Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowi użytkownicy
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Kwi 06, 2004 10:39 am   Nowi użytkownicy

Mam uwagie techniczne.
Chciałbym bardzo wiedzieć kto uczesniczy w rozmowach na forum. Kiedy pojawia się ktoś nowy zwykle zaglądam do jej/jego profilu i czesto zdarza się tak, że dowiaduję się z tamtąd, że się dana osoba zarejestrowała i nic więcej. Trochę to nie tak, nie uważacie? Forum jest pewną formą życia towarzyskiego - a te wymagają przy dołączaniu się przedstawienia obecnym. Dlatego też mam dwie propozycje:
1) pola nieco lepiej przybliżające użytkownika powinny być obowiązkowe; - wiem że można tam podać, że ma się 12 lat i szuka przyjaciół, ale lepsze to niż osoba o której wirtualnie nie wiemy nic;
2) rejestracja na forum powinna odbywać się decyzją Głównego Architekta poprzedzoną stosownym uzasadnieniem ze strony wnioskodawcy - tak jak to jest u Naujocksa - przecież chyba nikt nie będzie miał problemów z opowiedzeniem w paru słowach czemu chce z nami rozmawiać i o czym.
Jestem zwolennikiem jakości nie ilości, więc proponuję ponadto, żeby konta użytkowników, którzy, dajmy na to przez tydzień od rejestracji nie zamieszczą żadnego postu powinny być zamykane. Po prostu chciałbym, żeby to było NASZE forum, a nie forum dla każdego kto się jeno zgłosi. Kilkunastu użytkowników zarejestrowało się i nie odezwało ani słowem. Powstaje pytanie po co się w takim razie zarejestrowali?
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Kwi 06, 2004 7:40 pm   

Cytat:
rejestracja na forum powinna odbywać się decyzją Głównego Architekta poprzedzoną stosownym uzasadnieniem ze strony wnioskodawcy

Cytat:
konta użytkowników, którzy, dajmy na to przez tydzień od rejestracji nie zamieszczą żadnego postu powinny być zamykane
.
Rejestrujący się gościu o powyższym mógłby być informowany podczas przedstawiania się.
Jestem również za tym aby:
Cytat:
to było NASZE forum, a nie forum dla każdego kto się jeno zgłosi.


Postuluję również, aby użytkownicy niezarejestrowani NIE MOGLI wysyłać swoich postów, a także ściągać załączników. (to ostatnie mogliby robić dopiero po wysłaniu swoich 5-ciu listów)
Ostatnio zmieniony przez Marek Z Sro Kwi 07, 2004 12:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Kwi 06, 2004 10:24 pm   

Wpadło mi do głowy jeszcze coś. Moglibyśmy stworzyć Regulamin Forum, taki swojego rodzaju statut, który noworejestrujący się gościu musiałby przeczytać i do niego dostosować. Właśnie w nim byłby zawarty m.in. wymóg:
- wpisywania danych obowiązkowych,
- prowadzenia regularnej korespondencji (ostatecznie jest to forum),
- głosowania w ankietach, itp.,
Czyli generalnie - każdy byłby zobowiązany do brania czynnego udziału w życiu forum.
Dzięki powyższemu podniosłaby się jakość - jak powiedział Grün - a ilość uczestników byłaby mniej istotna. Choć wydaje mi się, że im będzie wyższa jakość, to i znajdzie się więcej uczestników.
Czytając taki regulamin, zapisujący się będzie wiedział czego od niego oczekujemy.

Proponuję, aby każdy dopisywał "swoje" punkty do Regulaminu.
Mikołaju, co Ty na to ?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 12:15 am   

Myślałem już o tym wcześniej.
Też nie widzę sensu w rejestrowaniu się i nie uczestniczeniu w rozmowach. I generalnie zgadzam się z Wami, że czas na zmiany i utrudnienie dostępu do forum osobom przypadkowym. Z drugiej jednak strony znam kilka wartościowych osób, które na sam widok pola rejestracyjnego, gdzie trzeba zostawiać swoje dane, zamykają stronę. Taka niechęć wydaje mi się nawet zrozumiała.
Cytat:
1) pola nieco lepiej przybliżające użytkownika powinny być obowiązkowe;

to da się zrobić i będzie zrobione
Cytat:
2) rejestracja na forum powinna odbywać się decyzją Głównego Architekta poprzedzoną stosownym uzasadnieniem ze strony wnioskodawcy

to też się da, gorzej z uzasadnieniem, które musiałoby przychodzić na maila, bo forum nie ma takiej opcji, wydaje mi się, że pozostanę przy samej zgodzie.
Cytat:
konta użytkowników, którzy, dajmy na to przez tydzień od rejestracji nie zamieszczą żadnego postu powinny być zamykane

co do zasady zgadzam się, ale dałbym im więcej czasu... i najpierw mail zpytaniem po co się rejestrował/ała i ostrzeżeniem o usunięciu.
Cytat:
Postuluję również, aby użytkownicy niezarejestrowani NIE MOGLI wysyłać swoich postów, a także ściągać załączników. (to ostatnie mogliby robić dopiero po wysłaniu swoich 5-ciu listów)

obecne jest tak, że nizarejestrowani mogą jedynie czytać forum, nie mogą pisać, nie widzą niektórych działów- aukcji i do niedawna portfolio. można ustawić, że nie widzą załączników lub nawet nie mogą czytać niczego - widzą tylko pierwszą stronę z ogólną strukturą forum. Moża na tworzyć grupy, a potem definiowac zakres dostępu grup do konkretnych działów na forum. Próbowałem tak zrobić z portfolio, ale coś w opcjach forum było spsute i po utworzeniu grupy nie pojawaiało mi się pole, w którym miałbym jej uprawnienia zdefiniować. wybadam co i jak, może da się to jakoś obejść, poprawić.
Cytat:
Moglibyśmy stworzyć regulamin forum

Moglibysmy, jest tylko techniczny problem z jego podmianą na ten, który znajduje się oryginalnie w plikach forum i wyświetla się przy rejestracji. co tu dużo mówić, informatykiem nie jestem i grzebiąc w plikach czuję się jak małpa z brzytwą. ale teoretycznie da się to zrobić.
regulamin od biedy mógłby być po prostu dostępny na forum, a nowi użytkownicy byliby automatycznie przekierowywani do tego wątku przy pierwszym logowaniu. to ustawia się po prostu z panelu administratora.

więcej grzechów nie pamiętam.

jak mi coś wiecej przyjdzie do głowy to napiszę, poproszę o komentarze, a potem robimy rewolucję.
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 12:30 am   

Cytat:
regulamin od biedy mógłby być po prostu dostępny na forum, a nowi użytkownicy byliby automatycznie przekierowywani do tego wątku przy pierwszym logowaniu.

Lub po połączeniu się z Tobą (prośba o rejestrację) mógłbyś wysyłać go e-mailem.
 
Maciek 
Krzywek

Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 286
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 11:17 am   

Cytat:
- prowadzenia regularnej korespondencji (ostatecznie jest to forum),


Wyrażam mój stanowczy sprzeciw !
Z natury jestem małomówny. :D Ale bardzo lubię przysłuchiwać się (nie mylić z podsłuchiwaniem) rozmowom ludzi o tak wielkiej,szerokiej itd wiedzy o naszym mieście. Jestem miłośnikiem Gdańska ale moja znajomość miasta i jego historii (w porównaniu z Waszą ) jest bardzo mizerna :( :oops: ,wstyd mi za to ale cóż ...
Dzięki temu ,iż regularnie CZYTAM forum staję się jeszce większym fanem Gdańska :wink: Nie pozbawiajcie mnie tego !!
Mam nadzieję ,że wypowiedziałem się tu w imieniu jeszce kilku osób tzw czytaczy nie pisaczy :lol:
Pozdrawiam
Pędzę uzupełnić profil.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 11:32 am   

może wypowiedzą się ci, którzy naprawdę TYLKO czytają.
Maćku, bez obaw :)
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 11:47 am   

Jak mawiał pewien wykładowca PG (zwany przez nas pieszczotliwie "Trąbą") podczas kolokwiów: "Jak Państwo nie wiedzą co napisać, to proszę przynajmniej napisać numer telefonu, by nie oddawać pustej kartki". I tu również forumowicze niech także "nie oddają pustej kartki". Niech wypełnią przynajmniej dane w profilu. Jaką mają płeć ;), ile mają lat, skąd są, etc. Ale również przydałoby się również rozszerzyć Profil o kilka dodatkowych informacji. No i apeluję by wszyscy zamieścili avatary (a może i nawet zdjęcia) - będzie symparyczniej.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 11:49 am   

Cytat:
Jaką mają płeć

Bo nie zawsze z nazwy użytkownika można to rozszyfrować. :D
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 3:22 pm   

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Maciek. Ja też systematycznie czytam a nie zawsze się odzywam. Wszystko mnie interesuje co jest związane z Gdańskiem, wszystko, bo to jest moje miasto :!: :D
 
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 3:37 pm   

Jasne, Lucy, ja tez nie zawsze pisze, ale z chęcia czytam:) i nie chciałabym zostać za drzwiami:(((
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 4:09 pm   

Szanowni czytający. Wy traktujecie forum jak książkę ? Napiszcie chociaż przysłowiowy numer telefonu - jak mówi Marcin, lub dobre słowo, a nam piszącym będzie przyjemniej.
Będziemy wiedzieli, że jesteście z nami duchem.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 4:31 pm   

Jako inicjator tej dyskusji muszę coś sprecyzować. Nie jestem za tym, aby uczestnictwo czynne było obowiązkowe - dlatego też nie odbierałbym możliwości czytania forum Rzygaczom małomównym. Chodzi mi raczej o to, żeby był obowiązek zaprezentowania się innym (starszym stażem) uczestnikom. Bo czuję się trochę jak w ciemnym pokoju przy lampie - widzę tych, z którymi rozmawiam, a wiem, że wokół w ciemności siedzą słuchacze, o których NIC nie wiem.
Tak więc jestem zdania, że mniej ważne jest to, zeby wypełniać formularz rejestracyjny z danymi quasiosobowymi. Bardziej chcialbym, żeby kandydat musiał napisać tam DLACZEGO chce być na forum. Niech napisze ze kocha Gdańsk, że jest historykiem-fanatykiem, czy cokolwiek. ale niech wiemy z KIM rozmawiamy.
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 4:39 pm   

Na zyczenie Marka piszę dobre slowo :lol:

Lubię Was i podziwiam :roll:

Marku, jak pierwszy raz Cię zobaczyłam to myślałam, że to mój syn bo też Marek i też z literką "Z", hi, hi :lol:
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 4:55 pm   

A co? spotkali się z Zorro?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk