Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy rozliczyłeś/łaś się już z Urzędem Skarbowym?
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:04 am   Czy rozliczyłeś/łaś się już z Urzędem Skarbowym?

Jeśli nie, to zapraszamy do Brzeźna. :hihi:
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:29 am   

Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a, teraz muszę tylko podpisać i im odesłać. :mrgreen: To jest naprawdę wspaniały system, PIT-y wypełnia i nalicza podatek ten, kto jest najbardziej tym zainteresowany, czyli urząd skarbowy. W końcu ci urzędnicy biorą za coś pieniądze.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:36 am   

Łeeee... to Ty przekrętów nie możesz robić. :hihi: :wink:
_________________
 
Neufahrwasser 

Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 6
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:57 am   

A ja w tym miejscu jeszcze raz przypomnę o możliwości przekazania 1% podatku na jakąś pożyteczną instytucję. Ze swojej strony zachęcam do wsparcia Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:58 am   

przejście zabronione, bo trwa rozliczanie PITów? :mrgreen:
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 9:12 am   

Czy to jest główna siedziba tej firmy? :hihi: :wink:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 9:18 am   

To jest wejście na "plac budowy" znany jako Błotko im. Prezydenta Adamowicza (autentyczna nazwa nadana przez Radę Dzielnicy). :hihi:
_________________
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 1:14 pm   

Cytat:
Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a

W systemie, w którym są odliczenia na różne słuszne w wizji ustawodawcy cele jest to niemożliwe, bo i skąd mieliby wiedzieć, ile wpłaciłeś na fundusz remontowy, za ile zakupiłeś materiałów budowlanych czy ile przekazałeś jakiemuś tam kościołowi...
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:04 pm   

Corzano napisał/a:
To jest wejście na "plac budowy" znany jako Błotko im. Prezydenta Adamowicza (autentyczna nazwa nadana przez Radę Dzielnicy). :hihi:


Funkcjonuje jeszcze nazwa nieoficjalna, "Jeziorko Adamowicza"
:mrgreen:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:17 pm   

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
Mi już urząd skarbowy przysłał PIT-a

W systemie, w którym są odliczenia na różne słuszne w wizji ustawodawcy cele jest to niemożliwe, bo i skąd mieliby wiedzieć, ile wpłaciłeś na fundusz remontowy, za ile zakupiłeś materiałów budowlanych czy ile przekazałeś jakiemuś tam kościołowi...

Nie, nie. To nie tak. Urząd przysyła mi wypełnionego PIT-a i jeśli nie mam żadnych odliczeń to wystarczy go tylko podpisać i odesłać. Jeśli mam jakieś odliczenia albo doliczenia to po prostu wpisuje kwoty w odpowiednie rubryczki i odsyłam PIT-a do US.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:29 pm   

To nie jest akurat kwestia odliczeń, tylko niewydolności administracji skarbowej, która przy takim zapleczu prawnym i technicznym nie ma szans na obrobienie takiej ilości danych. System szwedzki jest świetny (bo to heretycy wstrętni są) pita można wysłać nawet smsem. Wszyscy są rozliczeni błyskawicznie. Błędów jest mało i wszystko gra. Tylko tam na przykład nikt w administracji nie usiądzie do komputera bez tzw. "prawa jazdy" - i nie ma scen takich, że pani Zosia nie wie co się stało z komputerem, bo jej się nie włącza, a ma dyskietkę w stacji.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:32 pm   

Cytat:
Tylko tam na przykład nikt w administracji nie usiądzie do komputera bez tzw. "prawa jazdy" - i nie ma scen takich, że pani Zosia nie wie co się stało z komputerem, bo jej się nie włącza, a ma dyskietkę w stacji.

Święta racja! I dodatkowo wszystkie systemy: bankowy, podatkowy, ubezpieczeniowy, opieki zdrowotnej, rejestracji pojazdów, itd. są zintegrowane i oparte na jednym numerze personalnym.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:44 pm   

To może byśmy tak trochę z(s?)heretykowali Miasto?
Byle szybko, bo przy obecnym systemie to ja będę wypełniać swojego PITa w ciężkich bólach 29 kwietnia wieczorem :wink:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Kwi 02, 2005 8:15 pm   

Aaaa!!! Brawo Neufahrwasser....tak trzymać ! To jest rzeczywiste-choc nieco klopotliwe-prawo obywatelskie.Kłopotliwe, bo najpierw trza wpłacić na konto/konta wybranych org spol,a potem Ci zwróci Urz Skarb...
Tym niemniej-to gigantyczny krok w Nowe...Obywatelu,zarządź sam swoim procentem podatku,nie państwo za Ciebie...wyda nie wiadomo na co...
Kuba Wygnański,który o to-na wzór Węgier- walczył-i wywalczył ustawę......to jako żywo kandydat na HC FDG....
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 12:55 pm   

Urząd Miasta się obudził na tydzień przed terminem: PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk