Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedyś to było... czyli bla bla o sprawności poczty i kolei
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 9:23 pm   

stumar napisał/a:
Kiedyś przeczytałem (nie pamiętam już gdzie), że za czasów Franza Josefa codziennie z Dalmacji do Krakowa przybywał pociąg ze świeżymi frutti di mare :D

Pewnie w jakims felietonie Makłowicza :)
_________________
da, da, da...
 
 
stumar 
lorbas

Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 299
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 9:27 pm   

Chyba tak :D
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 6:56 am   

Cytat:
za czasów Franza Josefa...

to i pociągi szybciej jeździły i porządek był...
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
stumar 
lorbas

Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 299
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:40 am   

Cytat:
to i pociągi szybciej jeździły i porządek był...


Ostatnimi czasy słyszałem w radio jakiegoś pana, który zagwarantował, że w najbliższym czasie PKP będzie dążyło do zmniejszenia czasu przejazdu na trasie W-wa-Łódź. Już niedługo mają osiągnąć standard przewidziany w rozkładzie z lata 39 r. :hihi:
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:52 am   

stumar napisał/a:
Cytat:
to i pociągi szybciej jeździły i porządek był...


Ostatnimi czasy słyszałem w radio jakiegoś pana, który zagwarantował, że w najbliższym czasie PKP będzie dążyło do zmniejszenia czasu przejazdu na trasie W-wa-Łódź. Już niedługo mają osiągnąć standard przewidziany w rozkładzie z lata 39 r. :hihi:

To ja jeszcze postuluję, żeby poczta działała tak jak w czasach tych wstrętnych pruskich zaborców i Hakaty :wink: .
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:55 am   

Cytat:
To ja jeszcze postuluję, żeby poczta działała tak jak w czasach tych wstrętnych pruskich zaborców i Hakaty

Osiągnięcie takiej jakości usług nie jest proste, może wymagać ogromnych nakładów finansowych i lat zmian w instytucji! Ale już się poprawiło, jak w latach 80-tych wysyłałem pocztówkę z Komańczy (Bieszczady) do Gdańska, to pocztówka przychodziła jakiś tydzień po moim powrocie :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 8:02 am   

Sabaoth napisał/a:
Cytat:
To ja jeszcze postuluję, żeby poczta działała tak jak w czasach tych wstrętnych pruskich zaborców i Hakaty

Osiągnięcie takiej jakości usług nie jest proste, może wymagać ogromnych nakładów finansowych i lat zmian w instytucji! Ale już się poprawiło, jak w latach 80-tych wysyłałem pocztówkę z Komańczy (Bieszczady) do Gdańska, to pocztówka przychodziła jakiś tydzień po moim powrocie :^^

Mylisz się Sabaoth, nic się nie zmieniło. Znajoma wysłała mi w zeszłym miesiącu pocztówkę z Głuchołazów w pierwszym dniu swojego dziesięciodniowego pobytu i kartka przyszła dwa dni po jej powrocie. O tym, że do niedawna każdy list, który przychodził do mnie z zagranicy był oklejony plakietką "list dotarł uszkodzony" już nie wspominam. Ciekawe, że jak się przeprowadziłem z Chełma na wieś, to listy dochodzą całe (z zawartością) :???: Cuda panie, cuda :???:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 9:33 am   

Cytat:
do niedawna każdy list, który przychodził do mnie z zagranicy był oklejony plakietką "list dotarł uszkodzony" już nie wspominam

To jest wlasnie ciekawostka przyrodnicza :^^ Przez pierwszy rok mojego pobytu w Szwecji reszta rodziny dalej mieszkala w Polsce, wysylalem wtedy dosyc czesto, nawet dwa razy w tygodniu listy, do ktorych wkladalem po dwie pocztowki dla moich corek. Wszystkie listy byly dziwnie przedarte u gory (tak jakby ktos je pozniej rozchylal i zagladal, czy w srodku nie ma dolarow) i osteplowane "list dotarl uszkodzony zza granicy". Jakos nie chce mi sie wiezyc w ta "zagranice", chyba ze chodzi o inna granice (Zoppcio wie jaka mam na mysli :^^ )
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 9:41 am   

Sabaoth napisał/a:
Cytat:
do niedawna każdy list, który przychodził do mnie z zagranicy był oklejony plakietką "list dotarł uszkodzony" już nie wspominam

To jest wlasnie ciekawostka przyrodnicza :^^ Przez pierwszy rok mojego pobytu w Szwecji reszta rodziny dalej mieszkala w Polsce, wysylalem wtedy dosyc czesto, nawet dwa razy w tygodniu listy, do ktorych wkladalem po dwie pocztowki dla moich corek. Wszystkie listy byly dziwnie przedarte u gory (tak jakby ktos je pozniej rozchylal i zagladal, czy w srodku nie ma dolarow) i osteplowane "list dotarl uszkodzony zza granicy". Jakos nie chce mi sie wiezyc w ta "zagranice", chyba ze chodzi o inna granice (Zoppcio wie jaka mam na mysli :^^ )

Kiedys to nawet plecione koronki wyciagneli z listu. Byl na nich taki metalowy krazek i pewnie mysleli glaby, ze to zloto :hihi: Szkoda tylko, ze moja corka nie dostala prezentu :II
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:02 am   

Sabaoth napisał/a:
Wszystkie listy byly dziwnie przedarte u gory (tak jakby ktos je pozniej rozchylal i zagladal, czy w srodku nie ma dolarow) i osteplowane "list dotarl uszkodzony zza granicy".

Niestety mam podobne doświadczenia. Kiedy moja żona (jeszcze przed ślubem) mieszkała w Helsinkach, przesłała mi pieniądze w liście poleconym. Nawet taki został okradziony. Dostaliśmy wyjaśnienie, że to niby poza Polską i otrzymaliśmy odszkodowanie raz na zawsze oduczyliśmy się przesyłania kwot przekraczających wartość ewntualnego zadośćuczynienia poczty (czyli ok. 200 zł). Szkoda tylko, że bankowe przelewy międzynarodowe są jeszcze tak drogie. Niechby chociaz tej Paypal wszedł do Polski. :II
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:06 am   

Dodam tylko, ze wszystkie listy zza granicy przechodzily (a moze dalej przechodza) przez glowna poczte w Warszawie :^^ Jakis czas temu zlapali tam kogos, kto okradal listy, byly nawet artykuly w prasie i dlugi artykul w Polityce na ten temat.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:08 am   

Nie sadze, zeby to byla winna Warszawa. Jestem na 100 % pewien, ze listy do mnie okradano na poczcie na Chelmie
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:11 am   

Nie wykluczone :hmmm: moja rodzinka mieszkala wtedy na Ujescisku (ta sama poczta), ale problem dotyczy chyba wszystkich urzedow pocztowych.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:13 am   

Chyba mówimy o innych urzedach pocztowych, bo ja mówie o tym przy Chalubinskiego, a Ty pewnie o tym przy rondzie na starym Chelmie. Jak przeszlismy pod poczte przy Milskiego, to kradzieze tez ustaly.
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:17 am   

Nie, ja mowie o tym przy stacji BP w budynku UM, gdzie wyrabia sie dowody rejestracyjne (tam zawsze odbieralem polecone).
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk