Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerem po Żuławach?
Autor Wiadomość
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 8:43 am   Rowerem po Żuławach?

Witam. Po obejrzeniu fotorelecji z wycieczki na Żuławy postanowiłem zapytać:czy znalazłby się ktoś chętny na jednodniową wycieczkę rowerową po Żuławach i czy w ciągu jednego dnia ,zakładając że nie będziemy przemieszczali się z prędkością światła tylko tempem spacerowym,starczy czasu aby zwiedzić jakieś ciekawe miejsca,strzelić kilka fotek. Kiedyś na stronce Trójmiasta była nawet podana trasa jadąc którą można było zaliczyć kilka ciekawych miejsc (trasa 30 kilometrów, powrót SKM-ką z Pszczółek jeśli dobrze pamiętam).
Chętnych zapraszam do duskusji
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 1:04 pm   

Może to Ciebie zainteresuje, co prawda impreza jest pięciodniowa (długi łikend). Bywam na niej od kilku lat i polecam. W tym roku właśnie Żuławy. KLUKA

Cytat:
Trasa:

Dzień 1, 6.06.2007 środa
Morzeszczyn – Królów Las – Piaseckie Pola – Piaseczno – Tymawa – Nicponia - Gniew – Brodzkie Młyny – Stocki Młyn – Kulice – Nowa Cerkiew – Rombark – Pelplin (55 km)
Dzień 2, 7.06.2007 czwartek
Pelplin – Klonowka – Rajkowy – Rudno – Pomyje – Lignowy Szlacheckie – Wielkie Walichnowy – Międzyłęż – Rybaki – Subkowy – Swarożyn –Lubiszewo Tczewskie - Tczew (67 km)
Dzień 3, 8.06.2007 piątek
Tczew – mosty tczewskie – Lisewo – most knybawski – Mątowy Wielkie – Piekło – Biała Góra – Uśnice – Gościszewo – Gronajny – Malbork – Stogi – Szymankowo – Lichnowy – Nowy Staw (68 km)
Dzień 4, 9.06.2007 sobota
Nowy Staw – Świerki – Myszewo – Wierciny – Jazowa – Kępki – Marzęcino – Nowy Dwór Gdański (56 km)
Dzień 5, 10.06.2007 niedziela
Nowy Dwór Gdański – Żelichowo – Cyganek – Tujsk – Rybina – Sytutowo + Mikoszewo – Świbno - Gdańsk (68 km)
_________________
Peter von Danzig
 
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 9:30 pm   

Uuuu, początek czerwca,huk pracy w firmie, nie dadzą urlopu na pięć dni :/ Pozostaje tylko pojechać palcem po mapie :D . Poza tym te odległości: 67km, 68 km. Stopił by mi się łańcuch :D
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 1:41 pm   

fazi napisał/a:
Uuuu, początek czerwca,huk pracy w firmie, nie dadzą urlopu na pięć dni :/ Pozostaje tylko pojechać palcem po mapie :D . Poza tym te odległości: 67km, 68 km. Stopił by mi się łańcuch :D
To są odległości do przejścia na piechotę w jeden dzień. Jadąc rowerem to się zdąży i pozwiedzać i pofotografować.
_________________
da, da, da...
 
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 11:16 pm   

z tym przejściem na piechotę... to dla jakis masochistów chyba :wink: , ale na rowerze, przez cały dzień to spacerek.
_________________
Peter von Danzig
 
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 4:14 pm   

Na jednodniową wycieczkę rowerową po Żuławach chętnie bym się wybrał. Ostatnio w gazecie wyborczej była zdaje się nawet jakaś trasa opisana ( z mapką).

edit: znalazłem coś takiego http://rowery.gazeta.pl/rowery/1,79475,393164.html . Niestety mapki brak.
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 5:49 pm   

Ekstra ,jedna osoba już jest. Kto następny?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 1:55 pm   

nie wiem jak teraz, ale jeszcze jakiś tydzień temu przez Marzęcino prowadził objazd 7-ki, więc tekst "Ruch samochodowy jest tu mniejszy niż rowerowy, jazda jest więc spokojna, można bez stresów pedałować środkiem szosy" można między bajki włożyć...
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 5:02 pm   

Znalazłem taką informacje z 31.05 :http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/735315.html
Cytat:

Nowy Dwór Gd. Drogowcy kończą prace na "siódemce", czyli zamknięcie objazdu ul. Warszawską
31.05.2007
Na piątek zaplanowano przywrócenie ruchu na remontowanym od kilkunastu dni odcinku Trasy Krajowej nr 7. Wykonawcy wystąpili do inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku o przedłużenie terminu funkcjonowania objazdu. W momencie zamykania tego wydania "Dziennika Bałtyckiego", obowiązywał piątkowy termin zakończenia robót.

- Na 1 czerwca zaplanowaliśmy przywrócenie ruchu na drodze nr 7 - mówi Robert Marszałek, wicedyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA. - Wykonawcy wystąpili o przedłużenie terminu o kilka dni potrzebnych do wykonania oznaczeń poziomych. W tej chwili jednak nie ma innych ustaleń i objazd ma działać do piątku. Ruch na "siódemce" planujemy wznowić między godzinami 10 i 12.

Przypomnijmy, przez dwa tygodnie kierowcy korzystali z objazdu przez Nowy Dwór Gd., Marzęcino i Kępki. W tym czasie ekipy drogowe kończyły prace, m.in. na moście w Jazowej. Montowano ekrany ochronne i wykonywano zatoczki autobusowe. Po drugiej stronie Nogatu wykonawcy robót kładli ostatnią warstwę nawierzchni asfaltowej.



Nie wiem czy rzeczywiście w piątek przywrócono ruch na 7. Ktoś wie?
 
mce 
Velofahrer


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 52
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 10:53 pm   

Tak, przywrócono.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 10:37 pm   

Dość przypadkowo i nagle ruszyłem dziś z grupką przyjaciół na małą przejażdżkę z Pszczółek zygzakiem po Żuławach do Gdańska (~60 km) - zapraszam na małą fotorelację >
:wink:

Trasę polecam, bardzo malownicza i sympatyczna, mało ruchliwa. Jeśli ktoś byłby zainteresowany - służę szczegółami.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 10:43 pm   

:== :== :==
aż dziwne, że tych nieszczęsnych torów z Przegaliny jeszcze nie zwinęli :hmmm:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk