Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pogański kraj i ograniczenie prędkości
Autor Wiadomość
lusinek1 
Młodzież,a co!


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 722
Wysłany: Wto Maj 03, 2005 10:27 am   

Sabaoth napisał/a:
Ale chyba ci ludzie maja przynajmniej podstawowe wyksztalcenie i chocby cien inteligencji. Jesli jest tasma albo barierka to oznacza to, ze nie nalezy za nia przechodzic :II

Gdzie Ty żyjesz, Sabciu?? Chyba w... Szwecji jakiejś?? :D
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin (II)
============================
Z dwóch kaczorów wybieram Donalda :)
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Maj 03, 2005 10:39 am   

Nie zaczynaj jak Nasz Najukochanszy Rektor. :%

A tak przy okazji, codziennie jezdze do pracy samochodem (pozniej przesiadam sie na kolejke podmiejska) i na odcinku ok. 1 km, w okolicy szkol jest ograniczenie predkosci do 30 km/h w godz 7-17. Zawsze jak jade ta droga w tych godzinach wszyscy przestrzegaja tego ograniczenia (jada miedzy 30 a 40 km/h). A jak po Armii Krajowej (przypominam ograniczenie do 80 km/h) jechalem ok. 85 km/h to jakis debil na mnie trabil bo nie mógl mnie wyprzedzic! :evil: Podobnie jest z jazda po pijanemu. W Polsce jest na to ogromne przyzwolenie, a to przeciez przestepstwo. Jezeli nie przestrzega sie najprostrzych regulacji i przepisow to nie ma co sie pozniej dziwic przestepczosci, ktora panuje wszedzie. Te tasmy zostaly rozwieszone w jakims konkretnym celu, wlasnie po to, zeby przez nie nie przelazic!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Maj 04, 2005 8:24 am   

Sabaoth napisał/a:
A jak po Armii Krajowej (przypominam ograniczenie do 80 km/h) jechalem ok. 85 km/h to jakis debil na mnie trabil bo nie mógl mnie wyprzedzic! :evil: Podobnie jest z jazda po pijanemu. W Polsce jest na to ogromne przyzwolenie, a to przeciez przestepstwo. Jezeli nie przestrzega sie najprostrzych regulacji i przepisow to nie ma co sie pozniej dziwic przestepczosci, ktora panuje wszedzie. Te tasmy zostaly rozwieszone w jakims konkretnym celu, wlasnie po to, zeby przez nie nie przelazic!


Dowód osobisty itd...
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Sro Maj 04, 2005 8:30 am   

Sabaoth napisał/a:
... w okolicy szkol jest ograniczenie predkosci do 30 km/h w godz 7-17. Zawsze jak jade ta droga w tych godzinach wszyscy przestrzegaja tego ograniczenia (jada miedzy 30 a 40 km/h).

Sabaoth, jeżeli ograniczenie jest do 30 km/h, a Szwedzi na tym odcinku jadą 30-40 km/h, to jednak łamią to ograniczenie :wink: .
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Maj 04, 2005 8:57 am   

Ogrniczenie do 30-ki łamią nawet rowerzyści. :hihi:
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Maj 04, 2005 9:01 am   

Cytat:
Sabaoth, jeżeli ograniczenie jest do 30 km/h, a Szwedzi na tym odcinku jadą 30-40 km/h, to jednak łamią to ograniczenie .

Teoretycznie tak. Jest jednak jedno "ale" (nie mam na mysli piwa :wink: ), dosyc trudno jest utrzymac taka stala predkosc, sa wiec pewne widelki. Przy przekroczeniu predkosci do 10 km/h policja nie robi nic (predkosciomierze moga pokazywac niedokladna predkosc), za przekroczenie predkosci do 20 km/h dostaje sie mandat, a powyzej 30 zabieraja prawko! Z drugiej strony nikt przy ograniczeniu do 30 km/h nie pojedzie wiecej jak 40. Przy bardzo czestym w mmiescie ograniczeniu do 70, nikt nie jezdzi wiecej jak 80. I o to chodzi!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:25 pm   

Swego czasu w necie krążył filmik jak to szwedzka policja goniła Saab'em 9-5 turbo kolesia co jechał oplem Lotus-Omega. Niby nic szczególnego taka omega A z wyglądu lecz pod maską kryła silnik Lotusa o pojemności 3600 i wtedy była to najszybsza limuzyna na świecie. Do dziś jest to auto kultowe i coś co chciałbym mieć. Sam miałem podobną omegę lecz z silnikiem standartowym o pojemności 2 litrów i naprawdę lubiłem to auto. Lotus-Omega osiagami biła na głowę porshe 911, a prędkość max. oscylowała w granicach 300 km/h.
Do czego zmierzam: Gdyby tego gościa w tej omedze złapali to pewno dostałby dożywocie w Szwecji skoro na oczach policji tak depnął po gazie :)
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:42 pm   

Nie wiem, czy zauważyłeś ale jeden z filmów jest z Tullinge / F18 - mieszkałem tam przez dwa lata w mieszkaniu studenckim. To dawna baza lotnicza i wyścigi samochodowe i pokazy odbywają się na pasach startowych :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 11:12 pm   

Tylko pozazdrościć ci mogę. W Gdańsku co najwyżej mieliśmy nielegalne wyścigi z pasa na Zaspie do Gdyni na Skwer Kościuszki. Jednak trzeba było przestrzegać przepisów, może nie jeśli chodzi o prędkość lecz o np. czerwone światła. Nie brałem w tym szaleństwie udziału lecz śledziłem czasem to zjawisko. Zanikła ta inincjatywa dawno temu gdyż policja z czasem się dowiedziała i postawili sobie za punkt honoru ukrócić te zmagania. Nawet na pasie ustawiono betonowe krążki rodem z kanalizacji jako przeszkody przed amatorami sportów ekstremalnych.
W Polsce ostatnio modne są takie zawody jak wyścigi na 1/4 mili. Najciekawiej było rok temu w Twierdzy Modlin. Miała być impreza podobna na Babich Dołach lecz nie wyszło, szkoda.
Więcej znajdziesz tutaj.
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 11:03 pm   

no nie powiem, osiągi to-to ma niezłe, ale wygląd... :roll: to już nie ta epoka...
Cytat:
w Twierdzy Modlin

z twierdzą niewiele to ma wspólnego :wink: , wyścigi są na lotnisku w Modlinie
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 11:52 pm   

Ja i tak jestem fanem Saabcia :^^ i najbardziej podoba mi się najnowszy model Saab 9-3 SportCombi
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 12:00 am   

Mi też się podoba ale mnie nie stać.
Za to usiłuję przekonać żonę, że niezbędny mi jest Saab 9000 choćby taki 10 letni :)
Na Allegro te modele w pełnym wyposarzeniu można kupić za ok. 10 tyś. i w sprzyjających okolicznościach byłoby mnie stać na taki luksus :)
_________________

 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 10:39 am   

Sabaoth napisał/a:
Ja i tak jestem fanem Saabcia :^^ i najbardziej podoba mi się najnowszy model Saab 9-3 SportCombi


E tam. To tylko droższy Opel.

Ostatni przyzwoity i prawdziwy SAAB wyjechał z fabryki w 1992 roku... model 900 pierwszej generacji.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 10:48 am   

jacek-gdansk napisał/a:
Mi też się podoba ale mnie nie stać.
Za to usiłuję przekonać żonę, że niezbędny mi jest Saab 9000 choćby taki 10 letni :)


Korzystniej byłoby zanabyć Fiata Cromę, Lancie Themę albo Algę 164. To dokładnie ta sama konstrukcja i mechanika, a zawzsze troche taniej... Zwłaszcza po Fiacie Croma widac, ze to dokładnie to samo auto co Saab 9000. Tyle, ze pięć skosnych pasków na grillu kosztuje mniej niż gryf na granatowym tle.
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 11:23 pm   

hmm, nie do końca się z Tobą zgodzę Zoppoter.
Opel nie jest zły, bujałem się omegą, ostatnio poruszam się zabytkiem czyli Oplem Kadetem z silnikiem Diesla i mimo, że poruszałem się wszelkimi wynalazkami z ostatnich lat to i tak najlepiej mi się jeździ właśnie kadetem i nawet nie mam zamiaru zmieniać swych upodobań.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk