Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Odrzucony projekt rynku
Autor Wiadomość
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 9:54 am   Odrzucony projekt rynku

Nietwarzowy projekt
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:01 am   

Jakiś niewydarzony architekt zaprojektował zabudowę rynku, która ma głęboką, aczkolwiek niezrozumiałą dla pospólstwa treść i teraz wielki płacz, że się nie podoba.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:06 am   

Z tekstu wynika raczej, że projekt podoba się w Człuchowie, a jacyś "eksperci" w Gdańsku zarzucają mu (nie wiadomo czemu) jakąś niezgodność z tłem historycznym i inne niezrozumiałe rzeczy...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:08 am   

Cytat:
jacyś "eksperci" w Gdańsku zarzucają mu (nie wiadomo czemu) jakąś niezgodność z tłem historycznym i inne niezrozumiałe rzeczy...

Widać wyraźny wpływ Rzygaczy na decyzję ekspertów :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:09 am   

Jeśli to są eksperci z nurtu pudełkizmu szklanno-betonowego, to trudno się dziwić, że im się nie podoba.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:24 am   Re: Odrzucony projekt rynku

parker napisał/a:
Nietwarzowy projekt


A czego własciwie dotyczy projekt? Sposobu pomalowania gomułkowskich bloków w pierzei po lewej, odnowionego starego domu po prawej (niechcąco przeoczyli go sowieci?), czy tych schodków na samym placu?
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:26 am   

No właśnie szukam czegoś więcej...
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:30 am   

Nie wiem co było powodem odrzucenia projektu, ani co tam projektowano, ale całokształt jest koszmarny. Kolory to chyba jakiś dwulatek dobierał.
_________________
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:08 pm   

Znalazłam coś więcej...

Kamieniczki zamiast ruder
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 2:21 am   

Jak dla mnie cały ten artykół śmierdzi dzienikarską nieżetelnością. Niczego nie pokzali poza maleńką wizualką a przecież projekt takiego rynku to gównie urbanistyka i sposób rozwiazania wielu zagadnień, których ni jak nie da się odczytać z tej wizualizacji. Poza niskim poziomem dzienikarza, który to spłodził ni więcej nie da się o tym powiedzieć tak wiec niemożliwe jest zajęcie jakiegokolwiek stanowiska.

Ja bym owszem chętnie chciał zobaczyć ten rynek w nowej krasie, ale jeżeli ma to być na tejsamej zasadzie jak pomalowali bloki na zaspie to już mi sie nie chce. :OO
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
strange 

Dołączyła: 30 Gru 2004
Posty: 11
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 11:29 am   

z gory uprzedzam, ze pisze bez polskich liter z przyzwyczajenia, wiaze sie z roznymi kodowaniami i tak sie przyzwyczailam. za jakiekolwiek bledy ortograficzne przepraszam, mam papiery na to.

o projekcie rynku niestety nic konkretnego sie nie da powiedziec, jedna wizualizacja nic nie pokazuje, zastanawiam sie, czy tam jest jakies wzniesienie, czy cokolwiek. przydalaby sie sytuacja w terenie,zarys koncepcji jakis rzut starego i proponowane zmiany, a do tego jakas makieta, nic lepiej nie pokazuje sytuacji jak makieta. puki co, projekt zostal osadzony bez podstawnie przez dziennikarza. poza tym biorac pod uwage, ze zostalo ocenione przez architektow gdanskich zastanawiam sie przez kogo konkretnie i kiedy i gdzie to zrobiono. interesuje mnie glownie, kto wchodzil w sklad komisji.
jesli chodzi o plany zagospodarowan nowego terenu pod kamieniczki, jestem zwolennikiem wygospodarowania jakiegos miejsca do rekreacji, napakowali na srodmiesciu wszedzie kamienniczki, oddychac sie nie da.w gdansku zaczyna mi brakowac mysli urbanistycznej, planowania z glowa przestrzeni dla ludzi do wypoczynku. to,ze dzialki na starowce sa drogie, nie oznacza, ze maja wszystko ladnie podzielic w krateczke i budowac. jesli ktos mi powie, ze kiedys tam byla kamieniczka i teraz tez powinna byc, to odpowiem,ze nie powinno sie powielac starych bledow. czlowiek teraz ma inne wymagania, inny styl zycia, mozna mu umozliwic zycie w przyjemniejszych warunkach w przyjazniejszej przestrzeni.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 11:57 am   

Zanim się znowu zacznie, pozwalam sobie przypomnieć, że "Śródmieście" to obszar zabytkowy - to raz. Po drugie w porównaniu z przedwojenną strukturą urbanistyczną w Głownym Mieście jest prawie pusto i zieleni co niemiara. A konserwacja zabytku polega właśnie między innymi na "powielaniu starych błędów". Od myśli przestrzennej są wielkie obszary nowych osiedli i te niezabudowane.
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 12:06 pm   

Grün napisał/a:
Od myśli przestrzennej są wielkie obszary nowych osiedli i te niezabudowane.
Tzn. powinny być, chciałeś powiedzieć, prawda?
_________________
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 12:07 pm   

No tak - tak być POWINNO, nie twierdzę że jest :II
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 12:44 pm   

Grün napisał/a:
Od myśli przestrzennej są wielkie obszary nowych osiedli i te niezabudowane.


Nieprawda. Myśl przestrzenna jest tak samo potrzebna przy nowych inwestycjach jak i przy odbudowach i uzupełnieniach istniejącej zabudowy :%
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk