Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
---=== STOWARZYSZENIE raz jeszcze ===---
Autor Wiadomość
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 10:42 am   

I to byłoby na tyle ! :==
 
 
lukasz996 

Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 306
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 2:26 pm   

Z mojej strony była to jedynie sugestia, chciałbym zwrócić uwagę, że poza twierdzeniami klasyka (który skądinąd reprezentuje światopogląd marksowski), są ludzie zarządzającymi dużymi firmami, a jednocześnie kochają Gdańsk. I zapewne do głowy by im nie przyszło, aby wymienić przekonania na homogenizowaną ciecz.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 3:47 pm   

Ja jestem ciekaw co by było gdyby akurat ów nasz sponsor czy inny "bank" był właścicielem tej Hali Targowej i placu obok i chciał mieć z niej konkretne zyski. Lepiej unikać takich możliwych konfliktów interesów.

I to co powiedział Mikołaj, nie trzeba mieć za sobą sponsorów wielkich organizacji za sobą by coś osiągnąć czy zdziałać. I zarówno przykład wkładu Gruena to pokazuje i także sprawa budowy w Dolinie Radości. Tu ewidentnie zaczęło sie coś dziać w wyniku reakcji kilku osób, nie mających za soba "sponsorów". Dzięki temu trudno im zarzucić jakikolwiek interes własny w tych sprawach.

Każdy z nas ma prawo reagować i oczekiwać odpowiedzi od właściwych instytucji. I każdy powinien.
A FDG jest świetnym miejscem by do tego zapalać innych.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 9:14 pm   

Witam.

Od niedawna tu jestem, wysoko sobie ceniąc niezależność tego forum. Trochę pracuję dla Banków i powiadam Wam - nie szastają pieniędzmi. Przynajmniej nie świadomie. Jeżeli jakikolwiek Bank rozważa finansowanie forum, to widzi w tym dobry interes.
A jeżeli bankowa analiza jest słuszna, to chyba nie ma lepszej oceny pracy Zespołu administrującego tym forum.

Gratulacje Panie i Panowie.

Również uważam, że jeśli ktokolwiek chce założyć Stowarzyszenie, to przecież może.
Potwierdzam z własnego doświadczenia opinię - nie jest potrzebne Stowarzyszenie, by zrobić cokolwiek dobrego, nawet dla zabytków. Pomysł, trochę czasu, kontaktów i z ruiny można zrobić perełkę.

Cytat:
są ludzie zarządzającymi dużymi firmami, a jednocześnie kochają Gdańsk. I zapewne do głowy by im nie przyszło, aby wymienić przekonania na homogenizowaną ciecz.


Może udało by się tych ludzi zainteresować również Żuławami? Byłbym wdzięczny za kontakt.

Pozdrawiam.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 1:05 am   

Kochani Czytający Ten Wątek! Bardzo upraszam o czytanie także DATY wpisu - toć debata toczyła sie w 2004 roku!Od tego czasu sporo się zmieniło-na przykład niektórzy twardziele dokonali tego,co wówczas planowali (czapki z głów!).
A także wyjaśniła się kwestia sponsoringu-zdecydowanie łatwiej wypełnić tzw "generator wniosku" wpisując planowane koszty - i realizatorów!-w EFS i akurat przez najbliższe pięć lat ani nie trzeba być do tego koordynatorem projektu w stowarzyszeniu,ani mieć tzw "wkładu własnego" w projekt---- niż szukać UMOWY z sponsorem.
To tylko potocznie tak sie mówi-"sponsor dal". W realu jest to wielostronicowa umowa,której niedotrzymanie...drobnego punkciku...ho ho,nie radzę.Naprawdę łatwiej na www.defs.woj-pomorskie.pl (najczęstsze pytania) albo złożyć wizytę zapoznawczą doradcy bezpłatnie przyjmującemu w www.rci.org.pl
(Co za foty przy okazji! To willa Uphagena..)
:OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sro Gru 19, 2007 11:05 am   

Czytamy, czytamy daty , ale to jest przeniesiony fragment innego wątku. :hihi:
Też trzeba czytać nie tylko ostatni post.

Cytat:
Ciag dalszy duskusji o ratowaniu romańskich piwnic
Polecam również ten temat
villa
 
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 12:19 am   

a gdzie jest pierwsza dyskusja która była na forum w temacie stowarzyszenia? chciałem zajrzeć, ale nie moge wyszukać
_________________
Peter von Danzig
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 12:26 am   

A to nie :arrow: ta dyskusja?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 2:37 am   

Witaj Bassa, Kochana!
Czytam także daty. Za namiary dziękuję, może sie kiedyś przydadzą. Wnioski piszę ze skutkiem pozytywnym od jakiegoś czasu zaś idee Stowarzyszeń Pożytku Pozytywnego szanuję, jakkolwiek doświadczenia w realu mam złe. Zatem wolę sam sie bawić, przynajmniej wiem do kogo mieć pretensje, kiedy coś nie wychodzi.

Nie polemizuję z Tobą ani Twoimi metodami.

Wzruszyła mnie wizja wrażliwych bankierów, tylko dlatego się odezwałem w tym wątku. Rzekłbym o Nich, że to fajni ludzie warunkowani mało fajnymi uwarunkowaniami. Czytam datę 13.12.2007 kolegi Lukasza996. Dzisiejsza się wyświetli. Nie odezwał się żaden Ludź Zarządzający Dużą Firmą. Wierzę, że kochają Gdańsk i żałuję, że nie mam metody na zakochanie Ich w Żuławach.

Ale dam sobie radę. Taki jestem.

Pozdrawiam.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 10:09 pm   

Oho! Coś w wypowiedzi Dostojnego Wieśniaka zadźwięczało znajomo... klimaty i pasje ludzi www.bazuna.art.pl i http://www.vantroff.free.art.pl/ ???? Cieszę się!
Zapraszam do dysputy i zachwyceń skutecznie działającymi małymi grupami w osobnym wątku,Mikołaj niegdyś wydzielił pasjonatom-społecznikom kreatywnym własny kącik na FDG do dzielenia sie tymi zachwyceniami i przyjemnością.Zwie sie to: Stowarzyszenia i fundacje-wątek dla bassy (trzeba wklepać w "szukaj" nad forum.)
Co nie znaczy,ze FDG winno być stowarzyszeniem,moim zdaniem- nie winno! Klubem z wlasnym lokalem-biblioteką mariacką-archiwum-tak,prasą-tak,kołem w Gdańskim Towarzystwie Foto-tak...ale nie odrebną osobą prawną,z brrr-księgowością i rachunkowościa organizacji pozarządowych...brrr... www.twojaorganizacja.pl

Przecie FDG to czysta poezja,nałóg i szaleństwo,zjawisko.....zjawiskowe!!!

:mrgreen:
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 5:26 pm   

Cytat:
Przecie FDG to czysta poezja,nałóg i szaleństwo,zjawisko.....zjawiskowe!!!


I fajniej będzie gdy tak zostanie. A klimaty, eeee tam, bez przesady.

Pozdrawiam
 
SaViK 


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 47
Wysłany: Sro Gru 26, 2007 3:51 pm   

Nie wiem, czy w końcu założono jakieś ogólno Trójmiejskie stowarzyszenie czy nie? Ja postanowiłem wziąć się za coś takiego i jestem na daleko zaawansowanym etapie. Jeśłi ktoś się będzie kciał przyłączyć i pomóc - droga otwarta. O efektach będę powiadamiał.
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Gru 26, 2007 7:57 pm   

Czyli- Metropolia? nie z siedziba w Gdansku,siedzibą w Gdyni.... siedzibą w Sopocie? Przy rejestracji trzeba sie zdecydować na coś...
Czymś innym jest zapraszanie do czlonkostwa-osób z calego Trójmiasta;-pewnie,ze można...także tych- wzorem FDG- tylko "duchem" stąd....;-)) Polonusów...Miasto przecie jakiś zlot Polonii znów zapowiada...

Skądinąd,świetna nazwa dla stow, słowo "metropolia" wyszukiwarki wyrzucą na wysokich pozycjach.Metropolis....bez metra,ale z SKM...
Wcale nie o kolejce myślę,jeno o Stowarzyszeniu Kultura Miejska -SKM ! o tu www.kulturamiejska.pl :OO :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk