Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
ślady przeszłości w Sopocie
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Paź 18, 2003 9:33 pm   ślady przeszłości w Sopocie

pilnie poszukiwałem w Sopocie starych napisów na murach, udało mi sie odnaleźć jedynie dwa: na budynku przy ul. Parkowej 65 (Villa Dehn) oraz przy ul. Morskiej 4 (Erbaut 1907). poza tym jest jeszcze kilka ciekawych hydrantów i studzienek. czy komuś udało się może odnaleźć coś więcej?
 
labestia 

Dołączyła: 13 Paź 2003
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 19, 2003 12:37 am   

Jest jeszcze, z pewnością bardzo dobrze Ci znany, napis na budynku przy ul. Monte Cassino, cześciowo już zasłoniety przez nową kamienicę. :)
 
 
labestia 

Dołączyła: 13 Paź 2003
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 19, 2003 12:49 am   

Mała zmiana tematu, nie wiem czy wiecie, że na stronie www.sopot.pl jest mapa miasta wykonana ze zdjęć lotniczych.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Paź 22, 2003 3:30 pm   

labestia napisał/a:
Jest jeszcze napis na budynku przy ul. Monte Cassino, cześciowo już zasłoniety przez nową kamienicę. :)

Tak, kawałek jeszcze widać i oby tak pozostało. Gdzie zgubiło mi się zdjęcia całości, gdyby ktoś był tak miły, byłbym wdzięczny...
 
mega
Gość
Wysłany: Pią Lis 21, 2003 8:01 pm   Re: ślady przeszłości w Sopocie

Mikołaj Wierzbicki napisał/a:
pilnie poszukiwałem w Sopocie starych napisów na murach, udało mi sie odnaleźć jedynie dwa: na budynku przy ul. Parkowej 65 (Villa Dehn) oraz przy ul. Morskiej 4 (Erbaut 1907). poza tym jest jeszcze kilka ciekawych hydrantów i studzienek. czy komuś udało się może odnaleźć coś więcej?


a ja "kolekcjonuje" sobie listwy (briefe, post) od skrzynek pocztowych na sopockich drzwiach - tez ich jest coraz mniej, bo ludzie wymieniaja je bez sensu na jakies nowe. I kocham sopockie klatki schodowe. Juz dawno proponuje znajomym zeby je fotografowali. Sama nie mam sprzetu i nie umiem robic zdjec. Ale na szczescie klatki ich cudowne kafle, zdobienia, schody nie sa tak glupio niszczone. A moze ktos fotografuje klatki? :P
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Lis 21, 2003 10:49 pm   

Takie "BRIEFE" to też piękna rzecz! W Sopocie ich tak wiele nie widziałem, w Gdańsku jest ich więcej. Nigdy się nie zabrałem za porządne ich skatalogowanie, ale coś na szybko udało mi się wyszperać.

ul. Własna strzecha we Wrzeszczu


ul. Poczty Gdańskiej 2 w Oliwie


ul. Broniewskiego w Sopocie


Sopockie klatki wraz ze swoimi niespotykanymi nigdzie w Trójmieście w tej ilości i tej jakości witrażami to prawdziwa poezja. Na szczęście i miasto i właściciele są zazwyczaj świadomi ich wartości, uroku i rzadko słyszy się o przypadkach bezmyślnej dewastacji lub szczególnego zaniedbania. Kiedy jeszcze studiowałem w Sopocie, lubiłem włóczyć się po tych klatakach w przerwach między zajęciami. To były fantastyczne czasy, bo miałem czas i sposobnośc codziennego bywania w Sopocie w nieturystycznych godzinach i nieturystycznym okresie. Uwielbiam taki senny, przedpołudniowy Sopot ze staruszkami idącymi na zakupy lub wyprowadzjacymi psy. Wieczorem w sezonie nie czuję, że to moje miasto...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk