Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznań
Autor Wiadomość
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 12:55 pm   

Makabunda napisał/a:

Fritzek! Dla Ciebie mała rada. Jak będziesz chciała zobaczyć ulicę Libelta wieczorem to uważaj! Zwłaszcza w okolicy gdzie krzyżuje się ona z Kościuszki. Po 23.00 służę w tej kwestii wyjaśnieniami :mrgreen: .


Po 23?? Chcesz mi piwo zareklamować? :hihi:
A na poważnie, to chcętnie ze wskazówek i rad skorzystam, bo Poznania nie znam :D
_________________

 
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 1:25 pm   

Najlepsze klimaty do "panują" według mnie na Jeżycach i na Wildzie. Czasami jednak dobrze mieć ze sobą ochroniarza albo jakiegoś innego pit-bulla aby zapuścić się w co odleglejsze zakamarki tych dzielnic. :lol: bo aż się roi tam od penerów.
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 1:32 pm   

Makabunda napisał/a:
Czasami jednak dobrze mieć ze sobą ochroniarza albo jakiegoś innego pit-bulla aby zapuścić się w co odleglejsze zakamarki tych dzielnic. :lol: bo aż się roi tam od penerów.

Ja jestem zaprawiona w bojach :P A do mojego Bazyla, to już teraz większość ludzi omija szerokim łukiem. A w sierpniu będzie ważył już jakieś 50-60 kg...
_________________

 
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 3:27 pm   

Makabunda - szerzysz mity i legendy :mrgreen:
Złaziłam cały Poznań wszerz i wzdłuż, bywało że Wildę, Łazarz, Rataje albo okolice "Pigalaka" w środku nocy (również sama) - i nigdy nie widziałam żadnych scysji, nigdy mi się nic nie stało... Po prostu nie wierzę w przestepczość w Poznaniu :mrgreen:
Albo można to inaczej tłumaczyć... ("Głupi ma szczęście" vel "złego diabli nie biorą... :mrgreen: )
_________________

 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 4:03 pm   

Syrenko.
Ja myślę, że te poznańskie"mity i legendy" mają się tak samo do rzeczywistości , jak opowieści o Nowym Porcie. Ja tu łażę po nocy w klapkach do sklepu, przez podwórza. Bywa, że sprzęt grający, czy telefon zostanie w ogródku na noc. I co? I nic.
Inna sprawa, że ludźmi "innego" pokroju trzeba umieć rozmawiać i żyć. Prawda jest taka, że w przysłowiowy łeb można zarobić na strzeżonym osiedlu.
_________________

 
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 4:09 pm   

Też uważam że to kwestia podejścia. Pokażesz, że się boisz - masz przechlapane. To nie znaczy, że trzeba chodzić jak Pudzianowski (zajmować 2/3 chodnika), ale po prostu... trzymać zdrowy dystans ;)
_________________

 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 4:23 pm   

Dziewczyny! Trochę pstraszyłem fritzkową na wyrost bo nie chciałem mieć jej na sumieniu gdyby za moją namową dostała przez przysłowiowy "łeb".
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 10:07 pm   

Cóś mi się zdaje, że gdyby ktoś napadł na Frysię, to można by zastosować tekst ze starego dowcipu - sam napadł? To niech teraz sam się broni! :hihi:
_________________
da, da, da...
 
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 7:44 pm   

Strach, a ta składnica obuwia to przypadkiem nie podwórze z "Gołębnikiem"??? Zastanawiające, bo bywałam tam a napis przeoczyłam! O zgrozo...


Makabunda - odnośnie napisów na ul. św. Wojciech - byliśmy tam, porobiliśmy fotki - kolega był tak miły - no i wyszło, że tam pralnia była. Z maglem.

napisy2.jpg
fot. Necrotrup
Plik ściągnięto 10334 raz(y) 51,92 KB

napisy1.jpg
fot. Necrotrup
Plik ściągnięto 10334 raz(y) 61,15 KB

_________________

 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 9:17 pm   

syrenka napisał/a:
Strach, a ta składnica obuwia to przypadkiem nie podwórze z "Gołębnikiem"??? Zastanawiające, bo bywałam tam a napis przeoczyłam! O zgrozo...


Jak napisane, na ul. Woźnej 10 w podwórku. Podwórko jedno wcześniej lub później po "Gołębniku". Trafiliśmy tam przypadkiem szykając "Gołębnika". :hihi:
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 9:41 pm   

Heheheh, widocznie zbyt bezbłędnie trafiam do Gołebnika ;)
_________________

 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 9:59 pm   

Widać kto w poprzednim wcieleniu był pocztowym :hiihihi:
 
Escape01 

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 1:45 pm   Stary Poznań

Witam serdecznie!!
Zapraszam na forum, gdzie znajduje się jeszcze kilka innych ciekawych fotek z Poznania

http://hkmfie.harc.pl/hkmfie_for/index.php
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 3:00 pm   Re: Stary Poznań

Escape01 napisał/a:
Witam serdecznie!!
Zapraszam na forum, gdzie znajduje się jeszcze kilka innych ciekawych fotek z Poznania

a Forum Dawny Gdańsk serdecznie zaprasza Cię tutaj
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk