Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
KSIĄŻKI PO 1945
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Mar 25, 2004 12:50 pm   GDAŃSK krajobraz i architektura zespołu miejskiego

GDAŃSK krajobraz i architektura zespołu miejskiego
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 10:50 pm   KSIĄŻKI PO 1945

:arrow: otwieram wątek
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Kwi 12, 2004 9:31 pm   

Taką książkę można kupić tutaj:
http://www.antykwariat-fi...168499213256612
tj. w antykwariacie za 12 zł

SZREMOWICZ Władysław, Gdańsk. Warszawa 1953. Sport i Turystyka. s.163. il. opr. oryg. kartonowa. 17 cm.

Ksiązka.jpg
Plik ściągnięto 20143 raz(y) 64,94 KB

 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Kwi 12, 2004 9:55 pm   

Dziekuje za rewelacyjny link do antykwariatu ! Z tym, ze szukam czegos co niekoniecznie jest ksiazką (woluminem) . Wiem tyle, ze pojawil sie tytul ,,Architektura i urbanistyka osiedli socjalnych,, R.Cielatkowska i P Lorens -jako przypis do tekstu w ksiazce ,,Architekt Adolf Bielefeld 1876-1934 , wyd MHMG i Muzeum Sopotu, 2003. Moze wiecie wiecej ?Chcialabym to nabyc...A- oczywiscie chetnie pozycze ksiazke o domach Bielefelda, jesli ktos chce przejrzec. Cudnie funkcje w domkach projektowane..winda z kuchni na gore!!! pralnia...z wlasna kuchnia-paleniskiem i wentylacją...w piwnicach...Ach, miec za meza takiego architekta...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Kwi 12, 2004 10:55 pm   

Mam tą książeczkę - rewelacyjnie wyłożona walka klas w średniowiecznym Gdańsku. Polecam
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Kwi 12, 2004 11:37 pm   

bassa napisał/a:
szukam czegos co niekoniecznie jest ksiazką (woluminem) . Wiem tyle, ze pojawil sie tytul ,,Architektura i urbanistyka osiedli socjalnych,, R.Cielatkowska i P Lorens -jako przypis do tekstu w ksiazce ,,Architekt Adolf Bielefeld 1876-1934 , wyd MHMG i Muzeum Sopotu, 2003. Moze wiecie wiecej ?


Bassa, myślałem, że już dawno T O przeczytałaś, znalezienie informacjo o tej książce zajeło mi parę kliknięć. Wybierz sie na Politechnikę, autorzy są pracownikami Wydziału Architektury, jeśli jakimś cudem ich książki nie będzie można kupić na PG, to będzie w bibliotece, a ostatecznie mogę w ciągu 24h pożyczyć dla Ciebie tę książke w dwóch wersjach jezykowych.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 9:37 pm   

Ach dzieki dzieki Wielki Mikolaju I - wiem, ze to ludzie z PG...ale przecie im nie rabne egzemplarza ! zapewne z filii bibl na Wydziale Arch. ...Akurat tam to mnie wpuszcza ..bez podejrzeń...he he....Ale chcialabym miec egzemplarz na własnosc albo co...
Poczytalam tez na www.wbpg.org.pl nieslychana maaaaaaase info w haselku Pracownia Regionalna. Wiecie, wrecz powala...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 10:13 am   Śladami gdańskich bohaterów Güntera Grassa

Śladami gdańskich bohaterów Güntera Grassa - praca zbiorowa, dwujęzyczna, wydana przez Marpress w 1993 r. Warto czasem do tego zajrzeć, choć jest trochę błędów w treści i w podpisach pod ilustracjami - poziom znajomości Gdańska u autorów książeczki (nie mówię oczywiście o Nobliście) jest, delikatnie mówiąc, niewysoki.

Z przykładów głupich potknięć: zdjęcie dwóch tramwajów mijających się na ul. Oliwskiej w N. Porcie (jest w "Był sobie Gdańsk" t. I) podpisano "Przystanek tramwajowy w starym Brzeźnie".
O placyku u zbiegu ulic Danusi/Anton-Moeller-Weg, Aldony/Luisenstraße i Wajdeloty/Marienstraße autorzy piszą "Ten tak pełen atmostery i wdzięku plac w niezrozumiały sposób nie miał nigdy swojej nazwy". Nie jest to prawdą, ten placyk nazywał się Marienplatz.
Kuriozalne jest zdanie "Linia tramwajowa, która jeszcze po drugiej wojnie biegła ulicą Długą, Targiem Węglowym, obok Teatru "Wybrzeże", Targiem Drzewnym w kierunku Dworca Głównego, została zlikwidowana i biegnie obecnie aleją Zwycięstwa, omijając zabytkowe śródmieście Gdańska." Najwyraźniej autorzy uważają ciąg ulic Okopowa-Wały Jagiellońskie-Podwale Grodzkie za Aleję Zwycięstwa :shock:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Kwi 24, 2004 2:15 am   

Marpress ?? wydal ?? hmmm...czy nie czas na jakas tabele-bibliografie lokalnych prywatnych wyd...dotad wydawalo mi sie ze wiem co Marpress wydaje...-Kol Pumeks wbija mnie w kompleksy...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sob Kwi 24, 2004 8:59 am   

No akurat grassologia to dość typowy zakres zainteresowań Marpressu. Ciekawe czy znowu tyle błędów co w ich innych publikacjach?
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 24, 2004 1:38 pm   

ta książka ma ładnych parę lat, wśród autorów (na co zwrócił uwagę Pumeks) Jan Błaszkowski Fakty tvn :wink:
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 2:39 pm   Kilarski Jan "Gdańsk. Miasto nasze."

Kilarski Jan – Gdańsk. Miasto nasze. Przewodnik po Gdańsku starym i nowym. Kraków 1947. Wiedza. Zawód. Kultura. 16,5 cm; 320 s., liczne ilustracje, 8 mapek i planów; opr. brosz.
Aukcja 24256233
Kończy się za 4 godziny.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 1:07 am   

Wolne Miasto Gdańsk a Liga Narodów 1920-1939 do 1.05. godz 17.01
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 1:08 am   

Burchardt MOJA MISJA W GDAŃSKU 1937-1939 do 6.05
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Maj 03, 2004 8:51 am   "Historia Gdańska", tom I

"Historia Gdańska", tom I, pod red. Edmunda Cieślaka. Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1985
aukcja 24696719
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk