Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
zboczenie chirurgiczne
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 10:48 am   

fritzek napisał/a:
"Wóz bojowy" powalił mnie na kolana. Żuchwa mi pierdyknęła o blat. I kto teraz za lekarza zapłaci? No kto? :haha:

Fritzi, ze swojej strony mogę zaproponować wizytę w naszym szpitalu polowym. Mamy doskonałych chirurgów... :mrgreen:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
ahmed 


Dołączyła: 11 Maj 2005
Posty: 95
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 11:03 am   

Smiertelnosc bliksa 80%-ale kto by sie takimi szczegolami przejmowal-grunt ze opieka chirurga darmowa... :hihi:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 6:00 pm   

Auć... a ja sobie ten wątek chciałam przejrzeć przy jedzeniu :rzyg_1:
 
ahmed 


Dołączyła: 11 Maj 2005
Posty: 95
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 8:49 pm   

Hehe jak ladnie poprosisz to moze Marcinek wrzuci jeszcze pare ciekawych kadrow :^^ :OO
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 9:21 pm   

nie ma głupich, nie poproszę :wink:
 
ahmed 


Dołączyła: 11 Maj 2005
Posty: 95
Wysłany: Pon Mar 06, 2006 9:43 pm   

Ale ja poprosze-Marcin daj jeszcze pare kadrow z szisz kebabami :co_jest:
 
ciekawski 
kulfon

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 18
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 3:33 pm   

szpital klawy,a co dają na znieczulenie? :hmmm: :co_jest:

mogę dać wyposażenie lazareyu,mam piły młotek obcęgi itp,nawet mogę operować sporo filmów widziałem z epoki..... :== :oops:
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:37 am   

Marcin napisał/a:

Fritzi, ze swojej strony mogę zaproponować wizytę w naszym szpitalu polowym. Mamy doskonałych chirurgów... :mrgreen:


Szpital klawy. Jak niektórzy wiedzą ja chciałam być chirurgiem. Tematem interesuję się do tej pory. Mam też trochę narzędzi i potrafię kilka podstawowych rzeczy. :OO
Bałdełejem, czy wiecie że chirurg przez wieki nie był uznawany za lekarza? Status chirurga był równy balwierzowi i cyrulikowi. Dopiero w wieku XIX i XX sytuacja się zaczęła zmieniać. Zainteresowanym tym tematem polecam serię książek J. Thorwalda. Zastrzegam, że nie jest to lektura dla osób wrażliwych. :mrgreen:
_________________

 
 
ciekawski 
kulfon

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 18
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:50 am   

ale o znieczuleniu dalej nic....na discavery dają czasem klawe info ,narzędzia nawet nawet,ale tylko do patrzenia... :co_jest: :co_jest: :OO
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:14 pm   

ciekawski napisał/a:
ale o znieczuleniu dalej nic....na discavery dają czasem klawe info ,narzędzia nawet nawet,ale tylko do patrzenia... :co_jest: :co_jest: :OO

W tamtych czasach nie było znieczulenia. Pierwszą operację pod znieczuleniem przeprowadzono w połowie XIX w. Pojęcie anestezji wprowadzono w 1847r. A jak wyglądały operacje dopóki nie znano i nie uznawano działania gazu rozweselającego, eteru i chloroformu można sobie poczytać w "Stuleciu chirurgów". Jeszcze raz polecam tą lekturę.
_________________

 
 
ciekawski 
kulfon

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 18
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:35 pm   

dzięki,ale chciałem troszkę na wesoło żartując nie tegom oczekiwał,a zdarzeło się i to fakt pojono delikwenta gorzałą,ni i sznureczki też były :co_jest: :co_jest: miłego dnia
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:41 pm   

ciekawski napisał/a:
dzięki,ale chciałem troszkę na wesoło żartując nie tegom oczekiwał,a zdarzeło się i to fakt pojono delikwenta gorzałą,ni i sznureczki też były :co_jest: :co_jest: miłego dnia

Sie wie :wink: A jak krojczy był bardziej kumaty to i cygaro w zadek wsadził :mrgreen: Również życzę Ci miłego dnia :D
_________________

 
 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:51 pm   

fritzek napisał/a:

Bałdełejem, czy wiecie że chirurg przez wieki nie był uznawany za lekarza? Status chirurga był równy balwierzowi i cyrulikowi. Dopiero w wieku XIX i XX sytuacja się zaczęła zmieniać. Zainteresowanym tym tematem polecam serię książek J. Thorwalda. Zastrzegam, że nie jest to lektura dla osób wrażliwych. :mrgreen:


... i dla tego lekarze nie przysięgają teraz na słowa przysięgi Hipokratesa itd. :wink:


:k2:
Ostatnio zmieniony przez Strach Sro Mar 08, 2006 2:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:57 pm   

fritzek napisał/a:

Jak niektórzy wiedzą ja chciałam być chirurgiem. Tematem interesuję się do tej pory. Mam też trochę narzędzi i potrafię kilka podstawowych rzeczy. :OO
:


Co umiesz? pochwal się. :braawo:

:k4:
 
stumar 
lorbas

Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 299
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:37 pm   

Cytat:
Sie wie A jak krojczy był bardziej kumaty to i cygaro w zadek wsadził Również życzę Ci miłego dnia


zapaloną stroną :hmmm:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk