Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gazeta.pl pisze, że...
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 9:21 pm   

Kosowo ogłosiło niepodległość.

'Niepodległość Kosowa tworzy niebezpieczny precedens'

Cytat:
Abchazja i Osetia Południowa - dwie zbuntowane gruzińskie prowincje - zwrócą się do Rosji, Wspólnoty Niepodległych Państw i ONZ z prośbą o uznanie niepodległości. Poinformowały o tym rosyjskie media zaraz po doniesieniach z Prisztiny o ogłoszeniu niepodległości przez Kosowo. (...)


Skoro jest już precedens może teraz Gdańsk ogłosi niepodległość :^^

A tak swoją drogą, ciekawe jak na takie coś zareagowałaby Unia Europejska. Popiera niby niepodległość Kosowa więc pewnie niepodległość Gdańska też powinna poprzeć.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 9:24 pm   

Wiatry niszczą dach bazyliki

Cytat:
Zimowe wichury nie służą Bazylice Mariackiej. Dwa tygodnie temu uszkodziły, przylegającą do świątyni, XVI wieczną Bramę Cmentarną. Teraz z kolei sieją spustoszenie na gotyckich dachach.
- Pod koniec tygodnia robiliśmy, wraz z przedstawicielami norweskiej katedry w Trondheim, inwentaryzację dachów świątyni. W jej trakcie okazało się, że sztormowe wiatry oderwały dziesiątki metrów kwadratowych dachówek - mówi Tomasz Korzeniowski, dyrektor zbiorów Bazyliki Mariackiej. - Na szczęście większość odłamków spadło do dwóch "koryt", oddzielających główne nawy kościoła.

Według przedstawicieli bazyliki, nie ma niebezpieczeństwa, że zerwane dachówki mogą zagrozić przechodniom i parkującym pod kościołem autom. W najbliższych dniach ekipy remontowe zajmą się zabezpieczeniem uszkodzeń.

- Zarząd bazyliki na bieżąco informuje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o stanie świątynii. Wiemy też o problemach z dachówkami. W tym przypadku nie pomogą jednak doraźne prace, lecz kosztujący wiele milionów, generalny remont dachu - mówi Marcin Tymiński, rzecznik Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jest szansa na to, że po interwencyjnych pracach na dachu kościoła, naprawione zostaną też uszkodzenia XVI wiecznej bramy cmentarnej, której środkiem biegnie granica pomiędzy kościołem a ziemią należącą do samorządu. Przedstawiciele parafii rozmawiają z miastem na temat jasnego określenia własności zabytku i wykonania pilnego remontu. Najprawdopodobniej rozpocznie się on już wiosną.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 9:26 am   

Dobra wiadomość:

Sopot wyremontuje Dworek Sierakowskich z własnej kasy
http://pomorze.naszemiast...sci/820405.html

Cytat:

Nie pieniądze z Unii Europejskiej, a środki z budżetu miasta pozwolą na remont Dworku Sierakowskich - najstarszego w pełni zachowanego sopockiego zabytku. Włodarze kurortu zdecydowali, iż sami pokryją koszty modernizacji obiektu. Dzięki temu prace będą mogły rozpocząć się już we wrześniu. Będzie trzeba podzielić je jednak na dwa etapy. Na razie wyremontowany zostanie tylko sam budynek.

Dworek Sierakowskich powstał w drugiej połowie XVIII wieku. 33 lata temu miasto przekazało go w użytkowanie wieczyste Towarzystwu Przyjaciół Sopotu, które prowadzi tam swoje biuro i kawiarnię oraz organizuje wystawy, koncerty i spotkania teatralne. Niestety, budynek jest już mocno nadgryziony zębem czasu. Dlatego w zeszłym roku zdecydowano o konieczności remontu. Towarzystwu udało się uzyskać 200 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze te posłużyły do przygotowania dokumentacji inwestycji. Pod koniec zeszłego roku udało się także otrzymać pozwolenie na budowę, zaś towarzystwo, wspólnie z miastem, miało złożyć wniosek o dofinansowanie projektu.

- Procedury związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych przedłużają się, a my nie chcieliśmy już dłużej czekać z remontem - mówi Wojciech Fułek, wiceprezydent Sopotu. - Chcieliśmy także uniknąć sytuacji, gdy o te same pieniądze konkurować będzie kilka naszych projektów, dlatego zdecydowaliśmy się inwestycję przeprowadzić we własnym zakresie.

Takie rozwiązanie oznacza jednak, że prace wykonywane będą w dwóch etapach. Najpierw, od września do kwietnia, wyremontowany zostanie sam budynek. W tym czasie dworek zostanie zamknięty.

- Na czas remontu będziemy musieli się wyprowadzić z dworku - mówi Izabela Jakul, dyrektor biura TPS. - Już dziś, ostatnie imprezy planujemy na 15 sierpnia. W innym miejscu odbywać będą musiały się także wystawy i koncerty. W tej chwili rozważamy kilka lokalizacji. Być może część imprez odbywać będzie się w UM, a być może w dzisiejszej siedzibie Państwowej Galerii Sztuki.

Kolejny etap prac, obejmujący zagospodarowanie otoczenia dworku, rozpocznie się nie szybciej, niż po przyszłorocznym sezonie. Jeżeli wszystko uda się zrealizować zgodnie z projektem, to powstanie tu m.in. plac zabaw dla dzieci oraz scena letnia.

3 mln zł - tyle kosztować ma modernizacja Dworku Sierakowskich

Piotr Weltrowski - POLSKA Dziennik Bałtycki
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 7:26 pm   

Promocja .....
Przywiozłem ci kufel z Gdańska!
http://miasta.gazeta.pl/t...87,4922748.html


Cytat:
Czy ceramiczny kufel, taki, z jakiego piwo pili gdańszczanie w XVIII w., stanie się hitem na rynku pamiątek? Na to liczy Gdańska Organizacja Turystyczna. - Turyści lubią takie gadżety. Czekamy na kolejne propozycje - mówią pracownicy GOT.

Kufle to pomysł podgdańskiego browaru Amber. Kiedy w 2007 r. firma wprowadzała na rynek piwo Złote Lwy, wyprodukowała także serię ceramicznych kufli - kopii naczyń, z których pito piwo w Gdańsku w XVIII w. (oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku). Kufle trafiły do knajpek, w których podaje się Złote Lwy, część rozdano gdańskim VIP-om.

Teraz kufle mają trafić pod strzechy. - Amber wyprodukował już serię na sprzedaż, wkrótce będą gotowe kartonowe opakowania z informacjami o bogatych gdańskich tradycjach browarniczych. Z myślą o odwiedzających Gdańsk turystach przygotowane zostaną trzy wersje językowe: polska, angielska i niemiecka - mówi Tomasz Nadolny, wiceszef Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Kufel (ma kosztować ok. 20 zł) pojawi się w sprzedaży wiosną. Już teraz miasto zgłosiło go do konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszą pamiątkę turystyczną z regionu.

- Ale nie ograniczymy się tylko do pamiątek związanych z piwem - mówi Nadolny. - Czekamy na inne atrakcyjne pomysły na pamiątki z Gdańska. Zdradzę, że nad ciekawym projektem pracuje jedna ze słynnych gdańskich piekarni. Liczymy także, że uda się wylansować coś z dziedziny rękodzielnictwa.


Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 6:42 am   

Bibliotekarskie remonty w Gdańsku
http://gdansk.naszemiasto...nia/820607.html

Cytat:

[...]

Tymczasem trwają prace modernizacyjne w placówce nr 10 przy ul. Mariackiej 42. Na początku maja, we wnętrzu stylizowanym na mieszczańskie, zacznie tam działać filia Gdańska - bank informacji o mieście i regionie. Część 3 tysięcznego księgozbioru stanowić będą publikacje obcojęzyczne oraz albumy i przewodniki po mieście. Placówka będzie posiadała dostęp do Internetu.

- Zależy nam na kulturotwórczej roli tej placówki, nie tylko jako wypożyczalni książek, ale też miejscu spotkań z twórcami gdańskimi - tłumaczy Paweł Braun, z-ca dyrektora WiMBP w Gdańsku. - Będziemy tu promować Gdańsk i literaturę gdańską, a także stanowić źródło informacji o mieście dla mieszkańców i turystów.

Przypomnijmy, że przeciwko zmianie funkcji biblioteki w w drugiej połowie października protestowali jej wierni czytelnicy. Remont filii będzie kosztował łącznie ponad 540 tys. zł i sfinansuje go miasto.
[...]

Agata Cymanowska - POLSKA Dziennik Bałtycki


:== :== :==
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 12:13 pm   

Dzisiaj (22.02) odsłonięcie tablicy Schopenhauera w Gdańsku
http://pomorze.naszemiast...sci/821190.html
Cytat:
Dzisiaj o godzinie 11, nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej miejsce narodzin Artura Schopenhauera. Ceremonia, z udziałem prezydenta Gdańska, rozpocznie się o godzinie 11 przy ul. św. Ducha 45/47 - w tym zespole kamienic przyszedł na świat ów sławny filozof. - dokładnie w domu na posesji, noszącej wówczas numer 114 (teraz 47).

Od tamtego czasu numeracja budynków na ulicy Świętego Ducha zmieniała się kilkakrotnie, co powodowało wiele zamieszania. Właśnie ze wskazaniem miejsca narodzin Artura jeszcze teraz są trudności. Tablicę - kartusz - zamontowano na budynku pod numerem 49/51. - To pomyłka - zapewnił Romulad Nietupski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Błąd zostanie naprawiony.

Dzisiaj ma zostać odsłonięta tablica rzeźbiarska, która utrwali pamięć o sławnym filozofie. Zapewne nigdy Artur Schopenhauer nie przypuszczał, że ponad dwa wieki po jego narodzinach, takie będzie z nim zamieszanie...

Widział muzykę w kamień zaklętą

Gdańsk ma szczęście do sławnych i mądrych ludzi. A właściwie, to Europa ma szczęście, że Gdańsk daje jej wybitne osobistości. Na przykład: Jan Heweliusz, słynny astronom, którego urodziny obchodziliśmy 28 stycznia. A właśnie dzisiaj przypada 220. rocznica przyjścia na świat Artura Schopenhauera - światowej rangi filozofa. W stolicy województwa pomorskiego jest kilka miejsc związanych z rodziną owego miłośnika mądrości. Oto, przed paroma latami, po Gdańsku krążyło takie ogłoszenie: zapraszamy na wystawę pt. „Kwiaty” w rodzinnym domu Joanny Schopenhauerowej. Adres: Biblioteka Pod Żółwiem, Gdańsk, ul. Św. Ducha 111/113.

- Kamienica, w której mieszkała Joana Schopenahauerowa (matka Artura), została podczas II wojny światowej prawie doszczętnie zburzona - mówi Ada Masłowska, bibliotekarka. - Wnętrz nie udało się odtworzyć. Nieco inne jest też zwieńczenie budynku. Żółw, zamontowany na jego szczycie poruszał łapkami pod wpływem podmuchów wiatru - jak to opisała w swych wspomnieniach matka Artura. Ten, który znajduje się tam obecnie, jest nieruchomy.
Zaglądamy w progi tego gościnnego domu. Wita nas Agnieszka Zakrzewska, studentka V roku filologii klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego, również bibliotekarka. Kto zechce poczytać o słynnym gdańszczaninie, niech „Pod Żółwia” skieruje swe kroki. Zbiór książek na jego temat jest dość bogaty - co udowodniła nam pani Agnieszka.
- Do Joanny Schopenhauerowej należała część kamienicy; te pomieszczenia - mówi, pokazując pokoje. - Po sąsiedzku znajdował się klub żeglarski i kaplica. Bardzo przyjemnie się tutaj pracuje, jest miła atmosfera. Ale Artur się tutaj nie urodził, lecz kilka kamienic obok...
Idziemy we wskazanym kierunku. Na jednej z kamienic: nr 49/51, zauważamy zamontowaną pamiątkową tablicę. Dziwny zbieg okoliczności, bo okazuje się, że tam, gdzie gdański filozof bawił się, dzieckiem będąc, teraz też są młodzi gdańszczanie... W tej samej kamienicy mieści się bowiem Klub Przyjaciół Dzieci „Neptun”.

Jednak, z przekazów historycznych wynika, że nie tutaj filozof przyszedł na świat, lecz po sąsiedzku, pod numerem 45/47. Fakt narodzin Artura w innym domu, a nie w tym oznaczonym tablicą, potwierdza prof. Andrzej Januszajtis.
- Artur Schopenhauer zasługuje na dobre upamiętnienie - mówi prof. Andrzej Januszajtis. - Był bowiem najsłynniejszym gdańszczaninem, najbardziej znanym w świecie. W czasach Młodej Polski, zachwycano się jego ideami, chętnie czytano jego dzieła, bo pisał przepięknym językiem. Uchodził za pesymistę, ale to czarne widzenie świata było wówczas chętnie przyjmowane. Okazało się, że Artur Schopenhauer był nie tylko światowej sławy filozofem, ale też dobrym biznesmenem. Początkowo kształcony w tym samym zawodzie co jego rodzice (miał być kupcem), solidnie przykładał się do nauki. Dzięki temu zdołał później uratować rodzinne pieniądze, z czym nie mogła sobie poradzić jego matka.
Zdaniem prof. Andrzeja Januszajtisa, duży wpływ na wyobrażenia filozoficzne młodego Artura, miały właśnie gdańskie kamienice. Mawiał bowiem, że architektura to zaklęta w kamień muzyka. Schopenhauer miał na myśli harmonię swego miasta, czyli Gdańska - podkreśla prof. Januszajtis.
Po narodzinach filozofa Schopenhauerowie niedługo zabawili w Gdańsku. Artur liczył zaledwie pięć lat, kiedy rodzice, nie mogąc pogodzić się z faktem aneksji Gdańska przez Prusy, opuścili w roku 1793 to miasto na zawsze - pisze prof. Jerzy Samp w „Bedekerze Gdańskim”. - Przebywali przez dłuższy czas we Francji, Anglii i Holandii.

Dzisiaj - jego wielki powrót. Warto więc zainteresować się historią rodu Schopenhauerów. Mieli oni posiadłości m.in. w Oruni - wówczas pod gdańskiej wsi. Do dzisiaj zachowały się tam resztki posiadłości Andrzeja Schopenhauera - dziadka Artura - przy ul. Dworcowej. Podczas budowy linii kolejowej park został przecięty torami. O rewitalizację tego terenu zabiega Politechnika Gdańska, a także dyrekcja Gdańskiego Archipelagu Kultury i kierownictwo Dworku Artura - mające siedziby w dworku, znajdującym się w parku.

Kazimierz Netka - POLSKA Dziennik Bałtycki
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 4:44 pm   

nowe zamierzenia

Cytat:
Sztuczna wyspa na Bałtyku


Mieszkańcy Sopotu mogą wypowiedzieć się, jakich zmian chcą w swoim mieście. Wśród najciekawszych propozycji - są wieżowce przy al. Niepodległości i sztuczna wyspa na Bałtyku

W kurorcie trwają konsultacje społeczne. Zakrojone na szeroką skalę - mieszkańcy najpierw powiedzą, co sądzą o pomyśle przesunięcia granic i zrzeczenia się 4 ha na rzecz Gdańska (wszystko po to, by budowana hala widowiskowo-sportowa stanęła dokładnie na granicy obu miast), potem ocenią sugerowany plan przyszłego zagospodarowania przestrzennego miasta. Punktów jest jedenaście. Pierwszy i najważniejszy z nich, zakłada zagospodarowanie terenu pomiędzy al. Niepodległości a torami kolejowymi. - Chcemy stworzyć centrum administracyjno-biznesowe - mówi Krzysztof Hueckel, naczelnik wydziału urbanistyki i architektury UM w Sopocie. - Wzdłuż całego miasta, od granicy południowej do północnej, ciągnęłyby się biura i siedziby firm. Wielkość i wysokość budynków byłaby zróżnicowana w zależności od lokalizacji. Przy samej granicy z Gdańskiem moglibyśmy postawić nawet dwa, trzy siedemnastopiętrowe wieżowce. Bliżej centrum, domy niższe 3-4-piętrowe. Oczywiście to są dopiero pomysły, chcemy tylko wiedzieć czy sopocianom się spodobają. Na pewno to ciekawa oferta wobec powstającej trójmiejskiej metropolii, jesteśmy po środku, słowem to idealna lokalizacja dla biur.

Centrum jest potrzebne, bo kurort robi się "ciasny", nowych siedzib brakuje już od dawna a "stare" firmy też przestają się mieścić. - Chcemy przyciągnąć nowych inwestorów - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - I przede wszystkim zatrzymać tych, którzy od nas uciekają, bo nie mają miejsca. Musimy zdecydować czy Sopot ma się utrzymywać tylko z turystyki, czy także z biznesu. A przecież razem z firmami odpłyną miejsca pracy i pieniądze z podatków.

Na liście znalazł się też inny projekt - budowa sztucznej wyspy - mariny żeglarskiej, prawie jak w Dubaju. - 10 ha powierzchni plus 10 ha basenu portowego, który pomieści około 350 jachtów - mówi Tomasz Bosiacki, twórca projektu. - Wyspę z brzegiem łączyłby 500-metrowy, dwupoziomowy pomost. Dołem jeździłyby auta, molem u góry, na wysokości ponad 8 m, spacerowali ludzie. Projektem interesują się już inwestorzy.

Na wyspie stanęłyby centra rekreacyjne, hotele, restauracje. Koszt inwestycji to około 800-900 mln zł. Czemu Sopot na równi stawia kwestię inwestycji biznesowych, które prawdopodobnie wkrótce powstaną i futurystycznej wyspy, na której wybudowanie poczekać trzeba będzie co najmniej kilkanaście lat (szczególnie, kiedy wciąż brakuje pieniędzy na remont mola)? - O wyspę pytają nas mieszkańcy i inwestorzy - potwierdza Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Dlatego umieściliśmy projekt na liście. Remont mola jest inwestycją miejską, budowa wyspy - prywatną, nie my ją będziemy finansowali. Chociaż z pewnością przysłużyłaby się do rozwoju żeglarstwa.

Konsultacje na temat przyszłego wizerunku Sopotu trwać będą około pół roku. W sopockim Urzędzie Miasta dostępne są ankiety, które po wypełnieniu wrzucić można do specjalnie wystawionej urny. Dodatkowo opinie wysłać można e-mailem na adres: konsultacje@sopot.pl


Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:11 pm   

Prawie jak w Dubaju. :wink:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:46 pm   

Prawie robi wielką różnicę :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 1:44 pm   Ikony Trójmiasta

Od dziś co środę w Wyborczej Trójmiasto ukazywać się będzie dodatek Ikony Trójmiasta - Miejsca. Wydarzenia. Idea. Ma to być "niezwykła wędrówka po wspólnej historii naszych trzech miast". W pierwszym zeszycie m.in. wywiad z Ewą Tusk oraz zdjęcia m.in. dyrektora aresztu śledczego, Zbigniewa Kosycarza, Archiwum Państwowego w Gdańsku i Wojskowej Agencji Filmowej. Kolejne zeszyty mają być poświęcone wydarzeniom: Grudzień 70, Sierpień 80, pielgrzymki, miejscom kultowym (molo, Hotel Grand) i takim, które na trwałe wrosły w naszą trójmiejską tożsamość (blokowiska, SKM, obwodnica), wydarzeniom kulturalnym (festiwale w Sopocie, FPFF), niezwykłym miejscom (Teatr Wybrzeże, Muzyczny, Politechnika Gdańska, Akademia Morska).

ikony.jpg
Plik ściągnięto 20013 raz(y) 59,88 KB

_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 11:55 am   

może by ten pomysł adoptować?

Cytat:
Pokrzyżackie ruiny w Człuchowie znalazły rodziców

Najcenniejszy zabytek Człuchowa doczekał się... adopcji.
Do serca pokrzyżacki zamek przytulili gimnazjaliści z klasy III A człuchowskiego "społeczniaka".

W sali rycerskiej zamku uroczyście podpisano akt adopcyjny. "My, uczniowie klasy III A Gimnazjum Zespołu Szkół społecznych STO im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Człuchowie, przez wzgląd na zachowanie dla przyszłych pokoleń ruin zamku pokrzyżackiego, znajdujących się na terenie naszego miasta, uroczyście adoptujemy wyżej wymieniony obiekt. Robimy to, ponieważ chcemy zapobiec dalszej dewastacji zamku". Wraz z tymi słowami gimnazjaliści wzięli na siebie symboliczną odpowiedzialność za swoje zabytkowe "dziecko".

Ich opieka ma mieć jednak wymiar jak najbardziej praktyczny i programowy.[...]
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 12:57 pm   

Do uratowania większości zabytków niestety potrzeba czegoś więcej niż "symbolicznej odpowiedzialności" :II
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:22 pm   

Nigdy nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich spraw, ale dla kilku? Czemu nie?
Pod właściwym nadzorem?
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:56 pm   

A które "kilka" masz na myśli?
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3730
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:28 pm   

Parker napisała:
Cytat:
Do uratowania większości zabytków niestety potrzeba czegoś więcej niż "symbolicznej odpowiedzialności


Dobrze gadasz, ale nie ma chyba nic złego w tym, że dzieciaki uporządkują ruiny.
Może któreś, kiedyś jaką szkołę gdzie opieki nad zabytkami uczą, wybierze? :wink:
_________________
Poldergeist
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk