Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Okolice Piecek i Migowa (obecne osiedle nazywane MORENA)
Autor Wiadomość
Rysiek 
Pietzkendorfer

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 88
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 8:56 am   

A to jest miejsce gdzie stał dworek w Migowie. Obecnie jest to skrzyżowanie ulic Bulońskiej z Myśliwską.





Ba, może by ktoś "wykopał" jakieś zdjęcia ze swojego albo innego :wink: starego albumu.
A może był ktoś w nim w środku z aparatem?
_________________
>>>>>>>>>> DA <<<<<<<<<<
 
 
Rysiek 
Pietzkendorfer

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 88
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 2:45 pm   

Jedynym zdjęciem jakie posiadam to "Restauracja ogrodowa w Pieckach".

Zdjęcie zostało zeskanowane z albumu Był Sobie Gdańsk - dzielnice od Oruni po Siedlce
Na dole zdjęcia jest przypis, iż jej właścicielem był Bruno Nipków. Jej atrakcją była ogroma lipa, która znajdowała się w widocznym, po prawej stronie, ogrodzie.
Zdjęcie wykonano około 1910 roku.



Orientyje się może ktoś, w którym miejscu był ten ówczesny "pubik" ?
_________________
>>>>>>>>>> DA <<<<<<<<<<
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 5:08 pm   

Rysiek napisał/a:
Orientyje się może ktoś, w którym miejscu był ten ówczesny "pubik" ?

na Pieckach wszystko raczej było skoncentrowane przy dzisiejszej Piecewskiej, ale gdzie dokładniej stał to sam jestem bardzo ciekawy


Rysiek napisał/a:
Jej atrakcją była ogroma lipa, która znajdowała się w widocznym, po prawej stronie, ogrodzie.

co z lipą to nie wiem, ale przypominam, że mamy na Pieckach "Dąb Uphagena" - pomnik przyrody :)
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 5:38 pm   

ten budynek stał chyba jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku. Jakby popatrzeć dokładnie to po układzie drzew mozna zlokalizować dawne podwórze.
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 12:24 am   

Makabunda napisał/a:
ten budynek stał chyba jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku. Jakby popatrzeć dokładnie to po układzie drzew mozna zlokalizować dawne podwórze.

ale kojarzysz w którym miejscu? :%
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 1:14 pm   

Nie wiedziałem jak to Ci wytłumaczyć ale w sąsiednim wątku zamieszczono właśnie kapitalną mapę i na niej zaznaczyłem mój typ lokalizacji "pubiku".

A swoja drogą to gdzie w Pieckach była szkoła?
I gdzie sie podziały stawiki, których było mnóstwo według mapy jeszcze w latach 70-tych?

piecki19756kw.jpg
Plik ściągnięto 14267 raz(y) 64,97 KB

Ostatnio zmieniony przez Makabunda Sob Mar 25, 2006 2:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 1:45 pm   

ubiegłeś mnie :) też mnie zaciekawiła ta mapa
1) ciekawe właśnie co to za szkoła
2) zaraz za napisem "Piecki" jest skrót "zn." co jak sprawdziłem oznacza "zniszczone" - też ciekawy jestem co tam zniszczone było, zwłaszcza, że to gdzieś koło mojego bloku
3) na tym fragmencie nie widać, ale w miejscu strzelnicy przy Jaśkowej jest skrót "żw." - żwirownia zapewne

a co do stawików to słyszałem że w tamtym miejscu były jakieś "bajora", pewnie jak budowali osiedle to wszystko wyrównali
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 2:45 pm   

Myślę, że to zn dotyczy obiektów zazanaczonych wykropkowaniem.
Ja natomiast zaznaczyłem jeszcze coś na mapce, za mianowicie tajemniczy wykop przechodzący w nasyp. Nie znam tamtej okolicy tzn tzw Jednostki A ale nie kojarzę tamżadnego takiego jaru.
 
 
Bartosz B. 


Dołączył: 05 Wrz 2004
Posty: 533
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 4:08 pm   

Makabunda napisał/a:
I gdzie sie podziały stawiki, których było mnóstwo według mapy jeszcze w latach 70-tych?


A to akurat wiem od zawsze od ojca, że szlag je trafił kiedy budowano Morenę. Wszystkie zasypywano po prostu (taki sam lost przecież spotkał staw na skrzyżowaniu Słowackiego z Chrzanowskiego).
_________________
http://www.berlinka.pcp.pl - autostrada Berlin - Gdańsk - Królewiec
 
Rysiek 
Pietzkendorfer

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 88
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 4:12 pm   

Makabunda napisał/a:
Ja natomiast zaznaczyłem jeszcze coś na mapce, za mianowicie tajemniczy wykop przechodzący w nasyp. Nie znam tamtej okolicy tzn tzw Jednostki A ale nie kojarzę tamżadnego takiego jaru.



Obiekt ten do tej pory istnieje. Jest to wąwozik biegnący równolegle do ul. Morenowej od strony Suchanina. W niektórych miejscach jest on wzmocniony płytami betonowymi. Może ma to związek z oczkiem wodnym przy ul. Wileńskiej, gdyż do tego bajorka wpływa woda właśnie z tamtego kierunku, tylko że jakimś podziemnym przekopem.


grzechuu napisał/a:
, zwłaszcza, że to gdzieś koło mojego bloku.


W takim razie, witam bliskiego sąsiada. :D
_________________
>>>>>>>>>> DA <<<<<<<<<<
 
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 6:14 pm   

Te zaznaczone budyneczki na obecnej piecewskiej ,wiadomo ,z balkonu widzialem to miejsce jak niszczeje od 78 kiedy to wprowadzilismy sie na osiedle.Ci co mieszkaja lub mieszkali w okolicy wiedza,ze przez caly okres budowy osiedla w dawnym sadzie miedzy dworkiem a tymi zabudowaniami byl sklad wielkiej plyty,a w samej swiniarni i budynku obok mieszkal ( pod koniec lat 80-tych bo tylko do tego czasu tam mieszkalem wiec nie moge sie wypowiedziec co bylo potem) niejaki pan Franek z ktorym moj ojciec uskutecznial pogaduszki co pare dni ,ow p.Franek "zarzadzal"tym calym "majatkiem" ale co sie po 90 roku z tym stalo to nie wiem.
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 7:44 pm   

- co do tego obiektu "zniszczony" to właśnie się dowiedziałem, że koło tego dużego parkingu przy jaśkowej (tak między parkingiem a rondem) w latach 70 były jakieś resztki fundamentów


- co do wąwozu to trochę dziwne bo zaczynałby się chyba w miejscu obecnej szkoły :???:


Rysiek napisał/a:
W takim razie, witam bliskiego sąsiada. :D

witam również!, jeszcze się okaże że jesteśmy sąsiadami zza ściany :hihi:

gargoyle dfl napisał/a:
w dawnym sadzie miedzy dworkiem a tymi zabudowaniami byl sklad wielkiej plyty,a w samej swiniarni i budynku obok mieszkal niejaki pan Franek

jak pamietasz jeszcze jakieś charakterystyczne budynki typu "świniarnia" to opowiedz o nich proszę,
a gdyby ktoś miał zdjęcia tych budynków, to błagam niech się ujawni i da szansę zobaczyć je tym co urodzili się za późno :)
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 4:39 pm   

ajajaj! niedobrze! :II
na Wyspie Piecewskiej stare drzewa wycinają - pozostałość po dawnym parku :II

dzisiaj zauważyłem, ze 3-4 drzewa są ścięte 8O
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 4:59 pm   

grzechuu napisał/a:
ajajaj! niedobrze! :II
na Wyspie Piecewskiej stare drzewa wycinają - pozostałość po dawnym parku :II

dzisiaj zauważyłem, ze 3-4 drzewa są ścięte 8O


To tam jeszcze coś zostało ze starodrzewu? Wycinają... :cry: A na nieistniejących już stawkach w parku, to ja pływałam na tratwach ze styropianu. To było w czasach, kiedy straszyła ruina dworku z napisem "Dom Jaruzelskiego". Ehhh, leci ten czas...
_________________

 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 5:07 pm   

wiele tych drzew nie zostało, ale zawsze coś, jakaś pamiątka:(

tak wogóle to w tym miejscu "hossa" ma budować wieżowce...


właśnie wyczytałem, że w niedzielę o 12 koło stacji bp odbędzie się protest :co_jest:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk