Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 10, 2004 1:20 am   Witamy nowych użytkowników!

Witaj na Forum miłośników Gdańska i Pomorza!
Cieszymy się, że jesteś wśród nas i chcielibyśmy Cię bliżej poznać. Tworzymy zgraną grupę, która darzy się zaufaniem. Napisz poniżej kilka słów o sobie - czym się interesujesz, dlaczego chcesz się z nami tutaj spotykać.

Na forum wszyscy jesteśmy na "ty", staramy się nie używać wulgarnego słownictwa i dbamy o to, żeby swoimi wypowiedziami nie urazić innych użytkowników. Źle widziane jest pisanie nie na temat lub niezgodnie z podziałem tematycznym wątków. Wiadomości przeznaczone dla jednego użytkownika przesyłamy mu poprzez prywatną wiadomość - . Przed założeniem nowego tematu lub zadaniem pytania wskazane jest skorzystanie z wyszukiwarki (link Szukaj w nagłówku). Pocztówki, zdjęcia, mapy i inne materiały powinny być opisane przy pomocy słów kluczowych. Przy umieszczaniu materiałów objętych prawami autorskimi to użytkownik odpowiada za ewentualne ich naruszenie. Materiały, co do których osoby uprawnione zgłoszą uzasadnione zastrzeżenia, będą usuwane. Umieszczanie informacji o autorze, zacytowanych lub wykorzystanych źródłach jest obligatoryjne, jeśli autor/źródła są znane.
Umieszczając wpisy i materiały na forum użytkownicy zgadzają się na ich publikację i przetwarzanie oraz na bezterminowy dostęp nieograniczonej liczby osób do tych treści. Administracja forum zastrzega sobie prawa do moderowania treści wpisów, scalania ich, przenoszenia itp. Na potrzeby funkcjonowania niniejszego forum nie są gromadzone ani przetwarzane żadne dane osobowe.

Zabronione jest zakładanie podwójnych kont. Jeśli ktoś zapomniał hasła albo ma inny problem techniczny, zawsze może napisać do administratora lub moderatorów.

Pierwsze naruszenie dobrych obyczajów przyjętych na forum będzie skutkowało zwróceniem uwagi przez moderatorów, kolejne ostrzeżeniami lub nawet wyrzuceniem.

Część forum jest dostępna dla ograniczonej grupy użytkowników, mamy nadzieję, że wkrótce zaprzyjaźnimy się na tyle, by spotkać się również tam.

Jeśli nie udało nam się jeszcze Ciebie zniechęcić, zapraszamy do dyskusji!


Warto od razu zapoznać się z :arrow: instrukcją załączania zdjęć.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) można znaleźć :arrow: tutaj

Istnieje możliwość zmieniania kolorystyki strony - można to zrobić w swoim :arrow: profilu, w sekcji "preferencje" trzeba wybrać z listy inny Styl Forum


można też zrobić to samo korzystając z okienka "Zmień styl forum" widocznego po prawej na dole głównej strony



Istnieje możliwość sprawdzenia, czy wpisany tekst nie zawiera błędów i literówek - przed wysłaniem nowego posta wystarczy kliknąć na przycisk "pisownia" i wszelkie błędy zostaną podkreślone na czerwono.
 
seemann 
Broesener


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 63
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 8:57 am   

Witam,

mogę się i przedstawić, jako że nie jestem gościem o niecnych zamiarach, jednakże jak narazie wpadłem poobserwować gdyż zainteresowała mnie wasza dyskusja na temat słupków granicznych FSD. Sam swego czasu poszukiwałem jednego wiedziony przekonaniem wiekowego mieszkańca Gołębiewa, jednakże bezskutecznie. A tak w ogóle mieszkam niestety w warszawie, wygnał mnie z Gdańska brak pracy, natomiast praktycznie każdy weekend spędzam nad morzem. Jestem z Brzeźna, fach niezbyt ciekawy bo finanse, ale czy to jest ważne?

Myślę że wystarczy na początek, by nikt nie nazwał mnie chamem i gburem ;-). Pozdrawiam!
Seemann
 
jeziu1976 

Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 9
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 1:41 pm   

Czesc! Link do tego forum znalazlem na C@fe Trojmiasto. Jestem gdanszczaninem na emigracji, stad chyba glod informacji o Moim Miescie... Obecnie mieszkam w Magdeburgu we wschodnich Niemczech i zajmuje sie neurobiologia. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 4:17 pm   

Myślę, że będę wyrazicielem zarówno P.T.Forumowiczów, jak i Członków Akademii Rzygaczy, kiedy powiem, że bardzo cieszymy się z Waszej akcesji (co za potworne słowo...) Tym milej nam gościć Was obu w naszych niskich progach, że obaj jesteście emigrantami, a wielu z nas wie, jak tęskni się na obczyźnie za naszym Miastem. Witajcie.
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 4:21 pm   

zabrakło słowa "opinii" w pierwszym zdaniu. To ze wzruszenia :)
 
 
jarek 

Dołączył: 25 Lis 2003
Posty: 78
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 10:39 am   

Witam serdecznie

Jestem staro-nowym forumowiczem. Wydaje mi się, że jestem ojcem chrzestnym tematu
o kamieniach granicznych FSD. Ten temat mnie nadal interesuje najbardziej.
Cały czas zbieram nowe materiały i odwiedzam miejsca gdzie powinny się one znajdować, także z dawnej granicy polsko - niemieckiej.
Teraz trochę danych osobistych. Mam 41 lat i jestem rodowitym gdańszczaniem. Studiowałem w Sopocie.
Od 1991 roku mieszkam i pracuję w Warszawie, jednak sprawy Gdańska i jego historii
wciąż mnie bardzo interesują. Daltego tez chciałbym być bardzo pełnoprawnym użytkownikiem tego forum tak jak to było przed zmianami.
Proszę o kontakt Seemana, może otworzymy grupę warszawską na forum gdańska.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Jarek
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 3:22 pm   

Serdecznie witamy. Bardzo nam miło. Pewnie już zauważyłeś, że powstaje grupa poszukiwawcza śladów granicy Wolnego Miasta - pewnie Cię z radością powitają.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Kwi 28, 2004 9:44 am   Re: Witamy nowych użytkowników!

Cieszymy się, że jesteś wśród nas i chcielibyśmy Cię bliżej poznać. Tworzymy zgraną grupę, która darzy się zaufaniem. Napisz poniżej kilka słów o sobie - czym się interesujesz, dlaczego chcesz spotykać się z nami na tym forum.

- Noooooo, ehm, no chiałbym sie z Wami spotykać na tym forum bo Was znam od dawna. Jako ten zły szeląg. Uzurpuję sobie nawet prawo do twierdzenia, ze jestem już członkiem waszej bandy, hi hi hi.


Na forum wszyscy jesteśmy na "ty", staramy się nie używać wulgarnego słownictwa i dbamy o to, zeby swoimi wypowiedziami nie urazić innych użytkowników. Źle widziane jest pisanie nie na temat lub niezgodnie z podziałem tematycznym wątków.

- Ja bym miał wulgaryzmów uzywać...? toż mnie to tylko do rany przyłóż. To przeżre na wylot, jak mnie kiedys podsumował profesor Grün...



Jeśli nie udało nam się jeszcze Ciebie zniechęcić, zapraszamy do dyskusji!

- No, nie udało Wam się, hi hi hi.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Sro Kwi 28, 2004 10:01 am   

Hihi, no rzeczywiście, Zoppie, przecież Ty już byłeś na tym Forum i nawet się odzywałeś w wątku na temat nazwy Przejazdowo. A tu zostałeś zakwalifikowany jako "amator" :mrgreen: Witamy serdecznie!
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Kwi 28, 2004 11:04 am   

pumeks napisał/a:
Hihi, no rzeczywiście, Zoppie, przecież Ty już byłeś na tym Forum i nawet się odzywałeś w wątku na temat nazwy Przejazdowo. A tu zostałeś zakwalifikowany jako "amator" :mrgreen: Witamy serdecznie!


Byłem i się zmyłem. Coś się skisiło. Mój wpis o Przejazdowie też chyba wcięło...
Jak długo trwa kwarantanna w kwestii dopuszczenia do ukrytej części forum...?
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Kwi 28, 2004 5:45 pm   

Witamu srrdecznie Profesora Zoppoterea. Mamy nadzieję, że to wirtualne zmarchwiwstanie to jest jaskółka która niesie wiosnę dalszej owocnej współpracy. Lepiej długo czekać niż nie doczekać sie w ogóle :)
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 6:53 am   

Grün napisał/a:
Witamu srrdecznie Profesora Zoppoterea. Mamy nadzieję, że to wirtualne zmarchwiwstanie to jest jaskółka która niesie wiosnę dalszej owocnej współpracy. Lepiej długo czekać niż nie doczekać sie w ogóle :)


Jakie zmartwychwstanie? Na Cafe Trójmiasto ciągle jestem. I na innych gazetowych. A nie wiedziałem, że tu Rzygacze są aż tak aktywni. To znaczy wiedziałem, że Miko ma forum, ale nie, że tu taki ruch jest.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 9:45 am   

A Akademia to pies? Ostatni materiał dostałem od Ciebie wieki temu...
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 10:18 am   

No własnie... ja nawet zmontowałem Grünowi materiał o prehistorii dworca w Gdyni, skopiowany z Forum "Gdynia - fajne miasto", żebyś go autoryzował, i nic się chyba nie ruszyło...
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 10:42 am   

pumeks napisał/a:
No własnie... ja nawet zmontowałem Grünowi materiał o prehistorii dworca w Gdyni, skopiowany z Forum "Gdynia - fajne miasto", żebyś go autoryzował, i nic się chyba nie ruszyło...


A bo ja nic o tym nie wiem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk