Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
--== Pare pytań ==-
Autor Wiadomość
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 1:40 pm   --== Pare pytań ==-

Witajcie forumowicze.

Mam kilka uwag na kilka tematów i nie wiem, jak to pogrupować, więc wrzucę wszystko tutaj :)
Po pierwsze strasznie fajnie jest odkryć, że istnieje grupa ludzi podobnie świrniętych na punkcie Gdańska, jak ja ;) Z zainteresowaniem śledzę toczące się tu dyskusje; dysponujecie masą informacji, ciekawostek i materiałów... Jest tylko jeden problem: nie sposób przekopać się przez te wszystkie wątki... Stąd moja propozycja: czy nie byłoby warto zebrać pewne informacje do kupy? Np. wszystkie warte uwagi adresy stron o Gdańsku, wykaz stron tworzonych przez forumowiczów, spis dostępnych plików, podsumowanie niektórych dyskusji, jakieś bardziej rozbudowane info o innych forumowiczach etc. Chodzi o to, by móc się w tym połapać i stosunkowo łatwo znaleźć to, czego się szuka. To po drugie :)
Po trzecie: co do wspomnianych plików (skany, filmiki etc.), to do kogo mam zgłosić się z prośbą o ich udostępnienie? Zależy mi właściwie na wszyskim, szczególnie jednak na filmach (czy to dokumentalnych czy fabularnych).
Po czwarte: kto tutaj jest z dolnego Wrzeszcza? Szukam zdjęć, informacji, ciekawostek... Wszystkiego!

No, to zapytałem... ;)
Wybaczcie, że tak o wszystkim i o niczym na raz, ale to mój pierwszy post tutaj ;)
I z góry przepraszam, jeśli gdzieś tu mówię o czymś, co dawno już jest ale ja o tym nie wiem... ;)

Pozdrowienia.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 3:00 pm   

Witam,
niełatwy jest los kogoś, kto dołącza po pewnym czasie - siłą rzeczy nie będziesz od razu we wszystkim zorientowany i jedyne co mogę poradzić, to żebyś powoli wszystko studiował, na początek choćby strukturę forum - to najlepiej pozwoli Ci zorientować się gdzie co jest. Możesz też korzystać z wyszukiwarki - wskaże Ci tematy, w których pojawia się wybrane słowo lub zwrot. Twoje postulaty co do podsumowań, zbierania do kupy są ze wszech miar słuszne, nowym forumowiczom zapewne bardzo by to życie ułatwiło. Pozostaje jednak pytanie kto miałby to zrobić - może po Twoim poście pojawią się jacyś chętni.
Z drugiej jednak strony nic nie zastąpi lektury forum post po poście, dopiero wtedy widać, jak niektóre tematy pięknie się rozwijają dzięki wiedzy i zbiorom wielu osób.

Cytat:
czy nie byłoby warto zebrać pewne informacje do kupy? Np. wszystkie warte uwagi adresy stron o Gdańsku, wykaz stron tworzonych przez forumowiczów

poświeciliśmy temu wątek "linki" w dziale "na papierze, ekranie i w Mieście", do stron www forumowiczów trafisz najłatwiej poprzez przycisk www, który wyświetlany jest pod postami poszczególnych osób. Na tych stronach też znajdziesz bogate działy linków.
Cytat:
jakieś bardziej rozbudowane info o innych forumowiczach

niektórzy (i jest to dla mnie zrozumiałe) oddzielaja swoje życie prywatne od aktywności w internecie, dlatego też nie ma obowiązku podawania zbyt wielu informacji o sobie. Ci, którzy chcą, piszą o sobie więcej i zamieszczaja zdjęcia w swoich profilach. Najlepiej jednak poznaje sie ludzi po tym, co piszą na forum. Nie mówiac już o spotkaniach w ''realu".
Cytat:
co do wspomnianych plików (skany, filmiki etc.), to do kogo mam zgłosić się z prośbą o ich udostępnienie

w sprawie płyt z mapami do mnie, a w sprawie zdjęć czy filmów do tych, co oferowali, że je mają, póki co niczego poza mapami nie zbieramy przez "centralę" :wink:
Cytat:
kto tutaj jest z dolnego Wrzeszcza

polecam wątek Wrzeszczanie-Langfuhrterzy z działu "Gdańszczanie"
Życzę dużo wolnego czasu i cierpliwości!
Pozdrawiam.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 3:09 pm   

Cytat:
póki co niczego poza mapami nie zbieramy przez "centralę"


Ale pojawiły się głosy, żeby zbierać skany pocztówek. Ja już nawet swoje spakowałem, czekaja na przyjazd do Gdańska :D
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 3:20 pm   

Cytat:
Ale pojawiły się głosy

pamiętamy o tych "głosach"!!! :D
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 8:40 pm   

Ja mam pytanie, po co te kreseczki w tytule? Nie można tematu napisac normalnie?
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 8:51 pm   .

To taka maniera, której nabawiłem się na innym forum - stosuje się to dla wyróżnienia tematu... Nie wiedziałeś?
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Cze 24, 2004 8:55 pm   

Ale na tym forum nikt takich "manier" nie stosuje. To po prostu powoduje, że tematy stają się nieczytelne (szczególnie, jak jest ich dużo).
 
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pią Cze 25, 2004 1:27 pm   Re: --== Pare pytań ==-

Yarecque napisał/a:
... Jest tylko jeden problem: nie sposób przekopać się przez te wszystkie wątki... Stąd moja propozycja: czy nie byłoby warto zebrać pewne informacje do kupy? Np. wszystkie warte uwagi adresy stron o Gdańsku, wykaz stron tworzonych przez forumowiczów, spis dostępnych plików, podsumowanie niektórych dyskusji, jakieś bardziej rozbudowane info o innych forumowiczach etc. Chodzi o to, by móc się w tym połapać i stosunkowo łatwo znaleźć to, czego się szuka...


Nie masz racji Yarecque!
Forum jest podzielone tematycznie a wszystkie linki są w: "Na papierze, ekranie i w Mieście"

Brawo dla głównego architekta za dobrze poukładane forum :==
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
bluemoon 

Dołączyła: 22 Lip 2004
Posty: 16
Wysłany: Sob Lip 24, 2004 9:42 am   

Oj nie łatwo połapać się we wszystkich wątkach (szczególnie dla nowo przybyłych forumowiczów).
Aktualnie przebijam sie przez gąszcz postów, informacji, linków itd.
Każdy robi to w taki sposób jaki jest mu wygodny i oczywiście, żeby starczyło jeszcze czasu na inne przyjemności :D
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Sob Lip 24, 2004 4:25 pm   

Na początku też miałem małe trudności w połapaniu się we wszystkich wątkach, ale z czasem stało się to łatwiejsze. :wink:
Teraz uważam, że to forum jest jednym z najlepiej poukładanych w necie. :hihi:
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sob Lip 24, 2004 9:52 pm   

W imieniu środowiska opiekunów forum (Wielkiego Architekta i tych mniejszych) serdecznie dziękuję za końplement :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk