Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Protest prawdziwych patriotów
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:19 am   Protest prawdziwych patriotów

czytaliście?

http://www.naszdziennik.p...315&id=po35.txt
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:32 am   

nie da się ukryć, że coś jest na rzeczy (można było odpuścić sobie listę honorowych obywateli) choć takie fragmenty
Cytat:
wydanie w takiej postaci kalendarza na rok 2004 jest uwłaczające nam, Polakom (ponieważ) w bardzo luksusowym wydaniu kalendarza na okładce nie ma nazwy miasta Gdańska, jest tylko herb. Na stronie następnej (okładki) jest rycina miasta z dawnych lat z napisem "DANTZICK"

nieco ośmieszają autorkę.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:35 am   

Ja już pisałem że Forster i Hitler nie byli honorowymi obywatelami MIASTA GDAŃSKA, tylko państewka WMG. Czyli że nie powinno ich być na liście którą posługuje się Paweł Adamowicz. Ale to jego sprawa.

Z rewelacji pani Szumskiej wynika, że co najmniej od 1933 r. Gdańsk był pod "okupacją przez władze hitlerowskich Niemiec" :lol:

Konkluzja: ani PA jak GSz nie znają historii Gdańska :D
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:48 am   

Cytat:
Ja już pisałem że Forster i Hitler nie byli honorowymi obywatelami MIASTA GDAŃSKA, tylko państewka WMG

nie chce mi się tego teraz szukac, ale zdaje się, że ta różnica umknęła również autorowi cyklu o honorowych obywatelach w 30 dniach
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:57 am   

No i jeszcze piękny passus o tym, że Gdańsk to Gdańsk, a nie Danzig, jak to było za czasów hitlerowskich :) Czyli czasy hitlerowskie, zdaniem pani poseł, trwały od zamierzchłego średniowiecza. Bardzo śmiesznie czyta się, jak ktoś kto zna historię tak, jak pani poseł, zarzuca komuś jej nieznajomość. Przyganiał Kocio garnkowi.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 12:43 pm   

Mikołaj napisał/a:
nie chce mi się tego teraz szukac, ale zdaje się, że ta różnica umknęła również autorowi cyklu o honorowych obywatelach w 30 dniach


No tak, bo dr Gliński tę listę tworzy juz od kilkunastu lat, i urząd miasta ma materiały od niego. Ale w 30 dniach wspomniał, że trzy osoby w okresie Wolnego Miasta (Max Halbe, FForster i Hitler) dostały tytuly nie od Rady Miasta czy burmistrza, tylko od Senatu WMG. A przecież urzędująca obecnie Rada Miasta nie ma chyba żadnych powodów, by uważac się za kontynuację Senatu?
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:40 pm   

Oni to by się chcieli uważać za kontynuację Senatu i to najlepiej rzymskiego :)
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 4:28 pm   

Green, zlituj się. Ty to czytujesz, tego....?.Nie bedę się wyrażać ;))
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 5:06 pm   

A co to? Ja czytuję wszystko gdzie można coś ciekawego się dowiedzieć - regularnie badam internet hasłami okołogdańskimi to i coś takiego czasem mi wyskoczy. Pamiętam też, że gdzieś w tym samym kręgu kulturowym uboleno, że Niemcy ufundowali nowe dzwony (słowo "carillion" było widocznie za trudne) dla Ratusza, i w związku z tym usunięto Rotę, która jest jedynie słusznym utworem do grania co godzinę w polskim odwiecznie Gdańsku. Bo nie będzie Niemiec w twarz nam pluł, w żyd śmierdział celbulą! Czy jakoś tak...
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 5:23 pm   

Moim zdaniem pani Gertruda Szumska chciała powiedzieć coś Bardzo Ważnego panu Prezydentowi, ale chyba jej nie wyszło. Mało tego, narobiła kilka błędów - merytorycznych (o czym wyżej) i "drukarskich". Pisała tekst, coś kasowała, coś tam jej zostało, czyli jednym słowem go nie zweryfikowała. A to bądź co bądź, jest oficjalne pismo. :|
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 5:53 pm   

Niewątpliwie chciała powiedzieć coś co jej się wydawało bardzo ważne. Ale spaliła sprawę zarówno merytorycznymi bzdurami jak i niezdarnością całej wypowiedzi, że nie wspomnę już protekcjonalnych ówag pisanych z błędami.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 7:56 am   

Grün napisał/a:
Niewątpliwie chciała powiedzieć coś co jej się wydawało bardzo ważne.

Zaraz, ale ta pani G.Sz. jest z Ligi Polskich Rodzin? tylko że chyba sama tego nie wymysliła, bo nieco wcześniej praktycznie tymi samymi argumentami ostrzeliwał władze Gdańska prezes PiS...
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 10:12 am   

Najlepiej uznać historię Gdańska pomiędzy 1308 r. a 1945 za niebyłą. Skreślić z podręczników. Nic tu nie było. Plaża i bagna. I gdzieniegdzie hitlerowiec pod krzakiem. Z dwoma mieczami (nagimi).
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 10:28 pm   

Powiem jedno! Nasz dziennik jest gazetą Ks.Rydzyka! Nie opierałabym się na żadnej opinii z tej gazety;) Jeżeli kogos obrażę tym stwierdzeniem to przepraszam :|
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 11:06 pm   

Toż chyba nikt nie zamierza tego brać serio pod uwagę chyba?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk