Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
gentlemen's agreement
Autor Wiadomość
luanda 
lubię tu wpadać


Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 289
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 11:20 pm   

kwidzin napisał/a:
handlarz z Malborka


Czy ww. wypowiedź miała negatywne zabarwienie?

Jeżeli tak, to:

:burn:

:evil:

:bitwa:


********************

:hiihihi:
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:06 am   

kwidzin napisał/a:
Zauważyłem, że w strukturach forum funkcjonuje Gdańska Grupa Aukcyjna. W statucie grupy czytamy: GGA - Gdańska Grupa Aukcyjna powstała, byśmy nawzajem nie przebijali się na aukcjach i byśmy mogli wskazywać pozostałym osobom ciekawe aukcje bez obawy, że ktoś z zewnątrz to podpatrzy. Zakładam, że bycie członkiem danej organizacji, powodowane jest wspólną ideą lub wspólną korzyścią. Szczerze mówiąc nie bardzo dostrzegam ani wspólnej idei, tym bardziej wspólnej korzyści. Nie bardzo rozumiem zasadę nie przebijania się... [ciach]

Zamiast pisać tak długą epistołę trzeba było od razu walnąć, że GGA uważasz za bandę frajerów... :yyy:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:10 am   

luanda
To było tyko wolne skojarzenie, aby nie użyć dość niepopularnego ostatnio sformułowania, skrót myślowy. W tym miejscu pozdrawiam sympatycznego handlarza z Malborka, choć pewnie ten także nie uczestniczy w tym forum, będącego moim znajomym z okresu studiów a który zdobywał środki na rozwój własnej kolekcji, handlując tym czy tamtym.

seestrasse
Skoro poruszyłaś ten temat odpowiem ci, że chyba nie można wiązać tych tematów. Uważam, że wszystko wymaga czasu. Od dość dawna śledzę to forum, ale dopiero kilka tygodni temu znalazłem dość czasu/ochoty by coś tu wyklikać. W przeciwieństwie do grona stałych bywalców, nie poznaliśmy swoich poglądów, preferencji, zwyczajów czy pasji na tyle dobrze, by mówić o zaistnieniu więzi. Być może po jakimś czasie, gdy nawiązemy bliższą "znajomość", czy nawet będzie dane mi spotkać szacownych forumowiczów przy jakiejś okazji (co nawet raz miało miejsce), takowe zaistnieją. Może wtedy nawet uznam, mając taki kaprys, że należy danzigera obdarować wszystkimi dubletami z mojej kolekcji z okazji piątego dnia wiosny, czy bez okazji, bo sympatyczny z niego facet. Na dziś nie czyniłbym sprawy jednego wieszaka, przedmiotem debaty narodowej.

knovak
Co uważam, napisałem choćby parę linijek wyżej. Oczywiście masz pełne prawo do dowolnej inerpretacji moich wypowiedzi. Uznałem tylko, że taka "konsolidacja interesów" na Allegro jest w mojej ocenie po prostu nieskuteczna.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:57 am   

kwidzin napisał/a:
Uznałem tylko, że taka "konsolidacja interesów" na Allegro jest w mojej ocenie po prostu nieskuteczna.

Twój pogląd kontra doświadczenie ludzi z GGA. Hmm.... To chyba nie jest dobry przykład na "siłę argumentu". :hmm:
_________________
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:15 am   

Poglądy jak i poziom doświadczeń bywają różne, nie mnie oceniać. Ja "siłą" nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać.
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:48 am   

:okulary: :kop: :okulary:
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 11:19 am   

zrobiła się dyskusja, jakby była nam potrzebna jednomyślność... :???:
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 12:20 pm   

Mikołaju, także nie zamierzam prowadzić dyskusji w temacie bo szkoda klawiatury. Zawsze chętnie wymienię informacje czy doświadczenia nt. zbiorów, coś doradzę, czegoś się dowiem. Uważam tylko, że w kwestii zakupów niech każdy ma wolną rękę i tyle. Urażonych przepraszam, wszystkich pozdrawiam kropka
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 12:53 pm   

kwidzin napisał/a:
Danziger w ten żartobliwy moim zdaniem sposób dałem sygnał, że zamierzam przystąpić do licytacji. Jeżeli odczytałeś mój post dosłownie, przepraszam że wprowadziłem cię w błąd. Ponadto wydawało mi się, że skoro nie jestem członkiem GGA, wasze umowy mnie nie obowiązują.

OK, Twój wybór - Twoja sprawa - nie ma o czym dyskutować.

kwidzin napisał/a:
Samą ideę uważam za równie szlachetną co naiwną. Bowiem trudno twierdzić, że np. pan Witek z Ełku, czy handlarz z Malborka będą się do waszych umów stosować. A co znaczy "zaklepać"? Różne są metody licytacji. Macie informacje o wszystkich obserwujących? Zresztą nie wyobrażam sobie konsultowania z forumowiczami każdego mojego udziału w aukcji. Wracając do wieszaka. Mam wrażenie, że zaoferowana przez ciebie kwota, zakładając nawet "wstrzemieźliwość" GGA i tak byłaby zbyt niska, niezależnie kto tę aukcję wygra.

Tu się mylisz - chyba nie rozumiesz na czym nasz układ polega.
Jesli ja zauważę coś interesującego licytuję najniższą możliwą kwotę - wówczas aukcję mam "zaklepaną" i nikt inny z Forum mi ceny nie podbije. Właściwą walkę o przedmiot z innymi userami Allegro zaczynam później (oczywiście mogę dać i większą kwotę na starcie, ale dla "zaklepania" to bez znaczenia). Oczywistym jest fakt, że mnóstwo ludzi spoza Forum nie ma pojęcia o naszej umowie, a nawet gdyby miało to niby czemu mieliby jej przestrzegać. Oni mogą sobie mnie przebijać ile chcą (a ja ich).
Nasza umowa redukuje tylko liczbę konkurentów w każdej aukcji do ewentualnych obcych - bez względu na to ilu ich będzie.
_________________
da, da, da...
 
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 1:43 pm   

OK, postaram się zbyt nie wadzić innym forumowiczom. Ale jeżeli ktoś będzie miał ochotę mnie przelicytować to śmiało.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:06 pm   

kwidzin napisał/a:

knovak
Co uważam, napisałem choćby parę linijek wyżej. Oczywiście masz pełne prawo do dowolnej inerpretacji moich wypowiedzi. Uznałem tylko, że taka "konsolidacja interesów" na Allegro jest w mojej ocenie po prostu nieskuteczna.

A co będe owijał w bawełnę?
A konsolidacja może być skuteczna, byle zainteresowani dotrzymywali tytułowej umowy. Rozumiem, że nie jesteś zainteresowany, więc po co u licha ta dyskusja?
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:56 pm   

a może to tak jak w pewnym tramwaju...? dżentelmeni są, tylko miejsc wolnych brak :OO
 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 9:26 pm   

seestrasse napisał/a:
a może to tak jak w pewnym tramwaju...? dżentelmeni są, tylko miejsc wolnych brak :OO


W tramwaju jak w życiu, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia( lub stania :hiihihi: ) :hmmm: :II
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 9:51 pm   

"Gdzie spojrzę, dokoła dżungla..." :II
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:01 pm   

oby... :P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk