj Olafie!
Zoppoter ma rację, Grün nie miał zamiaru wytykać Ci żadnych błędów ort. (nikomu zresztą raczej nie wytykamy :wink: ), a jedynie chodziło mu o pewną nobilitację: Gdańszczanin pisany wielką literą to ktoś więcej, niż pospolity "gdańszczanin".
Zaglądaj do nas a mam nadzieję że obudzimy w Tobie więcej entuzjazmu :D
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 2:05 pm   

Przykro mi, że wziąłeś to do siebie aż tak, i do tego zinterpretowałeś negatywnie. Jest dokładnie tak, jak napisali Zoppoter i Pumeks. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam, ale to nieporozumienie. Pobędziesz z nami dłużej to się zorientujesz, że tutaj obowiązują troche inne reguły niż w szkole :) głowa do góry i nie bierz do siebie takich uwag.
 
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 2:44 pm   

Witam wszystkich, mamna imię czesław. Interesuję się od dawna gdańskiem, jestem wrzeszczaninem od urodzenia. Inne hobby to genealogia ,znaczki pl, literatura trochę muzyka lata 70 .wpagłem na waszą stronę po informacji w miesięczniku 30 dni.
zainteresował mnie temat map Gdańska i okolic jestem za a nawet przeciw :hiihihi:
To by było na tyle, narazie uczę się przebywania na waszej stronie.
zapraszam na moją stronkę w wp.pl podam adres www.cz.kacprzak.webpark.pl
Czesław
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 2:49 pm   

Witaj Czesławie:) :D

Hurrra!!!Jeszcze jeden Wrzeszczanin :hurra: :==
 
 
olaf 

Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 12
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 6:09 pm   

Coz, "rozumiem pomylke, rzecz prosta, ale com dostal tom dostal".
Po prostu post Gruena nie zawieral zadnej informacji o przekazie pozawerbalnym, mowie oczywiscie o emotikonach, lub chocby starodawnej internetowej buzce, to od razu wyjasnialoby intencje piszacego.
:lol:
Tak wiec, w efekcie mialem ostre wejscie. Coz, za kare mozecie mi przyznac godnosc sztauera lub raczej luntrusa.
No dobra przepraszam, letko spialem i glupio mi obecnie...
Pozdrawiam wszystkich z Gruenem na czele. :oops: Gdanszczanin olaf
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Cze 01, 2004 6:25 pm   

Daj spokój :) nieporozumienia to nasza specjalność :)
Tak to jest z tekstami pisanymi, że podlegają znacznie swododniejszej interpretacji niż mówione :)
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 12:10 pm   

Witaj Cześku - zasilasz stronnictwo Wrzeszczańskie :)
 
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 10:57 pm   

Dzięki za powitanie a może Wrzeszczanie , nie wiem ilu nas jest - zaplanują spotkanie w celu zapoznania , wydaje mi się że większość z Was zna się nie tylko z widzenia :==
 
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:37 pm   

Aha od niedawna zauwazyłem pod swoim imieniem nową ksywkę Partacz czy jest to pierwszy stopień wtajemniczenia na forum ? :???:
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:50 pm   

Tak - partacz to jest pierwszy stopień wtajemniczenia. Potem są jeszcze różne inne - a jak się już dochrapiesz Senatora, to po chwili masz szansę zostać nawet Rzygaczem :)
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sob Cze 05, 2004 8:52 pm   

Cytat:
a może Wrzeszczanie , nie wiem ilu nas jest - zaplanują spotkanie w celu zapoznania ,

Witaj Cześku, tu stary wrzeszczanin. Bardzo fajnie, że myślisz o spotkaniu. Jednak forumowicze spotykają się w większym gronie niezależnie od miejsca zamieszkania, eksplorując ciekawe miejsca. Takie spotkanie (mam nadzieję) juz niedługo.
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Nie Cze 06, 2004 6:51 pm   

Cytat:
Takie spotkanie (mam nadzieję) juz niedługo.
Jestem chętny ,powiadomcie mnie o terminie, postaram się pojawić. :hmm:
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 4:19 pm   

:evil: Użytkownika "Pro" proponuję od razu wywalić z listy, żeby nie dawał złego przykładu następnym.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 5:40 pm   

Tak, stanowczo forumowisz z fsdfsdfsdfss nie ma czego szukać na naszym Forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk