Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wspominkowy artykuł o piekarni Majchrowskiego
Autor Wiadomość
Mustafa 
szperacz

Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 92
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 6:24 pm   Wspominkowy artykuł o piekarni Majchrowskiego

Myślę że Dietera zainteresuje szczególnie.

Piekarnia
 
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 7:30 pm   

Nie tylko Dietera. :) Cóż było w życiu młodego pacholęcia na dzielnicy.Dom Kultury, biblioteka, przedszkole, szkoła, kościół. Szkoła nie miała nawet piłki. Była bieda.
Jednak ja też i wielu mieszkańców wspaniale wspominamy smak i zapach chleba. I te bułki. "Państwowy" chleb z Wiosny Ludów to był gliniak. Pan Majchrowski piekł, pani Majchrowska za ladą. Byli tacy swojscy, jak my wszyscy. Byliśmy młodzi i piękni. Teraz starsi i wspominamy pięknie :D . Dziękuję.
_________________
Telimeny
 
Mustafa 
szperacz

Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 92
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 7:59 pm   

Ja wspominam też tą piekarnie bo jako nastolatek kupowałem tam na szkolnej przerwie bułki a vis a vis w spożywczym jogurt. Pamiętam tez Panią Majchrowską która stała za kasą i kolejkowała oczekujących na wypiek. Do żony Pana Majchrowskiego chodziliśmy leczyć zęby a ja z jego córką do klasy. Do tego byliśmy sąsiadami. Taka mała Chełmska wspólnota.
Mam w Gdańsku kilka takich sklepów które darzę sympatią. Chodzę tam regularnie kupić cokolwiek z nadzieją że jak znów zawitam w Gdańsku one nadal tam będą. Do nich zaliczam min. Piekarnie Majchrowskiego, sklep Bomis motoryzacyjny przy ulicy Na stoku ( z tą samą załogą za ladą od prawie 40 lat) Czy sklep elektroniczny przy ulicy Wieniawskiego. ( też wieloletnia załoga i właściciel)
 
 
Piekarnia 

Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Lut 16, 2017 9:00 am   Zapraszamy...

Zapraszamy serdecznie na naszą stronę oraz fanpage'a, a przede wszystkim - do naszej piekarni - nieodmiennie od lat: ul. Dolna Brama 12. :)
_________________
Piekarnia Ryszard Majchrowski, Gdańsk, ul. Dolna Brama 12
 
Piotrp 

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 53
Wysłany: Pią Lut 17, 2017 9:27 pm   

Jak jeszcze mieszkałem w Gdańsku (do stanu wojennego), to była to moja ulubiona i najbliższa prywatna piekarnia. Coprawda miałem kawałek, bo z rogu Leningradzkiej i Zabiego Kruka ale opłacało się tam iść. Uważam, że była to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza prywatna piekarnia w całym Trójmieście. Porównywalnie dobry chlebek był w piekarni na dzisiejszej Morskiej w Gdyni (chyba za Kwiatkowskiego) po lewej stronie jak się jechało w stronę Wejherowa. Tam dość często jeździłem do Fotooptyki po materiały do kolorowej fotografii i wtedy też załapywałem się na chlebek (trzeba było zwykle poczekać pół godzinki na wypiek). Ale jak bym miał wybierać, to chyba jednak Majchrowski :-) Jak kiedyś znów wybiorę się do Gdańska, to nieomieszkam wpaść po "Przedwojenny". Sdecznie pozdrawiam załogę tej wspaniałej piekarni!

Pozdrawiam Piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk